Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #94489683

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 293/898/21

Провадження № 2/293/597/2021

02 червня 2021 рокусмт Черняхів



Черняхівський районний суд Житомирської області в складі:

головуючої судді - Проценко Л.Й.

за участю секретаря судового засідання -Тишкевич К.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Черняхів в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 звернулась до Черняхівського районного суду Житомирської області з позовною заявою, в якій просила стягнути з відповідача - ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 2270 грн., щомісячно, з дня пред`явлення позову - 15.04.2021 до суду і до досягнення сином повноліття.

Ухвалою суду від 11.05.2021 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін. Перше судове засідання призначене на 12:00 год. 01.06.2021.

01.06.2021 сторони в судове засідання не з`явились, подали до суду заяви про розгляд справи у їх відсутності. Позивач позов підтримує, просить його задовольнити. Відповідач позов визнає, не заперечує проти його задоволення. Крім того, позивач додала до заяви довідку Черняхівської селищної ради Житомирської області №979 від 01.06.2021 про те, що ОСОБА_3 , 2005 р.н. проживає та зареєстрований по АДРЕСА_1 (а.с.21-23).

Ухвалою суду розгляд справи відкладено на 02.06.2021, з метою надання позивачем ОСОБА_1 в судове засідання доказу, що підтверджує проживання дитини - ОСОБА_3 , 2005 р.н., разом з нею.

02.06.2021 сторони в судове засідання не з`явились. Позивач подала до суду довідку Черняхівської селищної ради №1373 від 02.06.2021 про те, що ОСОБА_1 згідно свідчень сусідів ( ОСОБА_4 та ОСОБА_5 ) фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.24).

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши і проаналізувавши докази, які містяться в матеріалах справи, суд, на основі повно і всебічно з`ясованих обставин, дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

За вимогами ст. ст.12,81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків встановлених цим кодексом.

Відповідно до ст.13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, зареєстрованому 21.08.2004міським відділом реєстрації актів цивільного стану Житомирського обласного управління юстиції, про що складено актовий запис №1076, що підтверджується копією свідоцтва про одруження серії НОМЕР_1 від 21.08.2004 року (а.с.8).

Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 10.03.2005 у подружжя ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син - ОСОБА_6 (а.с.7).

З довідок Черняхівської селищної ради Житомирської області №979 від 01.06.2021 та №1373 від 02.06.2021 вбачається, що ОСОБА_1 проживає разом з сином ОСОБА_3 по АДРЕСА_1 (а.с.22, 23).

Відповідно до частин 1, 2 статті 27 Конвенції ООН "Про права дитини" 1989 року, яка набула чинності для України 27.09.1991 держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

У відповідності до ст.180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ч.1 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Відповідно до ч.1 ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів, суд враховує стан здоров`я та матеріальне становище дитини, стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Згідно ч.2 ст.182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Відповідно до ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» прожитковий мінімум в 2021 році на одну особу в розрахунку на місяць для дітей віком від 6 до 18 років становить: з 1 січня - 2395 гривень, з 1 липня - 2510 гривень, з 1 грудня - 2618 гривень.

За приписами ст.184 СК України суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом або домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, щорічно підлягає індексації відповідно до закону, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше. За заявою одержувача аліментів індексація може бути здійснена судом за інший період.

Відповідно до ч.1 ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.

З огляду на викладене, враховуючи, що заявлений позивачем розмір аліментів у сумі 2270 грн не перевищує прожитковий мінімумом для дитини відповідного віку, а відповідачем, який визнав позов, доказів щодо неспроможності сплати зазначеної суми аліментів надано не було, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити в повному обсязі та стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання сина - ОСОБА_3 в розмірі 2270 грн. щомісячно, від дня пред`явлення позову до суду і до повноліття дитини.

Крім того, суд, у відповідності із ст.141 ЦПК України, стягує з відповідача в дохід держави судовий збір у розмірі 908,00 грн.

Керуючись ст.ст. 180, 181, 182, 184, 191 СК України, ст.ст. 2, 12, 13, 18, 76-81, 141, 259, 263-265, 268, 354, 430 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів задовольнити повністю.

Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м.Житомир, який проживає за адресою: АДРЕСА_2 на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженки м.Житомир, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКОП НОМЕР_3 аліменти в розмірі 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн щомісячно на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , починаючи з 15.04.2021 року і до повноліття дитини.

Розмір аліментів підлягає індексації відповідно до закону.

Допустити до негайного виконання рішення суду в межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м.Житомир, який проживає за адресою: АДРЕСА_2 на користь держави 908 (дев`ятсот вісім) гривень судового збору.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Житомирського апеляційного суду через Черняхівський районний суд Житомирської області протягом 30 днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повний текст рішення не було вручено в день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку, якщо апеляційна скарга подана протягом 30 днів з дня вручення йому повного тексту рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а в разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом, якщо рішення не було скасовано.


Головуюча суддя Л.Й. Проценко




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація