Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #94607324

Справа № 289/536/21

Номер провадження 2/289/399/21


УХВАЛА


09.06.2021 м. Радомишль


Радомишльський районний суд Житомирської області в складі

головуючого судді – Кириленка О.О.,

з участю секретаря судового засідання – Науменко І.В.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовною заявою  ОСОБА_1 до Вишевицької сільської ради Радомишльського району Житомирської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з вищевказаним позовом.

У підготовче судове засідання сторони не з`явилися, однак звернулися до суду з клопотаннями про розгляд справи без їх участі.

Разом з тим, 07.05.2021 позивачем подано клопотання про витребування додаткових доказів у приватного нотаріуса Радомишльського районного нотаріального округу Житомирської області Камінської Л.В., а саме копії спадкової справи №53/2021, яка заведена після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою визначення кола спадкоємців останньої та встановлення обставин справи.

Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

Згідно з вимогами ч. 5 ст. 198 ЦПК України, суд може оголосити перерву у підготовчому засіданні у разі необхідності, зокрема у випадку витребування нових (додаткових) доказів.

У зв`язку з викладеним, суд вважає, що вказане клопотання подано з додержанням вимог, викладених у ст. 84 ЦПК України, у зв`язку з чим підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 84, 198, 259, 260 ЦПК України, суд, -


ПОСТАНОВИВ:

Клопотання ОСОБА_1 – задовольнити.

Витребувати у приватного нотаріуса Радомишльського районного нотаріального округу Житомирської області Камінської Л.В. (місцезнаходження: вул. Чорнобильська, 4, м. Радомишль Житомирська обл., 12201) копію спадкової справи №53/2021, яка заведена після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Копію ухвали для виконання направити до приватного нотаріуса Радомишльського районного нотаріального округу Житомирської області Камінської Л.В.

З метою розгляду справи у встановлений законом строк, зазначені докази необхідно надати на адресу суду до 05.07.2021.

Одночасно суд роз`яснює, що відповідно до чинного законодавства будь-яка особа у якої знаходиться доказ, повинна надати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені Розділом 1 Главою 9 ЦПК України.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Згідно ст. 146 ЦПК України, у разі неподання письмових, речових чи електронних доказів, що витребувані судом, без поважних причин або без повідомлення причин їх неподання суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом.

Ухвала про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом є виконавчим документом, підлягає негайному виконанню.

Відповідно до ст. 148 ЦПК України, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі до від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.

У випадку повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення, суд з урахуванням конкретних обставин стягує у дохід державного бюджету з відповідного учасника судового процесу або відповідної іншої особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.


Оголосити перерву у підготовчому засіданні у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Вишевицької сільської ради Радомишльського району Житомирської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом до 10:00 год. 05.07.2021 року в приміщенні Радомишльського районного суду Житомирської області за адресою: вул. І. Франка, 4-а, м. Радомишль, Житомирська область.

Повторити виклик учасників судового засідання.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає.

       




Суддя О. О. Кириленко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація