АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 33-684\09 Головуючий в 1 інстанції:
Категорія: ст. 130 ч. 1 КУпАП Ярошенко А.Г.
Доповідач: Крещенко A.M.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2009 року м. Запоріжжя
Суддя апеляційного суду Запорізької області Крещенко A.M., за участі апелянта, у відкритому судовому засіданні, розглянувши в залі апеляційного суду Запорізької області апеляцію ОСОБА_2 на постанову судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 20 серпня 2009 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 130 ч. 1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Постановою судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 20.08.2009 року, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, не працюючого, притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 130 ч. 1 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді позбавлення права керувати всіма видами транспортних засобів строком на один рік без оплатного вилучення транспортного засобу.
Згідно з постановою судді, ОСОБА_2 визнано винним у тому, що він, знаходячись в стані алкогольного сп'яніння, 25 липня 2009 року о 3 годині 50 хвилин у селищі Кушугум по вулиці Партизанській керував автомобілем ЗАЗ д/з НОМЕР_1.
ОСОБА_2 на вказану постанову судді подав апеляцію, у якій просить постанову судді скасувати та закрити провадження у справі, у зв'язку з неправильним застосуванням норм кодексу України про адміністративні правопорушення, а також неповним встановленням обставин по справі, що потягли за собою неправильне призначення адміністративного стягнення.
В доповненні до апеляційної скарги ОСОБА_2 просить переглянути постанову суду в частині накладеного на нього адміністративного стягнення, замінивши його на громадські роботи.
Заслухавши апелянта, який підтримав доводи апеляції, вивчивши матеріали справи та перевіривши доводи, наведені правопорушником в апеляції, вважаю, що апеляція підлягає частковому задоволенню у зв'язку з наступним.
Що стосується доводів ОСОБА_2 в апеляції про його незгоду з протоколом про адміністративне правопорушення та з діями працівників ДАЇ, то як слідує із зазначеного протоколу, при його складанні ОСОБА_2 були роз'яснені його права, передбачені ст. 268 КУпАП та ст. 63 Конституції України, проте він від підпису в протоколі відмовився не оскаржував до суду вказаний протокол та не звертався до суду зі скаргою на незаконні дії працівників ДАІ.
Доведеність вини ОСОБА_2 у скоєнні адміністративного правопорушення за обставинами, вказаними у постанові судді, підтверджена визнанням вини в судовому засіданні самим порушником, а також матеріалами справи, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення від 25 липня 2009 року, в якому зазначено, що ОСОБА_2, знаходячись в стані алкогольного сп'яніння, керував транспортним засобом. Ці обставини не заперечував і сам правопорушник, який у поясненні власноруч написав, що 25.07.2009 року о 3 годині випив 7 (сім) літрів пива, після чого по вулиці Партизанській керував автомобілем. Стан алкогольного сп'яніння, в якому перебував порушник, під час керування транспортним засобом, підтверджений і висновком медичного огляду ОСОБА_2 №10384 від 25 липня 2009 року.
За таких обставин, суддя правильно дійшов висновку про винність ОСОБА_2 у скоєнні адміністративного правопорушення і обгрунтовано кваліфікував його дії за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Що стосується призначеного йому адміністративного стягнення, то воно призначене в порушення вимог ст. 33 вказаного кодексу.
Згідно цієї норми закону, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Санкція ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачає крім позбавлення права керування транспортними засобами, ще інші види адміністративних стягнень, серед яких є і більш м'яке стягнення у виді штрафу.
Однак, суддя в постанові не навів мотивів призначення ОСОБА_2 більш суворого стягнення і позбавив його Спеціального права.
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що шкідливих наслідків від правопорушення не настало.
З наявних карток МВС України системності вчинення правопорушень ОСОБА_2 не вбачається.
Працює він таксистом, по роботі характеризується добре, на утриманні має малолітню дитину.
За таких обставин вважаю за доцільне постанову суду змінити, призначивши стягнення ОСОБА_2 у виді штрафу у мінімальному розмірі, встановленому санкцією статті.
Згідно ч.9 ст. 294 КУпАП у разі зміни постанови в частині накладення стягнення, в межах, передбачених санкцією статті Кодексу, воно не може бути посилено.
Враховуючи наведені вимоги Закону призначити стягнення у виді громадських робіт, як просить апелянт, неможливо.
Доводи апелянта про порушення його прав при складанні протоколу про адміністративне правопорушення є юридично неспроможними, оскільки протокол складений у відповідності до вимог ст. 256 КУпАП і правомочною особою. В протоколі у відповідних графах маються підписи порушника, його письмові пояснення в тому числі і про отримання копії протоколу.
Керуючись ст. 294 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляцію ОСОБА_2 - задовольнити частково.
Постанову судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 20 серпня 2009 року про накладення на ОСОБА_2 на підставі ч. 1 ст. 130 КУпАП адміністративного стягнення у виді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів строком на один рік без оплатного вилучення транспортного засобу - змінити в частині накладення стягнення і вважати, що на нього накладене адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 2550 гривень.
Постанова набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.