Судове рішення #9438969

КОПІЯ справа № 2-5247/10

     

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

04.06.2010 року                 Кіровський районний суд м. Кіровограда в складі:

    головуючого         - судді Галагана О.В.,

при секретарі         - Непик Т.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

В С Т А Н О В И В :

    ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу з відповідачем.

    В обґрунтування позовних вимог зазначав, що 02.07.1999 року він зареєстрував шлюб з ОСОБА_2. Від шлюбу вони мають доньку ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2. Протягом тривалого часу в сім’ї виникали  сварки, шлюб носить формальний характер.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, зазначав, що шлюб носить формальний характер, суперечить його інтересам, вказував, що його дружина вагітна не від нього.

Відповідач в судовому засіданні позов не визнала, вказуючи на свою вагітність.

Суд заслухавши пояснення сторін вважає, що у задоволенні позову слід відмовити.

    Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 02 липня 1999 року, про що в книзі реєстрації шлюбів зроблений актовий запис за № 306 (а.с. 6).

    Від шлюбу сторони мають доньку ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 7) та доньку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 7).

    Згідно довідки наданої в судове засідання ОСОБА_2 спостерігається  з приводу вагітності в жіночій консультації № 3 та вагітність становить 29 тижнів.

    Згідно ч. 2 ст. 110 ЦПК позов про  розірвання  шлюбу  не  може  бути  пред'явлений протягом   вагітності   дружини  та  протягом  одного  року  після народження дитини,  крім випадків,  коли один із  подружжя  вчинив протиправну поведінку,  яка містить ознаки злочину, щодо другого з подружжя або дитини.

    На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що правових підстав для розірвання шлюбу під час вагітності відповідача та протягом року після народження дитини у суду не має, а відтак суд відмовляє у задоволенні позовних вимог. Вказане не позбавляє позивача права звернутись до суду з позовом про розірвання шлюбу з відповідачем після того, як перестануть існувати законодавчо передбачене обмеження, які не дозволяють розірвати шлюб за вищенаведених обставин.

Керуючись ст. ст. 110 Сімейного кодексу України, ст. ст. 213-215 ЦПК України суд, -

В И Р І Ш И В:

    В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу відмовити.

    Роз’яснити ОСОБА_1, що право звернутися з позовом про розірвання шлюбу до ОСОБА_2 у нього виникне в разі виповнення народженій дитині одного року. А також вразі, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою або якщо за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.

    Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Кіровоградської області, через суд першої інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а також подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя (підпис)

Згідно з оригіналом:

Суддя Кіровського районного суду

м. Кіровограда                                             О.В. Галаган

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація