ВІЙСЬКОВИЙ МІСЦЕВИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОГО ГАРНІЗОНУ
Справа № 3-12/2010
копія
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 травня 2010 року місто Миколаїв
Військовий місцевий суд Миколаївського гарнізону під головуванням полковника юстиції Міняйло М.П., при секретареві Дудар І.В., у відкритому судовому засіданні розглянув адміністративну справу про адміністративне правопорушення відносно військовослужбовця військової частини А0224 капітана
ОСОБА_2,
який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року в
м. Первомайськ, Миколаївської області, із вищою освітою, одруженого, має на утриманні малолітню дитину, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, проживає за адресою: АДРЕСА_1,
який відповідно до протоколу обвинувачується в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого п.6 ч.1 ст. 212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Капітан ОСОБА_2, якому надано допуск і доступ до державної таємниці та який згідно своїх посадових обов’язків, зобов’язаний неухильно дотримуватися вимог режиму секретності, всупереч вимогам ст.28 Закону України “Про державну таємницю” та вимог пунктів 120, 201, 221 “Порядку організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2003 року № 1561-12, підпункту 2.3.8 пункту 2.3, підпункту 3.1.3 пункту 3.1 «Інструкції з порядку охорони державної таємниці в Міністерстві оборони України та Збройних Силах України», затвердженої наказом МО України від 16.11.2006 року № 600, покладені на нього обов’язки – виконував не належним чином, в результаті чого не вжив заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці.
17 березня 2010 року, у ході проведення тематичної перевірки стану охорони державної таємниці у військовій частині А0224 комісією Управління СБ України в Миколаївській області були виявлені порушення в роботі ОСОБА_2, а саме: останній в своїй робочій папці обл. № 43/1, протягом деякого часу зберігав не зареєстровані та не внесені у внутрішній опис (форма 16 Порядку-1561), форма 6 Інструкції), таємні документи: «Календарний план основних заходів начальника продовольчої служби» та «Календарний план основних робіт начальника продовольчої служби 790 АЕМБр на період відмобілізування».
Зазначені правопорушення розцінені органами СБУ, як адміністративне правопорушення, передбачене ст.212 ч.1 п.6 КУпАП, в зв’язку з чим 13.04.2010 року був складений протокол про адміністративне правопорушення. .
У судовому засіданні ОСОБА_2 повністю визнав себе винним, підтвердив фактичні обставини, викладені вище і пояснив, що він деякий час зберігав не зареєстровані та не внесені у внутрішній опис (форма 16 Порядку-1561), форма 6 Інструкції), таємні документи: «Календарний план основних заходів начальника продовольчої служби» та «Календарний план основних робіт начальника продовольчої служби 790 АЕМБр на період відмобілізування».
Вислухавши пояснення ОСОБА_2, розглянувши матеріали справи військовий суд дійшов наступних висновків.
Згідно витягу із наказу № 172 від 14 квітня 2009р. капітана ОСОБА_2 призначено на посаду начальника служби продовольчої та речової служби тилу військової частини А0224.
Надання відповідного допуску ОСОБА_2 для роботи з секретними документами за відповідною формою підтверджено в матеріалах справи документально.
Згідно зобов’язання громадянина України видно, що ОСОБА_2, у зв’язку з допуском до державної таємниці ознайомлений із зобов’язаннями та був проінформований про відповідальність за порушення законодавства в сфері охорони державної таємниці.
Згідно пунктів 201, 221 «Порядку організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, установах та організаціях», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1561-12 від 2 жовтня 2003 року та підпункту 2.3.8 пункту 2.3, підпункту 3.1.3 пункту 3.1 «Інструкції з порядку охорони державної таємниці в Міністерстві оборони України та Збройних Силах України», затвердженої наказом МО України № 600 від 16.11.2006 року матеріальні носії секретної інформації, що зберігаються у робочих папках виконавців, своєчасно включаються до описів матеріальних носіїв секретної інформації, що знаходяться у виконавця, які постійно зберігаються у цих робочих папках та реєструються у журналах за встановленою формою.
Відповідно до п. 120 «Порядку організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, установах та організаціях», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1561-12 від 2 жовтня 2003 року громадянин, якому надано допуск і доступ до державної таємниці зобов’язаний вносити своєчасно до внутрішнього опису секретних документів, що знаходяться у виконавця всі отримані для виконання чи використання секретні документи.
Допущені ОСОБА_2 порушення вимог вищезазначених нормативно-правових актів підтверджується витягом з акту за результатами тематичної перевірки стану охорони державної таємниці у військовій частині А0224 обл. № 64/4/54т від 19.03.2010р.
Оскільки капітан ОСОБА_2, якому надано допуск і доступ до державної таємниці та згідно своїх посадових обов’язків зобов’язаний неухильно дотримуватись вимог режиму секретності, зберігаючи в робочих папках не зареєстровані та не внесені до внутрішнього опису виконавця таємні документи, не вжив відповідних заходів щодо охорони державної таємниці, учинене ним правопорушення військовий місцевий суд кваліфікує по ст.212-2 ч.1 п.6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Призначаючи міру відповідальності ОСОБА_2 військовий місцевий суд враховує данні про його особу, те, що раніше він не притягувався до адміністративної відповідальності, протягом усієї служби він характеризувався позитивно, факт щирого каяття у вчиненому, на його утриманні знаходиться малолітня дитина, а також його матеріальне становище.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15, 283, 284 КУпАП, військовий місцевий суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-2 ч.1 п.6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та на підставі якої накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 2-х неоподаткованих мінімумів доходів громадян у сумі 34 (тридцять чотири) гривні.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку та опротестовано військовим прокурором у військовий апеляційний суд Військово-Морських Сил через військовий суд Миколаївського гарнізону протягом десяти днів з дня винесення постанови.
ДІЙСНО ЗА НАЛЕЖНИМ ПІДПИСОМ
КОПІЯ ВІРНА:
ГОЛОВУЮЧИЙ ПО СПРАВІ
ПОЛКОВНИК ЮСТИЦІЇ М.П.МІНЯЙЛО
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-12/2010
- Суд: Золочівський районний суд Львівської області
- Суддя: Міняйло Микола
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.10.2015
- Дата етапу: 20.10.2015
- Номер: 3-12/2010
- Опис: наїхав на каналізаційну кришку,яка була відкрита,та пошкодив свій автомобіль
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-12/2010
- Суд: Миколаївський районний суд Львівської області
- Суддя: Міняйло Микола
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.12.2009
- Дата етапу: 12.01.2010