Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #94609826

Справа № 209/1886/21

Провадження № 3/209/715/21


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


10 червня 2021 року суддя Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Байбара Г.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з ВП №1 Кам`янського РУП Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

30  травня 2021  року о  19 годині 37 хвилин  біля  будівлі 17 по вул. Єлизаветівське  шосе в м. Кам`янське Дніпропетровської області водій  ОСОБА_1 керував  автомобілем  «Daewoo», державний номерний знак НОМЕР_2 , у стані алкогольного сп`яніння, чим порушив вимоги п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху України. Огляд на стан алкогольного сп`яніння проводився з використанням газоаналізатора «Drager Alkotest 0654», у встановленому законом порядку, з відеофіксацією огляду та у присутності двох свідків, в результаті якого у ОСОБА_1 виявлено стан алкогольного сп`яніння 0,85 проміле.

В суді ОСОБА_1 пояснив, що всю ніч до ранку 30 травня 2021 року він вживав алкогольні напої, а ввечері о 19.00 годині 30 травня 2021 року поїхав на автомобілі на заправку, бо думав, що він вже тверезий. На АЗС до нього під`їхали працівники поліції та повідомили, що водій автомобіля «Мерседес» звернувся до поліції із заявою про те, що на вул. Харківській в м. Кам`янське між цим водієм та ним, ОСОБА_1 , виник конфлікт через те, що пасажир його автомобіля викинув із автомобіля сміття. Також працівники поліції повідомили його про те, що в нього є ознаки алкогольного сп`яніння, та запропонували пройти перевірку «Драгером», на що він погодився. Під час перевірки в нього було виявлено стан алкогольного сп`яніння 0,85 проміле, з чим він погодився.

ОСОБА_1 судом було роз`яснено його права та обов`язки, передбачені ст. 268 КУпАП, а саме: право знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі.

Ніяких заяв та клопотань, в тому числі щодо виклику в судове засідання свідків, які зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення, або інших осіб, ОСОБА_1 не заявляв.

Вивчивши матеріали справи, оцінивши досліджені докази з точки зору належності, допустимості, достовірності, а їх сукупність з точки зору достатності та взаємозв`язку, суд вважає, що ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Частиною першою статті 130 (в реакції Закону України від 16.02.2021 року № 12-21-ІХ, що набрав чинності 17.03.2021 року) передбачена відповідальність за керування особами транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

       Вина ОСОБА_1 в порушені п. 2.9 (а) ПДР та скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, підтверджується дослідженими судом:

- Протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 164641 від 30 травня 2021 року, який відповідає ст. 256 КпАП України, складення якого фіксувалося відеокамерою та у присутності двох свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , в якому міститься особистий підпис ОСОБА_1

- Актом від 30 травня 2021 року огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, складеним у присутності двох свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , згідно якого огляд ОСОБА_4 на стан алкогольного сп`яніння проведений у зв`язку з виявленими ознаками: різкий запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння рук, почервоніння очей. Огляд проводився за допомогою газоаналізатора «Drager Alkotest 0654», яким встановлена позитивна проба, концентрація алкоголю – 0,85 11 проміле, тест № 1633. Вказаний акт підписаний ОСОБА_1 про згоду з результатами огляду;

- Роздруківкою використання газоаналізатора «Drager Alkotest 0654», згідно якої під час проведення огляду по вул. Єлизаветівське шосе, 17 в м. Кам`янське 30 травня 2021 року об 19 години 39 хвилин у ОСОБА_1 встановлено концентрацію алкоголю у розмірі 0,85 проміле;

- Направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно якого водій ОСОБА_1 , у якого за допомогою використання газоаналізатора «Drager Alkotest 0654» встановлено концентрацію алкоголю у розмірі 0,85 проміле, відмовився від проходження огляду на стан сп`яніння в закладі охорони здоров`я;

- Письмовими поясненнями ОСОБА_1 , в яких він погодився пройти йогляд на стан алкогольного сп`яніння за допомогою прилажу «Драгер»;

- Розпискою ОСОБА_5 про отримання від працівників поліції автомобіля «Daewoo», державний номерний знак НОМЕР_2 .

Вина ОСОБА_1 також підтверджується переглянутим в суді відеозаписом, що міститься на компакт-диску, що доданий до протоколу про адміністративне правопорушення, де зафіксовано, що ОСОБА_1 , який має ознаки сп`яніння, пройшов огляд на стан алкогольного сп`яніння за допомогою газоаналізатора «Drager», погоджується з результатами проведеного огляду на стан алкогольного сп`яніння, під час якого в нього виявлено концентрацію алкоголю у розмірі 0,85 проміле.

Зазначені докази є допустимими, зрозумілими та узгоджуються між собою, а інші докази, які б їх спростовували, в справі про адміністративне правопорушення відсутні та ОСОБА_1 не надавалися.

Крім того, суд враховує, що при виявленні правопорушення та складені протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 підписав протокол про адміністративне правопорушення та акт огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, не заперечуючи проти результатів огляду.

Згідно п. 2.9 (а) ПДР України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Статтею 266 КУпАП передбачений огляд водіїв на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також порядок такого огляду.

В частинах 2 та 3 вказаної статті (в редакції від 16.02.2021 року № 12-21-ІХ, що набрала чинності 17.03.2021 року), передбачено, що огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Згідно пунктів 3, 6 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1103 від 17 грудня 2008 року, огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров`я.

За п. 5 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1103 від 17 грудня 2008 року, результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду, форма якого затверджується МОЗ за погодженням з МВС.

У разі встановлення стану сп`яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються в протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду.  Акт огляду на стан сп`яніння за результатами такого огляду, проведеного поліцейським, складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається в поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення в разі встановлення стану сп`яніння. Підтвердження стану сп`яніння в результаті огляду та згода водія транспортного засобу з результатами такого огляду є підставою для його притягнення згідно із законом до відповідальності.

Відповідно до п. 2, 3, 4 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним Наказом МВС та МОЗ України від 09 листопада 2015 № 1452/735, огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі – поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.

Ознаками алкогольного сп`яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.

Огляд водія ОСОБА_1 на стан алкогольного сп`яніння був здійснений поліцейськими ВП №1 Кам`янського РУП відповідно зазначеним вище положенням ст. 266 КУпАП, із застосуванням технічних засобів відеозапису, який долучений до протоколу про адміністративне правопорушення, та у присутності  двох свідків,  і згідно Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1103 від 17 грудня 2008 року.

Вина ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, знайшла своє підтвердження зібраними доказами, які містяться в справі про адміністративне правопорушення.

Таким чином, суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП  (в редакції Закону України від 16.02.2021 року № 12-21-ІХ, що набрав чинності 17.03.2021 року).

З урахування зазначеного вище, на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст. 130 КУпАП.

Керуючись ч. 1 ст. 130,  статтями 268, 283, 284 КУпАП,


ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 454,00 грн. на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) – 899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Роз`яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений ним не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу, та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.

Строк пред`явлення постанови для виконання - три місяці - з дня її винесення.




Суддя Г.А. Байбара







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація