Справа № 2-1684-2010
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 травня 2010 року Слов'янський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючий – суддя Лаптєв М.В.
при секретарі – Хміль О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Слов'янська справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, за участю 3-ої особи: КП ,,ЖЕК-7” м. Слов’янськ, ВГІРФО Слов’янського МВ ГУМВС України в Донецькій області про визнання особи втратившею право користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
У березні 2010 року позивач звернулась у суд з дійсним позовом і в обґрунтування заявлених вимог пояснила, що вона є власником квартири АДРЕСА_1 згідно свідоцтва про право власності № 2310-р від 21.09.1993 року. У вищевказаній квартирі з 21 червня 2007 року з її згоди була зареєстрована співмешканка її сина ОСОБА_3, - ОСОБА_2, з якою він разом працював у РФ у м. Москва.
З дня реєстрації відповідач жодного дня не проживала у спірній квартирі. На теперішній час її син та відповідач не зутрічаються, місце знаходження відповідача не відоме, зі слів сина вона знаходиться у Росії. Відповідач не є членом її родини, ніяких родинних відносин між ними немає. Оскільки відповідач жодного дня не проживала у спірній квартирі з моменту реєстрації без поважних причин, позивач вимушена звернутися до суду та просила визнати ОСОБА_2 втратившею право користування житловим приміщенням у вищевказаному житловому будинку, та зобов’язати ВГІРФО Слов’янського МВ ГУМВС України в Донецькій області зняти її з реєстрації у квартирі АДРЕСА_1. Визнання відповідача втратившею право користування житловим приміщенням, необхідно їй для оформлення субсидії по сплаті комунальних послуг.
Позивач у судове засідання не з’явилась, надала суду заяву, просила справу розглянути у її відсутність, позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила суд їх задовольнити, проти винесення заочного рішення не заперечувала.
Відповідач у судове засідання не зв’явилась, про місце та час судового засідання належним чином була повідомлена, про що свідчать Акти про неможливість вручення повістки у матеріалах справи, причину неявки суду не повідомила, з заявою про відкладення слухання справи не зверталась.
Представник КП ,,ЖЕК-7” м. Слов’янськ Юрченко Г.М. у судове засідання не з’явився, але надав суду заяву, просив справу розглянути у його відсутність.
Представник ВГІРФО Слов’янського МВ ГУМВС України в Донецькій області у судове засідання не з’явився, але ВГІРФО Слов’янського МВ ГУМВС України в Донецькій області надало суду заяву, просили справу розглянути у відсутность їх представника.
Згідно ст. 169 ч. 4 ЦПК України, якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів, а на підставі ст.ст. 224, 225, 226 ЦПК України, суд вправі постановити заочне рішення
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, за участю 3-ої особи: КП ,,ЖЕК-7” м. Слов’янськ, ВГІРФО Слов’янського МВ ГУМВС України в Донецькій області про визнання особи втратившею право користування житловим приміщенням підлягають повному задоволенню.
Так у ході судового засідання достовірно було встановлено, що: згідно копії свідоцтва про право власності на житло від 28 вересня 1993 року, позивачу ОСОБА_1 належить на праві приватної власності квартира АДРЕСА_1 (а.с. 5).
Згідно копії довідки за вих. № 230 від 02.03.2010 року, наданої директором КП ,,ЖЕК -7” м. Слов’янськ, ОСОБА_2 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 з 21 червня 2007 року (а.с. 4).
Згідно ст ст. 71, 72 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ним зберігається житлове приміщення протягом шести місяців. Визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки проводиться в судовому порядку.
Відповідно до копії Акту обстеження від 11 січня 2010 року, встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 проживає родина ОСОБА_1, ОСОБА_2 за вказаною адресою не проживає.
Приймаючи до уваги, те, що відповідач не мешкає у квартирі АДРЕСА_1 з моменту реєстрації, тобто з 21 червня 2007 року, тобто, понад шість місяців, обов’язків, передбачених ст. 64 ЖК України не несе, то є всі підстави визнати відповідача такою, що втратила право користування житловим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 71, 72 ЖК України, постановою Пленуму ВС України «Про деякі питання, що виникають в практиці застосування судами Житлового Кодексу України» від 12.04.1985р., № 2, з послідуючими доповненнями, ст. ст. 10, 58, 60, 212 – 215, 218, 224 - 226 ЦПК України,суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, за участю 3-ої особи: КП ,,ЖЕК-7” м. Слов’янськ, ВГІРФО Слов’янського МВ ГУМВС України в Донецькій області про визнання особи втратившею право користування житловим приміщенням - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, втратившею право користування житловим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1
Зобов’язати ВГІРФО Слов’янського МВ УМВС України в Донецькій області зняти ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, з реєстраційного обліку за адресою: АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або у порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення постановлено та підписано у нарядчій кімнаті у єдиному екземплярі.
Суддя Слов'янського міськрайонного суду М.В. Лаптєв