Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #94516516




Справа № 144/779/21

Провадження № 3/144/337/21




П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



03.06.2021 смт. Теплик

Суддя Теплицького районного суду Вінницької області Бондарук Олена Павлівна, розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої по АДРЕСА_1 , одруженої, не працюючої, громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 -

за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

в с т а н о в и л а :

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 370199 від 29 квітня 2021 року, складеного інспектором СЮП ВП Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області Музикою Лілією Олександрівною, 29.04.2021 року о 18.00 год. в АДРЕСА_2 було встановлено, що громадянка ОСОБА_1 ухилилася від виконання передбачених ст. 150 Сімейного кодексу країни обов`язків щодо виховання своїх двох неповнолітніх дітей: ОСОБА_2 , 2004 року народження, та ОСОБА_3 , 2007 року народження, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП.

Перевіривши адміністративні матеріали, вважаю, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав.

Згідно п. 2 ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування всіх обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Особа, яка складає протокол про адміністративне правопорушення повинна ретельно з`ясувати характер правопорушення та правильно кваліфікувати дії винної особи. У протоколі мають бути зазначені обставини, які свідчать про наявність адміністративного проступку та його характер, а також, обставини, що характеризують особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки протокол є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення. Від того, чи правильно він складений, залежить своєчасність, правильність розгляду за суттю справи про адміністративне правопорушення та обґрунтованість застосування стягнення.

Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.

Частиною 1 статті 184 КУпАП передбачено відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.

Як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення у графі «склад адміністративного правопорушення» посадовою особою органу поліції не зазначено суті вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, конкретно не вказано жодної з дій, передбачених диспозицію ч. 1 ст. 184 КУпАП, не зазначено, яким чином ОСОБА_1 ухилилась від виконання передбачених протоколі про адміністративне правопорушення, адже діючи таким чином, суд неминуче перебиратиме на себе ст. 150 Сімейного кодексу країни обов`язків щодо виховання своїх двох неповнолітніх дітей: ОСОБА_2 , 2004 року народження, та ОСОБА_3 , 2007 року народження.


Фабула протоколу про адміністративне правопорушення чітко не відображає конкретних ознак порушення ОСОБА_1 вимог ч. 1 ст. 184 КУпАП.


При цьому суд не вправі самостійно змінювати на шкоду особі фабулу, викладену у функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.


Відповідно до ст. 62 Конституції України, положення якої знайшли подальшу конкретизацію в національному законодавстві України, особа вважається невинуватою у вчиненні правопорушення і не може бути піддана покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому цим Кодексом, і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили. Ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні кримінального правопорушення і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи поза розумним сумнівом. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на користь такої особи.

Стандарт доведення вини «поза розумним сумнівом» означає, що при доведенні винуватості особи не повинно залишатися жодного «розумного сумніву» в цьому, тоді як наявність такого «розумного сумніву» у винуватості особи є підставою для його виправдання. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості.

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 19, 62  Конституції України,  ч. 1 ст. 184, ст. 245, п. 1 ст. 247, ст. 256, ст. 278 КУпАП, -

п о с т а н о в и л а:

Провадження у справі про притягнення  ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, закрити на підставі п. 1 ст. 247 цього Кодексу за відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається через Теплицький районний суд Вінницької області.




Суддя




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація