Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #94692023


  Справа № 953/10891/21

       2/953/2886/21


Ухвала

про залишення позовної заяви без руху


"10" червня 2021 р.                                                                         м. Харків

Київський районний суд м. Харкова у складі: судді – Лисиченко С.М., дослідивши позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Харківводоканал», ОСОБА_2 про звільнення від обов`язків сплати заборгованості за послуги з постачання теплової енергії, -

ВСТАНОВИВ:


07 червня 2021 року до Київського районного суду м. Харкова надійшла позовна заява ОСОБА_1 до КП «Харківводоканал», ОСОБА_2 , в якій позивач просить звільнити від обов`язків по заборгованості за спожиті ОСОБА_2 послуги з постачання теплової енергії Комунальним підприємством «Харківводоканал» до 15 січня 2021 року у розмірі – 14 235,58 грн. (холодна вода – 9289,71 грн.; водовідведення – 4945,81 грн.) в квартирі АДРЕСА_1 .

Конституцією України закріплено право кожного на судовий захист та передбачено, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі (статті 55, 124), а статтею 18 Закону України від 7 липня 2010 року № 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів" (далі - Закон № 2453-VI) визначено, що суди загальної юрисдикції спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.

Суди мають враховувати, що забезпечення кожному права на справедливий суд та реалізація права особи на судовий захист мають здійснюватися з урахуванням норм Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (РИМ, 4.XI.1950, далі - Конвенція 1950 року), а також практики Європейського суду з прав людини, які відповідно до статті 17 Закону України від 23 лютого 2006 року № 3477-IV "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" застосовуються судами при розгляді справ як джерело права.

Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції 1950 року кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам статей 175, 177 ЦПК України з наступних підстав.

Відповідно до ч.2 ст.27 ЦПК України, позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що відповідачем у справі є Комунальне підприємство «Харківводоканал», яке знаходиться за адресою: м. Харків, вул. Шевченка, 2, що територіально відноситься до Київського району м. Харкова.

Позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб (частина 1 статті 177 ЦПК України).

Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів) (частина 5 статті 177 ЦПК України).

Відповідно до положення частини 5 статті 95 ЦПК України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Разом з цим, в порушення частин 1, 5 статті 177, частини 5 статті 95 ЦПК України позивачем не підтверджено відповідність копії письмового доказу, які додаються до позовної заяви, оригіналу, який знаходиться у позивача, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Частиною 1 статті 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява ОСОБА_1 відповідно до частини 1 статті 185 ЦПК України, підлягає залишенню без руху із встановленням строку для усунення її недоліків.

Керуючись статтями 175, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, ,суд -

                         

УХВАЛИВ:


Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Харківводоканал», ОСОБА_2 про звільнення від обов`язків сплати заборгованості за послуги з постачання теплової енергії - залишити без руху.

Надати позивачеві 7-денний строк з моменту отримання ухвали для виправлення недоліків.

Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недолік позовної заяви у встановлений судом строк, позов буде вважатися неподаним та повернутий йому.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя                                С.М. Лисиченко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація