Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #94656212

Справа № 308/7291/21


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху


10 червня 2021 року                                                                м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Голяна О.В., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Ракущинець Андрій Андрашович, до товариства з обмеженою відповідальністю «НЕРУХОМІСТЬ-ЗАКОН ТА ПОРЯДОК» про скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, витребування майна -


В С Т А Н О В И В:


08 червня 2021 року ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Ракущинець А.А., звернувся до суду з позовом до ТОВ «НЕРУХОМІСТЬ-ЗАКОН ТА ПОРЯДОК», в якому просить суд:

1.Скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 57243910 від 23.03.2021р., видане приватним нотаріусом Пономарьова Дар`я Володимирівна, Київський міський нотаріальний округ, м. Київ, про реєстрацію права власності за товариством з обмеженою відповідальністю «НЕРУХОМІСТЬ-ЗАКОН ТА ПОРЯДОК» (код ЄДРПОУ: 43490236, країна реєстрації: Україна) нерухомого майна: Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 2319313921101; Об`єкт нерухомого майна: квартира, об`єкт житлової нерухомості: Так; Опис об`єкта: Загальна площа (кв.м): 59.7, житлова площа (кв.м): 30.4, Опис: Квартира складається з двох житлових кімнат; адреса: АДРЕСА_1 ; Номер обєкта в РПВН: 847326.

2.Витребувати нерухоме майно:        Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна:

2319313921101; Об`єкт нерухомого майна: квартира, об`єкт житлової нерухомості: Так; Опис об`єкта: Загальна площа (кв.м): 59.7, житлова площа (кв.м): 30.4, Опис: Квартира складається з двох житлових кімнат; Адреса: АДРЕСА_1 ; Номер обєкта в РПВН: 847326, - від товариства з обмеженою відповідальністю «НЕРУХОМІСТЬ-ЗАКОН ТА ПОРЯДОК» (код ЄДРПОУ: 43490236).


При вирішенні питання про прийняття в провадження позовної заяви та відкриття провадження по даній справі, перевіривши відповідність вимогам закону позовної заяви, суд приходить до висновку про те, що позовна заява не може бути прийнята до розгляду, оскільки не відповідає вимогам закону.


Відповідно до положень ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язків досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.


Частиною 4 статті 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розміру, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.


       З наданих до суду матеріалів вбачається, що позивачем заявлено одночасно дві вимоги: немайнового характеру (про скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень ) та майнового характеру (витребування нерухомого майна).


Позовна вимога про витребування майна є вимогою майнового характеру.


Так, статтею 181 Цивільного кодексу України до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.


Згідно з частиною 1 статті 190 Цивільного кодексу України майном як особливим об`єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов`язки.


Отже, судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, витребування або повернення майна - як рухомих речей, так і нерухомості, - визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.


Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.


Законом України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір сплачується в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання до суду позовної заяви майнового характеру судовий збір сплачується в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

       

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.


Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.


Таким чином, позивачем у позовній заяві повинно бути зазначено ціну позову відповідно до вимог ст. 176 ЦПК України та з урахуванням ціни позову доплачено судовий збір відповідно до Закону України «Про судовий збір» і надано суду оригінал квитанції про сплату судового збору.


У поданій позовній заяві позивач зазначив, що він звільнений від сплати судового збору за подання цього позову, так як являється інвалідом ІІІ групи та на підставі Закону України «Про захист прав споживачів».


Відповідно до статті 22 Закону України «Про захист прав споживачів» споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов`язані з порушенням їх прав.


Як видно з позовної заяви ОСОБА_1 , предметом спору по даній справі є квартира за адресою: АДРЕСА_1 , право власності на яку приватним нотаріусом Пономарьовою Д.В. було зареєстровано за ТОВ «НЕРУХОМІСТЬ-ЗАКОН ТА ПОРЯДОК» на підставі договору іпотеки в період дії Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті».


Тобто, між сторонами виникли правовідносини, які регулюються Законами України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті», «Про іпотеку», Цивільним кодексом України, а дія Закону України «Про захист прав споживачів» на вказані правовідносини не розповсюджується.


Відповідно до п.9 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю, в той час як позивачу відповідно до довідки № 664452 до акта огляду медико –соціальною експертною комісією присвоєна ІІІ група інвалідності.


Таким чином, позивачем у позовній заяві повинно бути зазначено ціну позову відповідно до вимог ст. 176 ЦПК України та з урахуванням ціни позову сплачено судовий збір відповідно до Закону України «Про судовий збір» за позовну вимогу майнового характеру, а також сплачено судовий збір за позовну вимогу немайнового характеру і надано суду оригінал квитанції про сплату судового збору.


Окрім того, позивачем у позовних вимогах позовної заяви не вказано кому має бути повернуто майно.


Згідно із ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).


За таких обставин, суддя вважає необхідним зазначену позовну заяву залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, шляхом зазначення ціни позову, надання підтвердження сплати судового збору немайнового та майнового характеру відповідно до ціни позову (оцінки майна); зазначення повного ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) законного власника нерухомого майна, кому воно має бути повернуто.


Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -


П О С Т А Н О В И В:


Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Ракущинець Андрій Андрашович, до товариства з обмеженою відповідальністю «НЕРУХОМІСТЬ-ЗАКОН ТА ПОРЯДОК» про скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, витребування майна - залишити без руху, надати позивачеві строк для усунення недоліків, який не перевищує десяти днів з дня отримання ним копії ухвали, інакше заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.


Ухвала оскарженню не підлягає.




Суддя                                                                         Голяна О.В.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація