Справа № 2-904-2010
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
,,07” квітня 2010 р. м. Слов’янськ
Слов’янський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючий – суддя Лаптєв М.В.
при секретарі - Хміль О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Слов’янська цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та її вихованні,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 звернулися до суду з позовом до ОСОБА_5 про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та її вихованні, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що 29 квітня 2009 року було розірвано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_5. За рішенням суду їх дитина – ОСОБА_6 залишилася проживати з матір’ю- ОСОБА_5.
Не дивлячись на Рішення Органу опіки та піклування Слов’янського виконавчого комітету від 22.04.2009 р. про порядок спілкування з дитиною та участі у її вихованні, мати дитини не дає батьку можливості зустрічатися , спілкуватися та виховувати дитину – ОСОБА_6.
Це проявляється у тому, що мати дитини не бажає давати батьку, бабусі, дідусю, прабабці та іншим родичам дитини можливості зустрічатися з ОСОБА_6, сумісно проводити з нею вихідні та святкові дні, спілкуватися по телефону. Крім цього мати дитини постійно влаштовує скандали при дитині відносно її місцезнаходження.
З дитиною вони мають можливість бачитися тільки у день, коли мати дитини від батька отримує аліменти на утримання дитини. Не дивлячись на те, що за рішенням суду дитина проживає з матір’ю, з травня 2008 року та по теперішній час ОСОБА_6 зареєстрована за місцем реєстрації батька, а саме: АДРЕСА_1.
У зв’язку з чим вони вимушені звернутися до суду та просили зобов’язати ОСОБА_5 усунути перешкоди у їх спілкуванні з дитиною та участі у її вихованні та визначити такі міри їх участі у вихованні дитини: систематичні побачення кожну п’ятницю з 15-00 годин до 20-00 годин неділі, мати можливість проведення сумісного відпочинку, відпустки, святкових днів, відвідування дитиною місця їх проживання, місця масового відпочинку дітей.
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 у судове засідання не з’явились, але надали суду заяви, просили справу розглянути у їх відсутність, позовні вимоги підтримали у повному обсязі, просили їх задовольнити, проти винесення заочного рішення не заперечували.
Відповідач у судове засідання не зв’явилась, про місце та час судового засідання належним чином була повідомлена, причину неявки суду не повідомила, з заявою про відкладення слухання справи не зверталась.
Згідно ст. 169 ч. 4 ЦПК України, якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів, а на підставі ст.ст. 224, 225, 226 ЦПК України, суд вправі постановити заочне рішення.
Суд, дослідивши надані докази та матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як достовірно встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 є батьком ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно до копії свідоцтва про розірвання шлюбу серії НОМЕР_1, виданого 29 квітня 2009 року Відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Слов’янську Слов’янського міськрайонного управління юстиції, 29 квітня 2009 року було розірвано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_5, актовий запис № 152 ( а.с. 4).
Згідно копії Рішення Комісії з питань захисту прав дитини Слов’янської міської Ради від 22 квітня 2009 року, був визначений порядок спілкування ОСОБА_1 з його донькою ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с. 5 ).
Відповідно до ч. 2 ст. 159 Сімейного кодексу України, суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини ( періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування, з урахуванням віку, стану здоров’я дитини, поведінки батьків, а також інших обставин, що мають істотне значення.
Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_5 чинить перешкоди ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 у спілкуванні з дитиною та її вихованні, ОСОБА_1 вжив усіх заходів для добровільного залагодження спору. А тому суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та її вихованні.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 159 СК України, ст. ст. 8, 10, 11, 58, 60, 212-215, 218, 224-226 ЦПК України, –
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та її вихованні задовольнити в повному обсязі.
Зобов’язати ОСОБА_5 усунути перешкоди у спілкуванні ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 з дитиною ОСОБА_6 та участі у її вихованні.
Визначити ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 такі міри участі у вихованні дитини ОСОБА_6: систематичні побачення кожну п’ятницю з 15-00 годин до 20-00 години неділі, проведення сумісного відпочинку, відпустки, святкових днів, відвідування дитиною місця проживання ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, місця масового відпочинку дітей.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або у порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення постановлено та підписано у нарядчій кімнаті у єдиному екземплярі.
Суддя Слов’янського міськрайонного суду М.В. Лаптєв