Судове рішення #9441582

                                        КОПІЯ

УКРАЇНА

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____________________________________________________________________________

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

У Х В А Л А

   

 13 травня 2010 року                                                                 м. Хмельницький                  

Колегія суддів

судової палати у цивільних справах

Апеляційного суду Хмельницької області

у складі:

     Заїки В.М.    

      Ніколової Б.Ю.,   Варвус Ю.Д.

при секретарі     Гриньовій А.М.

розглянула у відкритому судовому засіданні за апеляційною скаргою управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради на постанову Хмельницького міськрайонного суду від 9 жовтня 2009 року цивільну справу № 22ц-1293 за позовом ОСОБА_4 до управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради про визнання дій протиправними та стягнення невиплаченої допомоги.

Заслухавши доповідь судді, ознайомившись з доводами апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів

в с т а н о в и л а :

    В апеляційній скарзі управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради просить скасувати постанову Хмельницького міськрайонного суду від 9 жовтня 2009 року та постановити нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.

    Вказаною постановою суду позов задоволений частково. Постановлено стягнути з управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради на користь ОСОБА_4 недоплачену допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 22 травня 2008 року по 31 травня 2009 року відповідно до вимог ст. 15  Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», В решті позову відмовлено.

    Стягнуто з Державного бюджету України на користь ОСОБА_4 судовий збір у сумі 3 грн. 40 коп.

    В обґрунтування незаконності постанови суду зазначається, що відповідно до п. 23 Розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» викладено в новій редакції, де зазначено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 грн. Вказана стаття повністю поширюється на застрахованих та незастрахованих одержувачів допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. № 10-рп/2008 не визнано п. 23 Розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» не конституційним, а тому вимоги позивача про стягнення недовиплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за 2008 – 2009 роки не підлягають задоволенню. Мотивуючи своє рішення виключенням ст. 43 із Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням» суд не врахував, що матеріальне забезпечення та соціальні послуги, що надаються за вищевказаним Законом, є окремим видом загальнообов’язкового державного соціального страхування громадян, що здійснюється Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Саме Фонд проводить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, які необхідні для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, що передбачаються цим Законом для застрахованих осід та забезпечує їх надання.

    В засідання апеляційного суду сторони не з’явилися, про день, час і місце слухання справи повідомленні у встановленому законом порядку.

    Колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає   задоволенню з наступних мотивів.

     Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_4 перебуває у відпустці по догляду за дитиною – ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення ним трирічного віку.

    Управлінням праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку   позивачці в період з травня 2008 року по травень 2009 року включно виплачувалася у розмірі 130 грн. на місяць.

           В силу ст..15 Закону України „Про державну допомогу  сімям з дітьми” до внесення  в неї змін Законом України Про Державний бюджет на 2008 рік” – допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається в розмірі встановленого законом прожиткового  мінімуму для дітей віком до 6 років.        

    Вказані обставини підтверджуються наявними в матеріалах справи та дослідженими судом доказами.

Давши належну оцінку зібраним по справі доказам, суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про необхідність проведення нарахувань та доплат ОСОБА_4 відповідно до вимог ст..15 Закону України „Про державну допомогу сімям з дітьми”.

    Норми матеріального права застосовані судом правильно, порушень процесуального закону, які б були підставою для скасування рішення, судом не допущено. Тому наявні підстави для відхилення апеляційної скарги відповідно до ст. 308 ЦПК України.

     Доводи апеляційної скарги на законність рішення суду не впливають і спростовуються наступними обставинами.

Керуючись ст. ст. 307, 308, 313, 314, 317 ЦПК України, колегія суддів

у х в а л и л а :

    Апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради відхилити.

    Постанову Хмельницького міськрайонного суду від 9 жовтня 2009 року залишити без змін.

    Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

Головуючий: /підпис/

Судді: /підписи/

З оригіналом згідно: суддя апеляційного суду             В.М. Заїка

====================================================================    

Головуючий у І інстанції –   Трембач О.Л.                              Справа № 22ц- 1293

Доповідач -  Заїка В.М.                                                                Категорія №  57

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація