Судове рішення #9449351

КОПІЯ

                                                                                                  Справа № 2-а-56 / 2010рік      

               

                                 

    ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ           УКРАЇНИ

24 березня 2010 року                                        

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області в складі:

головуючої судді -      Альошиної Н.М.,

при секретарі   -           Кононенко Н.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України Київського  району м. Полтава, 3особа; Відкрите Акціонерне Товариство «Промприлад» м. Івано - Франківськ про зарахування пільгового наукового стажу та проведення перерахунку пенсії.

Встановив;

               Позивач ОСОБА_1 звернувся до Миргородського міськрайонного суду з позовом до Управління пенсійного фонду України Київського  району м. Полтава, 3особа; Відкрите Акціонерне Товариство «Промприлад» м. Івано - Франківськ про зарахування пільгового наукового стажу та проведення перерахунку пенсії, в якому просив суд зобов’язати Управління пенсійного фонду України Київського району в м. Полтава включити до наукового стажу його роботу на Івано-Франківському приладобудівному заводі «Станіславприлад» з 13.08.1960 року по 16.12.1964 рік в ливарному цеху на посадах майстра, старшого майстра, старшого інженера  технолога ливарного цеху (галузь науки «Металургія» за спеціальністю «Ливарне виробництво»),  що відображено в трудовій книжці запис під № 5-6- ливарний цех майстер,  старший майстер, старший інженер технолог ливарного цеха як робота за спеціальністю «Ливарне виробництво» № 05.16.04. відповідає галузі наук «Металургія» - № 05.16.00, з якої йому присуджена наукова ступінь, для отримання наукової пенсії за період з 01.01.2007 року по 31.12.2009 року із стягненням різниці в сумі 500 грн., а всього в сумі 18.000 грн. та щомісячною виплатою наукової пенсії з 01.01.2010 року 2400 грн.

         На обгрунтування позовних вимог посилався на те, що  він є пенсіонером по старості з березня 1993 року і отримує зазначену пенсію в розмірі 1909 грн. Стаж трудової діяльності складає 52 роки із цього стажу він має науковий стаж 20 років, що підтверджується роботою на Івано-Франківському приладобудівному заводі «Станіславприлад» з 13.08.1960 року по 30.05.1964 рік в ливарному цеху на посадах майстра, старшого майстра, старшого інженера – технолога.

Рішенням ради Московського інституту сталі та сплавів 05.06.1980 року йому присуджена вчена ступінь Кандидата технічних наук, про що виданий диплом кандидата наук серії ТН № 040963 від 19.11.1980 року за спеціальністю № 05.16.04 «Ливарне виробництво», що відповідає групі спеціальностей  № 05.16.00 «Металургія».

В подальшій роботі на протязі, 17 років він працював на різних посадах в різних підприємствах в ливарних цехах та звернувся із заявою про перерахунок пенсії із загальної по старості на наукову до Управління пенсійного фонду Київського району м. Полтава де отримав відмову по мотивам відсутності необхідної довідки із приладобудівного заводу м. Івано - Франківськ про стаж роботи на посаді за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь.

Але в наданні відповідної довідки за період роботи на Івано-Франківському приладобудівному заводі «Станіславприлад» з 13.08.1960 року по 30.05.1964 рік в ливарному цеху на посадах майстра, старшого майстра, старшого інженера - технолога ливарного цеху він отримував відмови, що в свою чергу унеможливило зарахування до стажу наукової роботи вказаного періоду роботи в ливарному цеху на зазначених посадах. Він працював за вказаними посадами що підтверджено відповідною довідкою за № 22/36 від 31.01.2008 року, але відсутнє посилання, що на те, що дана робота за спеціальністю «Ливарне виробництво» № 05.16.04 відповідає галузі наук «Металургія» № 05.16.00 з якої йому присвоєно наукову ступінь, що і є перешкодою для зарахування в науковий стаж вказаного періоду роботи.

     Потім він працював на  Миргородському арматурному заводі з 16.02.1981 року по 03.09.1984 рік головним інженером, виконуючим обов’язки директора, інженером - технологом технологічної групи. На Полтавському  агрегатному заводі з 04.11.1985 року по 30.11.1994 рік начальником ливарного цеху, головним металургом. Завідуючим науково дослідною лабораторією Всесоюзного науково-дослідного проектно-технологічного інституту з 07.09.1984 року по 07.06.1985 рік.

       Науковий стаж, який дає право на призначення пенсії як науковому працівнику складає 20 років.

        В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити, вважає що має право на зарахування до наукового стажу його робота на Івано - Франківському приладобудівному заводі «Станіславприлад» з 13.08.1960року по 16.12.1964рік, та отримувати підвищену наукову пенсію.

         Представник відповідача Ларіна Т.М. позовні вимоги не визнала та просила суд в їх задоволенні відмовити посилаючись на те, що на даний час підтверджений науковий стаж ОСОБА_1 становить 17років 7 місяців 19днів. Відповідно до ст. 24 ЗУ «Про наукову і науково – технічну діяльність» пенсія науковим працівникам призначається за наявності стажу роботи для чоловіків не менше 25років в тому числі стажу наукової роботи не менше 20років.Такої довідки про те, що позивач працював на вищевказаному заводі як науковий працівник він не надав.

          Як третя особа – Івано – Франківський завод «Промприлад» в своєму листі просив розглянути справу у їх відсутності та послався на те, що посад на їх заводі які дають право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до ст. 24 ЗУ «Про наукову і науково - технічну діяльність» не поширюються на трудові правовідносини ОСОБА_1, який працював в ливарному цеху підприємства, що не є науковим підрозділом.

             Заслухавши пояснення сторін, вивчивши та проаналізувавши матеріали справи та відповідне законодавство судом встановлено;

             Позивач ОСОБА_1 після закінчення Київського політехнічного інституту в 1960році працював за направленням на Івано –Франківському приладобудівному заводі «Станіславприлад» в період з 13.08.1960 року по 30.05.1964рік.  в ливарному цеху на посадах майстра, старшого майстра, старшого інженера – технолога  ливарного цеху.

             Відповідно до ст.  22-1 . ЗУ «Про наукову і наукову- технічну діяльність» до посад наукових працівників  відносяться; керівник (президент, генеральний директор, генеральний конструктор, директор, начальник);  заступник керівника (віце-президент,  заступники генерального директора,  генерального  конструктора,  директора,  начальника) з наукової роботи;  академік-секретар (його заступники);  головний учений секретар, учений секретар (їх заступники);  керівник (завідувач) та заступники керівника (завідувача) наукового підрозділу (відділу, лабораторії, сектору, бюро, групи);   головний конструктор,  головний інженер,  головний технолог з основного  напряму  діяльності  наукової  установи,   організації, закладу та їх заступники; провідний конструктор,  провідний інженер, провідний технолог з основного напряму  діяльності  наукової  установи,  організації, закладу; головний науковий співробітник; провідний науковий співробітник;  старший науковий співробітник;  науковий співробітник;  науковий співробітник-консультант; молодший науковий співробітник;  докторант.   До наукових працівників належать також особи,  які  мають науковий ступінь і працюють за спеціальністю відповідно  до  групи спеціальностей галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь. Ці положення закріплені і в постанові КМУ  від 4 березня 2004 р. N 257 в п 4. Підприємства , керівник (завідуючий, начальник) установи, заступники керівника   (завідуючого, організації, не начальника), головний конструктор (інженер, зазначені в пунктах    технолог   тощо),   провідний   конструктор 1-3 цього переліку (інженер,    технолог  тощо) наукового підрозділу (відділення,  комплексу, центру,  відділу,   лабораторії,   сектору, бюро, групи);  головний науковий  співробітник;  провідний науковий  співробітник;  старший   науковий   співробітник;  науковий    співробітник;     молодший науковий співробітник.

            Відповідно до ст.22-3 цього ж Закону до стажу наукової роботи зараховується;  час роботи на посадах наукових працівників, визначених статтею 22-1 цього Закону осіб, які мають науковий ступінь, за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь, з дня зайняття посади за цією спеціальністю;      Пенсія науковому працівнику згідно ст.24 згаданого Закону призначається при досягненні пенсійного віку:  чоловікам -  за  наявності стажу роботи не менше 25 років,  у тому числі стажу наукової роботи не менше 20 років;

             Жодної із посад, перелік яких є вичерпним, що давали б право на зарахування до  стажу наукової роботи  позивач ОСОБА_1, працюючи на Івано-Франківському приладобудівному заводі «Станіславприлад» в період з 13.08.1960 року по 30.05.1964рік.  в ливарному цеху  не займав, тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог.

                       Керуючись ст. 10,11,12,17,18,19,159-163,167,186 КАС України, ч.2 Перехідних положень ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами», суд

                                                            ПОСТАНОВИВ;

           В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України Київського району м. Полтава, 3-ї особи; Відкритого Акціонерного Товариства «Промприлад» м. Івано - Франківськ про зарахування пільгового наукового стажу та проведення перерахунку пенсії – відмовити за безпідставністю.

                       Копію постанови направити 3й особі.

                       Постанова  може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області через Миргородський міськрайонний суд шляхом подання заяви про її апеляційне  оскарження протягом 10 днів з моменту  проголошення та поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.  

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

        Головуюча, суддя           (підпис)      Н.М.Альошина.

           Оригіналу відповідає; суддя

Миргородського міськрайонного суду                           Н.М.Альошина.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація