- Захисник: Блохіна Оксана Василівна
- Представник потерпілого: Опанасюк Роман Вікторович
- обвинувачений: Чебан Галина Василівна
- потерпілий: ТОВ " ФОРА"
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 355/1235/20
Кримінальне провадження № 1-кп/355/46/21
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"15" червня 2021 р.
Баришівський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Червонописького В.С.,
секретаря судового засідання Котенко Л.О.,
розглянувши в порядку спрощеного провадження кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01 жовтня 2020 року за № 1220115070000063 за обвинуваченням:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка Республіки Молдова, громадянка Республіки Молдова, молдованка, освіта незакінчена базова середня, тимчасово не працює, пільг немає, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , в силу ст. 89 КК України раніше не судима, -
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 185 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
30.09.2020 о 12 годині 15 хвилин ОСОБА_1 увійшла до приміщення супермаркету «Фора», що розташований за адресою: Київська область, смт. Баришівка, вул. Центральна, 15. У цей час у ОСОБА_1 раптово виник умисел направлений на таємне викрадення чужого майна, а саме товару, що знаходився на полицях супермаркету.
Реалізуючи свій протиправний умисел направлений на таємне викрадення чужого майна, діючи умисно та з корисливих мотивів, ОСОБА_1 переконавшись, що за її діями ніхто не спостерігає, усвідомлюючи суспільно-небезпечний та протиправний характер своїх дій, передбачаючи їх шкідливі наслідки і свідомо бажаючи, перебуваючи в торговому залі супермаркету «Фора», за вказаною адресою, взяла у торгівельній залі товарно-матеріальні цінності, які належать магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме: пакунок із прозорого полімерного матеріалу із вмістом м`яса свинячого окістя, які поклала до візку та попрямувала до каси.
Після чого, продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_1 утримуючи при собі вказаний товар, пройшла повз касову зону магазину «Фора», не виклавши товар на касову стрічку та не розрахувавшись за частину товару, приховуючи товар у пакунку, попрямувала до виходу магазину, де була зупинена працівником охорони ТОВ «Фора».
Згідно висновку судово-товарознавчої експертизи загальна ринкова вартість свинячого окістя б/к, вагою 5,120кг складає 681.57 грн..
Протиправними діями, ОСОБА_1 вчинила незакінчений замах на таємне викрадення чужого майна (крадіжку), чим могла заподіяти майнової шкоди магазину ТОВ «Фора» на загальну суму 681,57 грн., однак з причин, що не залежали від її волі, не вчинила усіх дій, які вважала необхідним для доведення кримінального проступку до кінця, оскільки була затримана працівником охорони ТОВ «Фора» на місці вчинення кримінального проступку, тобто в приміщенні магазину.
Дії обвинуваченої ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 3 ст. 15 ч. 1 ст. 185 КК України як незакінчений замах на таємне викрадення чужого майна.
Обвинувальний акт відносно ОСОБА_1 в порядку ст. 302 КПК України, надійшов до суду 21 травня 2021 року, а до провадження судді Червонописького В.С., на підставі протоколу автоматичного розподілу судової справи між суддями, надійшов 10.06.2021.
Частинами 2, 3 ст. 381 КПК України визначено, що суд розглядає обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, якщо обвинувачений не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акта. Спрощене провадження щодо кримінальних проступків здійснюється згідно із загальними правилами судового провадження, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цього параграфа.
Зі змісту заяви обвинуваченої ОСОБА_1 , яка була складена в присутності захисника - адвоката Блохіної О.В., вбачається, що остання беззаперечно визнає свою винуватість у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 3 ст. 15 ч. 1 ст. 185 КК України, тобто у незакінченому замаху на таємне викрадення чужого майна, погоджується із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлена з обмеженням права апеляційного оскарження згідно з ч. 2 ст. 302 КПК України та надала свою згоду на розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні.
Представник потерпілої сторони – товариства з обмеженою відповідальністю «Фора», ОСОБА_2 , повністю погоджується із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлений з обмеженням права апеляційного оскарження згідно з ч. 2 ст. 302 КПК України, надав свою згоду на розгляд обвинувального акту у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12020115070000063 від 01 жовтня 2020 року за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 3 ст. 15 ч. 1 ст. 185 КК України у спрощеному провадженні.
Відповідно до частин 2, 3 ст. 382 КПК України вирок суду за результатами спрощеного провадження ухвалюється в порядку, визначеному КПК України, та повинен відповідати загальним вимогам до вироку суду. У вироку суду за результатами спрощеного провадження замість доказів на підтвердження встановлених судом обставин зазначаються встановлені органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються учасниками судового провадження.
Суд має право призначити розгляд у судовому засіданні обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку та викликати для участі в ньому учасників кримінального провадження, якщо визнає це за необхідне.
Враховуючи викладене, положення підпункту 6 пункту 4 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2617-VIII, те, що ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні кримінального проступку, заяву ОСОБА_1 , в якій вона зазначає, що не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акта у спрощеному порядку, відсутність сумнівів в добровільності такої позиції обвинуваченої, з урахуванням заяви та клопотання інших учасників судового провадження, суд дійшов висновку, що обвинувальний акт має бути розглянутий в порядку, визначеному статтями 381-382 КПК України.
При цьому, у відповідності до частини 4 ст. 107 КПК України в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Суд, вивчивши обвинувальний акт та матеріали кримінального провадження, вважає доведеним, що ОСОБА_1 вчинила кримінальний проступок, передбачений ч. 3 ст. 15 ч. 1 ст. 185 КК України, а саме незакінчений замах на таємне викрадення чужого майна (крадіжку).
Органом досудового розслідування встановлено обставини вчинення кримінального проступку, які підтверджують обставини, встановлені судом.
ОСОБА_1 в поданій заяві зазначені обставини не оспорює, вважає, що органом досудового розслідування вони встановлені в повному обсязі, свою вину у вчиненні вказаного кримінального проступку беззаперечно визнає в повному обсязі, її позиція є добровільною та не є наслідком будь-якого примусу.
Суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, дійшов висновку, що під час розгляду обвинувального акту підтверджено факт скоєння ОСОБА_1 кримінального проступку, дії обвинуваченої вірно кваліфіковані за ч. 3 ст. 15 ч. 1 ст. 185 КК України, а саме незакінчений замах на таємне викрадення чужого майна (крадіжка).
Вирішуючи питання про призначення покарання обвинуваченому суд, відповідно до ст. 65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального проступку, особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують його покарання.
Згідно з ст. 50 КК України, покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами.
Обставинами, що пом`якшують покарання ОСОБА_1 суд визнає щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення (проступку).
Обставин, що обтяжують покарання, відповідно до ст. 67 КК України, судом не встановлено.
Також, суд враховує, що обвинувачена ОСОБА_1 на обліку у лікаря-психіатра та лікаря-нарколога не перебуває, така, що у відповідності до ст. 89 КК України раніше не судима, на утриманні малолітніх дітей не має, спосіб життя, відношення обвинуваченої до вчиненого, ступінь тяжкості вчиненого кримінального проступку, а саме: його класифікацію за ст. 12 КК України, особливості й обставини вчинення: форму вини, мотив і мету, спосіб, стадію вчинення, характер і ступінь тяжкості наслідків, що настали; її поведінку під час та після вчинення неправомірних дій та вважає за необхідне призначити покарання у межах санкції частини першої статті 185 КК України у виді громадських робіт, оскільки суд переконаний в тому, що відповідно до вимог ч. 2 ст. 65 вказаного Кодексу, визначена даним вироком міра покарання є достатньою для виправлення обвинуваченої та попередження нових кримінальних проступків (злочинів, кримінальних правопорушень).
Питання доцільності застосування запобіжного заходу суд не розглядає з огляду на відсутність з цього питання відповідного клопотання прокурора, та у світлі того, що відповідно до ст.ст. 22, 26 КПК України, суд розглядає тільки ті питання, які винесені на такий розгляд сторонами.
Цивільний позов у кримінальному проваджені не заявлявся.
Процесуальні витрати у кримінальному провадженні відсутні.
Долю речових доказів суд вирішує відповідно до вимог ст.100 КПК України.
Керуючись ст.ст. 302, 368-371, 373-374, 376, 381-382 КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 3 ст. 15 ч. 1 ст. 185 КК України та призначити їй покарання у виді громадських робіт на строк 100 (сто) годин.
Речові докази: свинний окіст, масою 5,120кг повернути власнику ТОВ «Фора».
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо він не скасований, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Вирок може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через Баришівський районний суд Київської області протягом тридцяти днів з моменту його проголошення.
У відповідності до частини 1 статті 394 КПК України вирок суду першої інстанції, ухвалений за результатами спрощеного провадження в порядку, передбаченому статями 381 та 382 цього Кодексу, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
Копію вироку за результатами розгляду обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надіслати учасникам судового провадження.
Суддя В.ЧЕРВОНОПИСЬКИЙ
- Номер: 1-кс/355/232/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 355/1235/20
- Суд: Баришівський районний суд Київської області
- Суддя: Червонописький В.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.10.2020
- Дата етапу: 13.10.2020
- Номер: 1-кп/355/46/21
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 355/1235/20
- Суд: Баришівський районний суд Київської області
- Суддя: Червонописький В.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.05.2021
- Дата етапу: 15.06.2021
- Номер: 1-кс/355/232/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 355/1235/20
- Суд: Баришівський районний суд Київської області
- Суддя: Червонописький В.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.10.2020
- Дата етапу: 13.10.2020