Судове рішення #9485490

Справа № 2-     621

                2010 р.                                                                                                               копія

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

 

1 червня 2010 року  Гадяцький районний суд Полтавської області  в складі

головуючого судді:   Завора І.М.                        

при секретарі:            Широколава О.В.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Гадячі цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Рашівської  територіальної громади, третя особа: Гадяцька державна нотаріальна контора  про визнання права власності,  

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 звернулися до суду з позовом про  визнання права власності на спадщину після смерті ОСОБА_6 та ОСОБА_7, а також на майно, яке їм належить, але на яке відсутні правовстановлюючі документи.

У своїй позовній заяві позивачі вказують, що вони разом з ОСОБА_6 та ОСОБА_7   проживали в АДРЕСА_1 Будинковолодіння відносилося до типу колгоспного двору та належало їм в рівних долях по 1/7 частині. Земельна ділянка біля будинку не приватизована.ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_6 Заповіт від його імені не посвідчувався.  Після його смерті, спадщину фактично прийняли ОСОБА_1 та ОСОБА_2 по 1/14 частині будинковолодіння. 19 квітня 2002 року від імені ОСОБА_7 було посвідчено заповіт, згідно якого вона все належне їй майно заповіла ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_7 померла. Після її смерті спадщину фактично прийняв ОСОБА_1 На сьогоднішній день вони вирішили оформити документи на будинковолодіння, але виявилося, що на будинковолодіння відсутні правовстановлюючі документи, тому вони вимушені звернутися до суду з даним позовом.

Позивачі в судове засідання не з’явилися, до суду надали заяву в якій просять справу розглядати без їх участі, позовні вимоги підтримують.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, до суду надав заяву в якій просить справу розглянути без участі представника, проти задоволення позову не заперечують.

Представник третьої особи в судове засідання не з’явився, до суду надав заяву про розгляд справи без участі їх представника.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_2 перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_6 з 10 листопада 1959 року по день смерті чоловіка, про що свідчить свідоцтво про одруження, свідоцтво про смерть.

Від спільного шлюбу мають сина ОСОБА_1, що підтверджується свідоцтвом про народження.

Згідно довідки виконкому Рашівської сільради, будинковолодіння  в АДРЕСА_1 станом на 01.07.1990 року відносилося до типу колгоспного двору. Членами даного двору станом на 01.07.1990 року були: ОСОБА_7, ОСОБА_2, ОСОБА_6, ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_8

ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_6 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть.

19 квітня 2002 року секретарем Рашівської сільської ради від імені                     ОСОБА_7 було посвідчено заповіт, згідно якого вона заповіла все належне їй майно, де б воно не було і з чого б воно не склала далося  і належатиме їй на день смерті,   ОСОБА_1

ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_7 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть.

Згідно довідки Рашівської сільської ради ОСОБА_7 постійно проживала в АДРЕСА_1 з 1945 року по день смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 року. За даною адресою проживали ОСОБА_1 з 1961 року по даний час, ОСОБА_2 з 1945 року по даний час, ОСОБА_3 з 1982 року по даний час та ОСОБА_4 з 1983 року по даний час.

Статтею 346 ч.1 п.11 ЦК України передбачено, що право власності припиняється у разі смерті власника.

Відповідно до ст. 1261  ЦК України  у першу чергу право на спадкування за законом має той із подружжя, який його пережив,  діти спадкодавця.

Згідно ст. 1268  ЦК України спадкоємець за заповітом має право прийняти спадщину.

Таким чином, судом здобуто достатньо доказів, які підтверджують, що 1/7 частина будинковолодіння  в АДРЕСА_1 є спадковим майном після смерті  ОСОБА_6, а позивачі ОСОБА_1 та  ОСОБА_2  є спадкоємцями на дане майно.

Окрім того, 1/7 частина зазначеного будинковолодіння  є спадковим майном після смерті ОСОБА_7, а позивач ОСОБА_1 спадкоємцем на дану частину.

Також, судом встановлено, що позивачам на праві власності  належить  по 1/7 частині вказаного будинковолодіння, на яку відсутні правовстановлюючі документи.

Керуючись ст.ст. 392,  1261, 1268 ЦК України, ст.ст.   10, 60, 130, 174, 209, 212, 213, 214, 215, 223 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:

- позовні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_2 та ОСОБА_1  право власності на спадкове майно, яке складається з 1/7 частини будинковолодіння, а саме: житлового будинку «А-1», сараю «Б», сараю «В», сараю «Г», погрібу «Д»,  вбиральні «Е», літнього душу «Ж», гаражу «З», літньої кухні «К», розташоване по АДРЕСА_1, що залишилось після смерті ОСОБА_6,  померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року, по 1/14 частині за кожним.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, яке складається з 1/7 частини зазначеного будинковолодіння, яке залишилось після смерті ОСОБА_7, померлої  ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5   право власності по 1/7 частині вказаного будинковолодіння, яке їм належить, але на яке відсутні правовстановлюючі документи, за кожним.

Рішення  може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через Гадяцький районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги  або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Головуючий-підпис

Копія : вірно

Голова Гадяцького

районного суду                                                                      І.М.Завора

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація