КОПІЯ
УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
_____________________________________________________________________________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
У Х В А Л А
27 квітня 2010 року м. Хмельницький
Колегія суддів
судової палати у цивільних справах
Апеляційного суду Хмельницької області
у складі:
Заїки В.М.
Ніколової Б.Ю,, Самчука П.П.
при секретарі Пещанюк Л.Ю.
з участю: представника відповідача
розглянула у відкритому судовому засіданні за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому на постанову Хмельницького міськрайонного суду від 15 січня 2010 року цивільну справу № 22ц-920 за позовом ОСОБА_4 до управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому про визнання неправомірними дій та здійснення перерахунку розміру пенсії
Заслухавши доповідь судді, пояснення представника відповідача, ознайомившись з доводами апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів
в с т а н о в и л а :
В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України у. м. Хмельницькому просить скасувати постанову Хмельницького міськрайонного суду від 15 січня 2010 року та постановити рішення, яким у задоволенні позову відмовити.
Вказаною постановою позов задоволений. Постановлено визнати дії управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому про відмову у перерахунку розміру пенсії ОСОБА_4 незаконними.
Зобов’язано управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому здійснити перерахунок розміру пенсії ОСОБА_4 з 09.09.2009 року, визначивши її у розмірі не менше 8 мінімальних пенсій за віком та перерахувати йому додаткову пенсію за шкоду завдану здоров’ю у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком з 09.01.2009 року.
В обґрунтування незаконності постанови зазначається, що на даний час правове регулювання обчислення основного розміру пенсії для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи» визначено постановою Кабінету Міністрів № 654 від 16.07.2008 року «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян». Згідно вказаної постанови з 01.07.2008 року основний розмір пенсії по інвалідності 2 групи для учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АУС у 1986 році не може бути меншим ніж 1090 грн. Основний розмір пенсії позивача обчислено відповідно до постанови № 654 від 16.07.2008 р., а додаткова пенсія виплачується з врахуванням п. 4 постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 р. і становить 99 грн. 60 коп. Оскільки Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що фінансування виплат пов’язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється із державного бюджету, а не із бюджету Пенсійного фонду, в діях управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому будь-яких порушень законодавства немає. Відповідно до ч. 3 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком в розмірі прожиткового мінімуму застосовується лише для обчислення пенсійних виплат, призначених згідно з цим Законом, а саме пенсії за віком, по інвалідності та по втраті годувальника, тобто тих виплат які фінансуються за рахунок коштів Пенсійного фонду, а не Державного бюджету. Таким чином мінімальний розмір пенсій за віком у розмірі прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, не застосовується для обчислення розмірів виплат, які призначаються та виплачуються відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». У рішенні суд не обґрунтував який нормативний документ та яку величину мінімальної пенсії за віком застосувати при обчисленні зазначених виплат.
В засіданні апеляційного суду представник управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому апеляційну скаргу підтримав з викладених у ній мотивів.
Позивач ОСОБА_4 в судове засідання не з’явився, про день, час і місце слухання справи повідомлений у встановленому законом порядку.
Колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних мотивів.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_4 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесений до першої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та є інвалідом 2 групи захворювання, яке пов’язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Позивачу призначена та виплачується державна пенсія відповідно до ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», розмір якої обчислений у відповідності до постанов Кабінету Міністрів України № 654 від 16.07.2008 р., № 530 від 28.05.2008 р. В травні 2009 року позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому з заявою про перерахунок пенсії відповідно до ст.. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», проте відповідачем у перерахунку пенсії було відмовлено.
Вказані обставини підтверджуються наявними в матеріалах справи та дослідженими судом доказами.
Давши належну оцінку зібраним по справі доказам, суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про неправомірність дій відповідача щодо перерахунку пенсії ОСОБА_4 та зобов’язав його провести вказані перерахунки.
Норми матеріального права застосовані судом правильно, порушень процесуального закону, які б були підставою для скасування рішення, судом не допущено. Тому наявні підстави для відхилення апеляційної скарги відповідно до ст. 308 ЦПК України.
Доводи апеляційної скарги на законність рішення суду не впливають і спростовуються наступними обставинами.
Інші підстави для скасування постанови суду першої інстанції, в межах доводів апеляційної скарги відсутні.
Керуючись ст. ст. 218, 307, 308, 315, 319 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому відхилити.
Постанову Хмельницького міськрайонного суду від 15 січня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий: /підпис/
Судді: /підписи/
З оригіналом згідно: суддя апеляційного суду В.М. Заїка
====================================================================
Головуючий у І інстанції – Салоїд Н.М. Справа № 22ц-920
Доповідач – Заїка В.М. Категорія № 57