Судове рішення #9437076

Справа № 2н-59/2010 р.

УХВАЛА

про відмову у прийнятті заяви про видачу судового наказу

11 березня 2010 року суддя Каховського міськрайонного суду Херсонської області               Марків Т.А. в приміщенні суду, м. Каховка, розглянувши заяву ОСОБА_1 про видачу судового наказу за вимогою про стягнення із ОСОБА_2 боргу за договором позики з урахуванням наслідків прострочення виконання грошового зобов’язання,        

встановила:

   

Заявник звернувся до суду із заявою про видачу судового наказу за вимогою про стягнення із ОСОБА_2 29 315 грн. 89 коп.

Вимоги мотивовано тим, що 30 листопада 2007 року ОСОБА_2 отримав від ОСОБА_1 позику в сумі 20 000 грн. 00 коп., яку зобов’язався повернути 10 грудня  2007 року, про що видав розписку. Позичальник в установлений строк зобов’язання не виконав, борг повернути відмовився. У зв’язку із наведеним заявник просить стягнути з ОСОБА_2 суму позики з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення й трьох процентів річних від простроченої суми.

Із змісту заяви та доданих до неї документів вбачається, що правочин, на якому ґрунтується вимога ОСОБА_1, не був вчиненим в письмовій формі.

Подана заявником копія розписки може посвідчувати передання позикодавцем визначеної грошової суми, підтверджувати укладення договору позики (ч. 2 ст. 1047 ЦК України), але не є письмовою формою договору та не замінює її.

Зазначені обставини вказують, що заявлена ОСОБА_1 вимога не передбачена ст. 96 ЦПК України – це згідно ч. 1 ст. 100 ЦПК України є підставою для відмови в прийнятті його заяви.

                                     Керуючись ст.ст. 207, 208, 1046, 1047 ЦК України

ст.ст. 95 – 97, 100, 101 ЦПК України,

   

ухвалила:

   

ОСОБА_1 відмовити в прийнятті  заяви про видачу судового наказу за вимогою про стягнення із ОСОБА_2 боргу за договором позики з урахуванням наслідків прострочення виконання грошового зобов’язання.

Роз’яснити ОСОБА_1   право на звернення із цими вимогами в позовному порядку.

Ухвала набирає законної сили, якщо протягом п’яти днів з дня її проголошення не подано заяву про апеляційне оскарження. Якщо, у десятиденний строк після подання  заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана – ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Херсонської області через Каховський міськрайонний суд Херсонської області.

Суддя                                                                                                             Т.А. Марків

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація