Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #94831391

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" червня 2021 р. Справа № 910/16854/20

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Шапрана В.В.

суддів: Буравльова С.І.

Андрієнка В.В.

без повідомлення учасників справи

розглянувши апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Страхова група "ТАС"

на рішення Господарського суду міста Києва від 18.03.2021

у справі №910/16854/20 (суддя - Паламар П.І.)

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Львів-Агротех"

до Приватного акціонерного товариства "Страхова група "ТАС"

про стягнення суми страхового відшкодування.


ВСТАНОВИВ:


У жовтні 2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Львів-Агротех" звернулося з позовом до Приватного акціонерного товариства "Страхова група "ТАС" про стягнення страхового відшкодування внаслідок дорожньо-транспортної пригоди у розмірі 50000,00 грн.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач зазначає, що ним у встановлений строк було подано відповідачу заяву про страхове відшкодування, однак Приватним акціонерним товариством "Страхова група "ТАС" безпідставно відмовлено у виплаті страхового відшкодування. Оскільки суму заподіяної шкоди Товариству з обмеженою відповідальністю "Львів-Агротех" в установленому порядку не відшкодовано, останнє на підставі ст. ст. 1166 та 1187 Цивільного кодексу України звернулося до суду за захистом порушених прав.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 09.11.2020 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Львів-Агротех" прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі №910/16854/20 та вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 18.03.2021 у справі №910/16854/20 позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Львів-Агротех" задоволено повністю.

Не погоджуючись із вказаним рішенням, Приватне акціонерне товариство "Страхова група "ТАС" подало апеляційну скаргу, у якій просить скасувати оскаржуване рішення суду у повному обсязі.

Апеляційна скарга відповідача мотивована тим, що оскаржуване рішення суду ухвалене за умов неповного з`ясування обставин справи, що мають значення для справи, а також з неправильним застосуванням норм матеріального права та порушенням приписів процесуального права.

Відповідач у поданій апеляційній вказує на те, що судом безпідставно зазначено про подання позивачем заяви про страхове відшкодування саме 31.05.2018, оскільки така заява була зареєстрована Приватним акціонерним товариством "Страхова група "ТАС" 09.11.2018. Отже, оскільки позивачем було пропущено термін подачі заяви про страхове відшкодування, відповідач правомірно відмовив у його виплаті на підставі пп. 37.1.4 п. 37.1 ст. 37 Закону України "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".

Також Приватне акціонерне товариство "Страхова група "ТАС" зазначає, що сума страхового відшкодування підлягає зменшенню на суму франшизи, яка згідно з умовами полісу обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів №АК/9204998 від 04.07.2017 становить 510,00 грн.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Північного апеляційного господарського суду від 14.04.2021 апеляційну скаргу у справі №910/16854/20 передано на розгляд колегії суддів у складі: Шапран В.В. (головуючий суддя (суддя-доповідач)), Андрієнко В.В., Буравльов С.І.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 19.04.2021 відкрито апеляційне провадження у справі №910/16854/20, вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи на підставі ч. 10 ст. 270 ГПК України, а також встановлено позивачеві строк для подання відзиву на апеляційну скаргу 15 днів з дня отримання копії ухвали.

До суду 13.05.2021 від позивача надійшов відзив на апеляційну скаргу, у якому Товариство з обмеженою відповідальністю "Львів-Агротех" заперечує проти доводів скарги відповідача, просить залишити її без задоволення, а оскаржуване рішення суду залишити без змін.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів встановила наступне.

Зі встановлених місцевим господарським судом обставин справи убачається, що 28.10.2017 між населеними пунктами с. Раківчик та с. Корнич Коломийського району Івано-Франківської області сталася дорожньо-транспортна пригода (далі - ДТП) за участю автомобілів "Mercedes-Benz Sprinter 315CDI" д.н.з. НОМЕР_1 , що належить Товариству з обмеженою відповідальністю "Львів-Агротех", під керуванням ОСОБА_1 та "Skoda Octavia" д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням його власника ОСОБА_2 .

Зазначене підтверджується постановою прокуратури Івано-Франківської області про закриття кримінального провадження від 30.03.2018, а також повідомленням про дорожньо-транспортну пригоду №010347/09/9017/с. від 31.10.2017.

Внаслідок ДТП було пошкоджено автомобіль "Mercedes-Benz Sprinter 315CDI" д.н.з. НОМЕР_1 . Розмір завданої внаслідок ДТП шкоди не визначався, оскільки автомобіль відновленню не підлягав. Середня ринкова вартість пошкодженого автомобіля становить 708417,58 грн, що підтверджується наданим позивачем звітом №8462 про визначення середньої ринкової вартості автомобіля "Mercedes-Benz Sprinter 315CDI" від 18.12.2020, складеним суб`єктом оціночної діяльності ОСОБА_3 .

Вина ОСОБА_2 у скоєнні ДТП підтверджується постановою прокуратури Івано-Франківської області про закриття кримінального провадження від 30.03.2018 у зв`язку з його смертю.

Цивільно-правова відповідальність ОСОБА_2 як власника автомобіля "Skoda Octavia", д.н.з. НОМЕР_2 , була застрахована на підставі полісу обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів №АК/9204998 від 04.07.2017 на підставі Закону України "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" у Приватному акціонерному товаристві "Страхова група "ТАС".

31.05.2018 Товариство з обмеженою відповідальністю "Львів-Агротех" звернулося до відповідача з заявою про страхове відшкодування №08018/09/2018/53 та необхідними документами для отримання страхового відшкодування.

Натомість, відповідач не повідомив Товариство з обмеженою відповідальністю "Львів-Агротех" про результат розгляду поданої заяви.

У зв`язку з цим, позивач 02.04.2019 звернувся до відповідача з листом №0204-1, у якому просив надати інформацію щодо результатів розгляду заяви про страхове відшкодування.

Листом №51400/2304 від 08.04.2019 відповідач повідомив позивача, що у зв`язку з перевищенням річного терміну подачі заяви про страхове відшкодування, керуючись п. 37.1.4 п. 37 ст. 37 Закону України "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", Приватне акціонерне товариство "Страхова група "ТАС" 12.11.2018 прийняло рішення про відмову у виплаті страхового відшкодування у повному обсязі.

Наведене стало підставою для звернення позивача до суду з даним позовом, оскільки, на переконання Товариства з обмеженою відповідальністю "Львів-Агротех", заяву про страхове відшкодування було подано у встановлений строк, а отже Приватне акціонерне товариство "Страхова група "ТАС" не мало права відмовляти у виплаті страхового відшкодування.

Суд першої інстанції, задовольняючи позов, зазначив, що відповідачем не виконано зобов`язання зі сплати страхового відшкодування за відсутності підстав для відмови у виплаті, а тому з Приватного акціонерного товариства "Страхова група "ТАС" підлягає стягненню 50000,00 грн шкоди, завданої внаслідок ДТП, на підставі п. п. 36.1 та 36.2 ст. 36 Закону України "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".

Відповідно до ч. 1 ст. 1166 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Згідно з ч. ч. 1 та 2 ст. 1187 ЦК України джерелом підвищеної небезпеки є діяльність, пов`язана з використанням, зберіганням або утриманням транспортних засобів, механізмів та обладнання, використанням, зберіганням хімічних, радіоактивних, вибухо- і вогненебезпечних та інших речовин, утриманням диких звірів, службових собак та собак бійцівських порід тощо, що створює підвищену небезпеку для особи, яка цю діяльність здійснює, та інших осіб. Шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об`єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

Законом України "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" регулюються відносини у сфері обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів і він спрямований на забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров`ю та майну потерпілих при експлуатації наземних транспортних засобів на території України.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" страховим випадком є дорожньо-транспортна пригода, що сталася за участю забезпеченого транспортного засобу, внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована, за шкоду, заподіяну життю, здоров`ю та/або майну потерпілого.

У разі настання страхового випадку страховик у межах страхових сум, зазначених у страховому полісі, відшкодовує у встановленому цим законом порядку оцінену шкоду, заподіяну внаслідок дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров`ю, майну третьої особи (п. 22.1 ст. 22 Закону України "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів").

Відповідно до пп. 33.1.4 п. 33.1 ст. 33 Закону України "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" у разі настання дорожньо-транспортної пригоди, яка може бути підставою для здійснення страхового відшкодування (регламентної виплати), водій транспортного засобу, причетний до такої пригоди, зобов`язаний, зокрема, невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів з дня настання дорожньо-транспортної пригоди, письмово надати страховику, з яким укладено договір обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності, повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду встановленого МТСБУ зразка, а також відомості про місцезнаходження свого транспортного засобу та пошкодженого майна, контактний телефон та свою адресу.

Для отримання страхового відшкодування потерпілий чи інша особа, яка має право на отримання відшкодування, протягом 30 днів з дня подання повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду подає страховику заяву про страхове відшкодування (п. 35.1 ст. 35 Закону України "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів").

Зі змісту статті 36 вказаного закону також убачається, що страховик (МТСБУ) протягом 15 днів з дня узгодження ним розміру страхового відшкодування з особою, яка має право на отримання відшкодування, за наявності документів, зазначених у статті 35 цього закону, повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, але не пізніш як через 90 днів з дня отримання заяви про страхове відшкодування зобов`язаний:

- у разі визнання ним вимог заявника обґрунтованими - прийняти рішення про здійснення страхового відшкодування (регламентної виплати) та виплатити його;

- у разі невизнання майнових вимог заявника або з підстав, визначених статтями 32 та/або 37 цього закону, - прийняти вмотивоване рішення про відмову у здійсненні страхового відшкодування (регламентної виплати).

Однією з підстав для відмови у здійсненні страхового відшкодування (регламентної виплати) є неподання заяви про страхове відшкодування впродовж одного року, якщо шкода заподіяна майну потерпілого, і трьох років, якщо шкода заподіяна здоров`ю або життю потерпілого, з моменту скоєння дорожньо-транспортної пригоди (пп. 37.1.4 п. 37.1 ст. 37 Закону України "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів").

Як було зазначено вище, 28.10.2017 внаслідок ДТП, що трапилася за участю автомобілів "Mercedes-Benz Sprinter 315CDI" д.н.з. НОМЕР_1 , який належить Товариству з обмеженою відповідальністю "Львів-Агротех", під керуванням ОСОБА_1 та "Skoda Octavia" д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням його власника ОСОБА_2 було пошкоджено автомобіль "Mercedes-Benz Sprinter 315CDI" д.н.з. НОМЕР_1 . Розмір завданої внаслідок ДТП шкоди не визначався, оскільки автомобіль відновленню не підлягав.

Вина ОСОБА_2 підтверджується постановою прокуратури Івано-Франківської області про закриття кримінального провадження від 30.03.2018 р. у зв`язку з його смертю.

Цивільно-правова відповідальність ОСОБА_2 як власника автомобіля "Skoda Octavia", д.н.з. НОМЕР_2 , була застрахована на підставі полісу обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів №АК/9204998 від 04.07.2017.

Вказаним полісом передбачено, що страхова сума (ліміт відповідальності) на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну, становить 100000,00 грн, розмір франшизи - 510,00 грн, строк дії - до 03.07.2018.

31.10.2017 позивач звернувся до відповідача з повідомленням №010347/09/9017/с про дорожньо-транспортну пригоду, тобто, в межах строку, встановленого пп. 33.1.4 п. 33.1 ст. 33 Закону України "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".

Також 31.05.2018 Товариство з обмеженою відповідальністю "Львів-Агротех" звернулося до відповідача з заявою про страхове відшкодування №08018/09/2018/53 та необхідними документами для отримання страхового відшкодування.

Натомість, відповідачем прийнято рішення про відмову у виплаті страхового відшкодування на підставі пп. 37.1.4 п. 37.1 ст. 37 Закону України "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".

Апеляційний суд зазначає, що оскільки ДТП сталася 28.10.2017, заява про виплату страхового відшкодування подана позивачем в межах річного строку. Тобто, Приватне акціонерне товариство "Страхова група "ТАС" не мало права відмовляти позивачеві у виплаті страхового відшкодування на підставі неподання заяви про страхове відшкодування впродовж одного року з дня скоєння ДТП.

У поданій апеляційній скарзі відповідач зазначає, що судом безпідставно зазначено про подання позивачем заяви про страхове відшкодування саме 31.05.2018, оскільки така заява була зареєстрована Приватним акціонерним товариством "Страхова група "ТАС" 09.11.2018. Отже, оскільки позивачем було пропущено термін на подання заяви про страхове відшкодування, відповідач правомірно відмовив у його виплаті.

Натомість, зазначені аргументи відповідача не підтверджуються жодними належними доказами. При цьому, факт подання заяви про страхове відшкодування 31.05.2018 визнано безпосередньо і Приватним акціонерним товариством "Страхова група "ТАС", про що свідчить зміст листа №51400/2304 від 08.04.2019 про відмову у виплаті страхового відшкодування.

Відповідно до ст. 526 ЦК України та ст. 193 ГК України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 525 ЦК України встановлено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання) (ст. 610 ЦК України).

Враховуючи вищезазначене, апеляційний суд погоджується з висновком місцевого господарського суду стосовно того, що відповідачем порушено вимоги Закону України "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" та не виконано зобов`язання зі сплати страхового відшкодування на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Львів-Агротех", яке є власником пошкодженого транспортного засобу.

Поряд з цим, у поданій апеляційній скарзі відповідач також зазначає, що сума страхового відшкодування повинна бути зменшена на суму франшизи, яка згідно з умовами полісу обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів №АК/9204998 від 04.07.2017 становить 510,00 грн.

Суд зазначає, що відповідно до ст. 9 Закону України «Про страхування» франшиза - частина збитків, що не відшкодовується страховиком згідно з договором страхування.

Згідно з п 12.1 ст. 12 Закону України "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" розмір франшизи при відшкодуванні шкоди, заподіяної майну потерпілих, встановлюється при укладанні договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності і не може перевищувати 2 відсотки від страхової суми, в межах якого відшкодовується збиток, заподіяний майну потерпілих. Страхове відшкодування завжди зменшується на суму франшизи, розрахованої за правилами цього підпункту.

Страхувальником або особою, відповідальною за завдані збитки, має бути компенсована сума франшизи, якщо вона була передбачена договором страхування (п. 36.6 ст. 36 вказаного закону).

Як було зазначено вище, умовами полісу обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів №АК/9204998 від 04.07.2017 встановлено франшизу у розмірі 510,00 грн. За вказаних обставин, сума страхового відшкодування за шкоду, завдану транспортному засобу позивача, враховуючи заявлену суму позовних вимог, за вирахуванням суми франшизи становить 49490,00 грн (50000,00-510,00).

Тому, доводи апеляційної скарги відповідача у наведеній частині є обґрунтованими.

Статтею 13 ГПК України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим кодексом.

Відповідно до ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

Згідно зі ст. ст. 76, 77 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Як передбачено ч. 1 ст. 277 ГПК України, підставами для скасування судового рішення повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни судового рішення є:

1) неповне з`ясування обставин, що мають значення для справи;

2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими;

3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи;

4) порушення норм процесуального права або неправильне застосування норм матеріального права.

Отже, судом першої інстанції при ухваленні оскаржуваного рішення було неповно з`ясовано обставини, що мають значення для справи, а також неправильно застосовано норми матеріального права, у зв`язку з чим рішення Господарського суду міста Києва від 18.03.2021 у справі №910/16854/20 підлягає частковому скасуванню з ухваленням нового рішення про часткове задоволення позовних вимог та стягнення з Приватного акціонерного товариства "Страхова група "ТАС" на користь позивача суми невиплаченого страхового відшкодування у розмірі 49490,00 грн.

За вказаних обставин апеляційна скарга Приватного акціонерного товариства "Страхова група "ТАС" підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до статті 129 ГПК України та, беручи до уваги фактичні обставини виникнення судового спору, витрати по сплаті судового збору за подання позовної заяви та апеляційної скарги покладаються на обидві сторони пропорційно розміру задоволених вимог.

Згідно з ч. 5 ст. 12 ГПК України малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як передбачено ч. 3 ст. 287 ГПК України, не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у малозначних справах, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 3 даної статті.

Вказана справа є малозначною, а тому прийнята постанова не підлягає касаційному оскарженню.

Керуючись ст. ст. 267 - 285 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд -


ПОСТАНОВИВ:


1. Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Страхова група "ТАС" задовольнити частково.

2. Рішення Господарського суду міста Києва від 18.03.2021 у справі №910/16854/20 скасувати частково та ухвалити нове рішення.

3. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Львів-Агротех" задовольнити частково.

4. Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Страхова група "ТАС" (03117, м. Київ, пр. Перемоги, буд. 65, ідентифікаційний код 30115243) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Львів-Агротех" (81120, Львівська обл., Пустомитівський р-н, сільрада Сороко-Львівська, автодорога Київ-Чоп, під`їзд до м. Львова, 0 км + 550 м, (автодорога Київ-Чоп 00 + 550 м (зліва), ідентифікаційний код 36738948) 49490 (сорок дев`ять тисяч чотириста дев`яносто),00 грн страхового відшкодування та 2080 (дві тисячі вісімдесят),56 грн витрат по сплаті судового збору за подання позовної заяви.

5. В іншій частині у задоволенні позову відмовити.

6. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Львів-Агротех" (81120, Львівська обл., Пустомитівський р-н, сільрада Сороко-Львівська, автодорога Київ-Чоп, під`їзд до м. Львова, 0 км + 550 м, (автодорога Київ-Чоп 00 + 550 м (зліва), ідентифікаційний код 36738948) на користь Приватного акціонерного товариства "Страхова група "ТАС" (03117, м. Київ, пр. Перемоги, буд. 65, ідентифікаційний код 30115243) 32 (тридцять дві),16 грн витрат по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги.

7. Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 3 ст. 287 ГПК України.



Головуючий суддя В.В. Шапран


Судді С.І. Буравльов


В.В.Андрієнко




  • Номер:
  • Опис: про стягнення 50 000,00 грн.
  • Тип справи: Позовна заява(звичайна)
  • Номер справи: 910/16854/20
  • Суд: Господарський суд м. Києва
  • Суддя: Шапран В.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 30.10.2020
  • Дата етапу: 30.10.2020
  • Номер:
  • Опис: про стягнення 50 000,00 грн.
  • Тип справи: Збільшення (зменшення) розміру позовних вимог (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 910/16854/20
  • Суд: Господарський суд м. Києва
  • Суддя: Шапран В.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.03.2021
  • Дата етапу: 02.03.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація