Справа № 2-о-91-2010
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
,,29” березня 2010 р. м. Слов'янськ
Слов'янський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючий суддя - Лаптєв М.В.
народних засідателів - Андрійчишиної В.А.
Алєксєєва О.В.
при секретарі - Хміль О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Слов'янська справу за заявою ОСОБА_2, третя особа: ВГІРФО Слов’янського МВ ГУМВС України в Донецькій області про визнання громадян безвісно відсутніми, -
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2010 року до Слов’янського міськрайонного суду звернулась з дійсною заявою ОСОБА_2, і в обгрунтування заявлених вимог пояснила , що з 28 липня 2006 року між нею та ОСОБА_4 був укладений договір дарування, згідно якому ОСОБА_4 подарувала, а вона прийняла в дар 1/2 частину житлового будинку з відповідною частиною господарсько-побутових споруд та будівель, розташованого у АДРЕСА_1.
Після укладання вказаного договору дарування ОСОБА_4 та її мати – ОСОБА_5, забрали свої речі та виїхали з будинку НОМЕР_1, пообіцявши у найближчий час припинити свою реєстрацію у вищевказаному будинку.
Не дивлячись на те, що з моменту їх виїзду з будинку пройшло більш трьох років, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 до теперішнього часу значаться зареєстрованими у належному їй будинку.
Вона стала цікавитися місцем знаходження ОСОБА_4 та ОСОБА_5 та вияснила, що вони вже кілька років працюють за межами України, ні їх адреса, ні країна, в якій вони знаходяться їй не відомі. Їй також не відомо, мають вони будь-яких родичів та де вони проживають.
У зв’язку з даними обставинами вважає, що ОСОБА_4 та ОСОБА_5 можуть бути визнані безвісно відсутніми. Це необхідно їй для зняття їх з реєстрації в належній їй домобудівлі.
У судовому засіданні заявник ОСОБА_2 доводи заяви підтримала, навела доводи аналогічні викладеним у заяві та просила заяву задовольнити.
У судовому засіданні свідок ОСОБА_6 суду пояснила, що дійсно ОСОБА_4 та ОСОБА_5 у будинку АДРЕСА_1 вже більш трьох років не проживають.
У судовому засіданні свідок ОСОБА_7 суду пояснив, що дійсно ОСОБА_4 та ОСОБА_5 у будинку АДРЕСА_1 вже більш трьох років не проживають, але значаться зареєстрованими у вищевказаному будинку.
Представник ВГІРФО Слов’янського МВ ГУМВС України в Донецькій області до суду не з’явився, однак начальником ВГІРФО Слов’янського МВ ГУМВС України в Донецькій області надано суду заяву, де просять справу розглянути у відсутність їх представника.
Суд, вислухавши пояснення заявника, свідків, перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до копії Договору дарування житлового будину від 28 липня 2006 року, ОСОБА_4 подарувала, а ОСОБА_2 прийняла в дар Ѕ частку житлового будинку з відповідною часткою господарчо-побутових споруд та будівель під номером АДРЕСА_1, розташованого на земельній ділянці земель Слов’янської міської Ради ( а.с. 6).
Згідно копії витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно, наданого КП ,,БТІ м. Слов’янськ” від 10.08.2006 р., реєстраційний номер: 15390332, ОСОБА_2 є власником Ѕ частки житлового будинку з відповідною часткою господарчо-побутових споруд та будівель під номером АДРЕСА_1, посвідченого приватним нотаріусом ОСОБА_8 28.07.2006 року за реєстраційним номером 15390332 ( а.с. 7,8)
Відповідно до копії домової книги для прописки громадян, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 зареєстровані у будинку АДРЕСА_1 ( а.с. 9,10).
Суд не може ставити під сумнів пояснення свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7, оскількі дані пояснення узгоджені між собою та не протирічать дослідженим у судовому засіданні доказам.
З урахуванням наведеного, у суду не має підстав ставити під сумнів достовірність і правдивість викладених фактів.
Відповідно до ст. 43 ЦК України фізична особа може бути судом визнана безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.
Відповідно до ч. 2 ст. 43 ЦК України у разі неможливості встановити день одержання останніх відомостей про місце перебування особи початком її безвісної відсутності вважається перше число місяця, що йде за тим, у якому були одержані такі відомості, а в разі неможливості встановити цей місяць – перше січня наступного року.
Оскільки в матеріалах справи відсутні точні відомості щодо останнього місця перебування ОСОБА_4 та ОСОБА_5, то початком їх безвісної відсутності слід вважати 01 січня 2007 року.
Задоволення заяви має для ОСОБА_2 юридичне значення.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для визнання ОСОБА_4 та ОСОБА_5 безвісно відсутніми.
На підставі викладеного та керуючись ст. 43 ЦК України, ст.ст. 3,10, 58, 60, 212-215, 248, 249 ЦПК України, суд, –
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_2 - задовольнити.
Визнати ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, безвісно відсутніми.
Початком безвісної відсутності вважати 01 січня 2007 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або у порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя Слов'янського міськрайонного суду М.В. Лаптєв
Народні засідателі : Андрійчишина В.А.
Алєксєєв О.В.