КОПІЯ
УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
_____________________________________________________________________________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
У Х В А Л А
15 квітня 2010 року м. Хмельницький
Колегія суддів
судової палати у цивільних справах
Апеляційного суду Хмельницької області
у складі:
Заїки В.М.
Ніколаєвої В.М., Ніколової Б.Ю.
при секретарі Гриньовій А.М.
з участю: позивача і його представника
розглянула у відкритому судовому засіданні за апеляційною скаргою управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Хмельницької міської ради на постанову Хмельницького міськрайонного суду від 3 лютого 2010 року цивільну справу № 22ц-956 за позовом ОСОБА_4 до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Хмельницької міської ради про визнання протиправними дій та стягнення невиплачених коштів одноразової допомоги на оздоровлення.
Заслухавши доповідь судді, пояснення позивача та його представника, ознайомившись з доводами апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів
в с т а н о в и л а :
В апеляційній скарзі управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради просить скасувати постанову Хмельницького міськрайонного суду від 3 лютого 2010 року та постановити нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.
Вказаною постановою суду позов задоволений частково. Постановлено визнати неправомірними дії управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради при виплаті одноразової грошової допомоги за 2009 рік ОСОБА_4
Стягнуто з управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради на користь ОСОБА_4 недоплачену одноразову допомогу в сумі 3580 грн. В решті позову відмовлено.
В обґрунтування незаконності постанови суду зазначається, що суд безпідставно посилається на ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008. В 2009 році особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи при виплаті одноразової допомоги на оздоровлення застосовувались розміри компенсаційних виплат, що визначені Постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 року № 562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Тому позивачу відповідно до вказаної постанови було виплачено допомогу на оздоровлення у сумі 120 грн., як інваліду 2 групи, внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
В засіданні апеляційного суду позивач ОСОБА_4 та його представник апеляційну скаргу підтримали з викладених у ній мотивів.
Представник управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Хмельницької міської ради в судове засідання не з’явився, про день, час і місце слухання справи повідомлений у встановленому законом порядку.
Колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних мотивів.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_4 є ліквідатором наслідків аварії на ЧАЕС та інвалідом ІІ групи внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 року № 796-ХІІ позивач має право на щорічну допомогу на оздоровлення у розмірі 5 мінімальних заробітних плат. Проте в 2009 році ОСОБА_4 управлінням праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради виплата щорічної грошової допомоги на оздоровлення проведена у розмірі 120 грн. відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 року «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Вказані обставини підтверджуються наявними в матеріалах справи та дослідженими судом доказами.
Давши належну оцінку зібраним по справі доказам суд першої інстанції прийшов до правильного висновку, що недоплачений розмір допомоги на оздоровлення ОСОБА_4 становить 3580 грн. і правильно стягнув вказану суму на користь позивача.
Норми матеріального права застосовані судом правильно, порушень процесуального закону, які б були підставою для скасування рішення, судом не допущено. Тому наявні підстави для відхилення апеляційної скарги відповідно до ст. 308 ЦПК України.
Доводи апеляційної скарги на законність рішення суду не впливають і його висновки не спростовують.
Керуючись ст. ст. 218, 307, 308,315, 319 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Хмельницької міської ради відхилити.
Постанову Хмельницького міськрайонного суду від 3 лютого 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий: /підпис/
Судді: /підписи/
З оригіналом згідно: суддя апеляційного суду В.М. Заїка
====================================================================
Головуючий у І інстанції – Марцинкевич В.А. Справа № 22ц- 956
Доповідач - Заїка В.М. Категорія № 57