Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #94861205

Справа № 361/4457/21

Провадження № 2/361/2887/21






У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И



01.06.21 року суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Гридасова А.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Міськрайонного управління у Броварському районі та м. Бровари Головного управління Держгеокадастру у Київській області, Зазимської сільської ради Броварського району Київської області, Калинівської селищної ради Броварського району Київської області про скасування Державної реєстрації права власності на земельну ділянку та скасування Державної реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі,-

встановив:

До суду надійшли матеріали вказаної позовної заяви.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.

Вивчивши матеріали поданої заяви, суддя приходить до висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.

Згідно зі приписами ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити:

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Однак, позовна заява не відповідає вимогам.

Так звертаючись до суду позивачем не зазначено в чому полягає порушення його прав з боку Державної служби з питань геодезі, картографії та кадастру, Міськрайонного управління у Броварському райні та м. Броварах Головного управління Держгеокадастру у Київській області, Зазимської сільської ради Броварського району Київської області, Калинівської селищної ради Броварського району Київської області

Відповідно до норм чинного ЦПК України, у позовній заяві почергово повинно бути викладено по кожній позовній вимозі: зміст позовної вимоги, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує цю позовну вимогу та зазначення доказів, що її підтверджує, наявність підстав для звільнення від доказування.

Зміст позовних вимог - це певна форма захисту, яку просить позивач від суду. Під підставами позову, як вказує Верховний суд України, слід розуміти обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги. Виклад обставин підстави також необхідний для визначення тотожності позову, захисту відповідача від позову, зміни позову позивачем і, найголовніше - для визначення предмета доказування по даній справі.

Тобто в позовній заяві має міститись посилання на те, до кого пред`явлений позов (належність відповідачів); що саме вимагає позивач (предмет позову); обставини, на яких ґрунтується вимога (правова підстава позову); зазначення доказів, що підтверджують ці обставини.

Таким чином, на цій стадії цивільного процесу позивач зобов`язаний виконувати вимоги щодо доведення певного кола фактів, що мають процесуальне значення, для підтвердження наявності права на пред`явлення позову до визначених осіб та дотримання процесуального порядку його пред`явлення.

Відповідач - це особа, яка, на думку позивача, або відповідного правоуповноваженого суб`єкта, порушила, не визнала чи оспорила суб`єктивні права, свободи чи інтереси позивача.

Відповідач притягається до справи у зв`язку з позовною вимогою, яка пред`являється до нього. При цьому неналежний відповідач - це особа, притягнута позивачем як відповідач, стосовно якої встановлено, що вона не повинна відповідати за пред`явленим позовом за наявності даних про те, що обов`язок виконати вимоги позивача лежить на іншій особі - належному відповідачеві.

Зі змісту позовної заяви залишається незрозумілим з якими саме вимогами і до якого з відповідачів звертаються позивач, тобто в чому полягає порушення, невизнання чи оспорювання кожним з вказаних суб`єктів прав та інтересів позивача, що передбачено приписами п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.

Зміст позовних вимог є не чітким.

Визначення змісту позовних вимог є правом саме позивача, а тому слід конкретизувати свої позовні вимоги.

Рішення суду, у випадку задоволення позову, має бути чітким та зрозумілим.

Окрім того, звертаючись до суду, позивач просить "визнати незаконним та скасувати рішення сільської ради як наслідок скасувати рішення державного реєстратора рав на нерухоме майно та державну реєстрацію земельної ділянки"

На підставі ч. 1 ст. 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають із цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Згідно із п. 10 ч. 2 ст. 16 Цивільного кодексу України, до способів захисту цивільних прав та інтересів належить, зокрема, визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій, крім спорів, для яких законом установлений інший порядок судового вирішення.

За усталеною судовою практикою Верховного Суду, публічно-правовий спір має особливий суб`єктний склад. Участь суб`єкта владних повноважень є обов`язковою ознакою для того, щоб класифікувати спір як публічно-правовий. Однак сама по собі участь у спорі суб`єкта владних повноважень не дає підстав ототожнювати спір із публічно-правовим та відносити його до справ адміністративної юрисдикції. Необхідно з`ясовувати, у зв`язку з чим виник спір та за захистом яких прав особа звернулася до суду і в якому порядку (адміністративного чи цивільного судочинства) слід розглядати спір.

Під час визначення предметної юрисдикції справ суди повинні виходити із суті права та/або інтересу, за захистом якого звернулася особа, заявлених вимог, характеру спірних правовідносин, змісту та юридичної природи обставин у справі.

Визначальною ознакою справи адміністративної юрисдикції є суть (зміст, характер) спору. Публічно-правовий спір, на який поширюється юрисдикція адміністративних судів, є спором між учасниками публічно-правових відносин і стосується саме цих відносин.

Дослідивши матеріали позову, варто звернути увагу, що прохальна частина не містить конкретизації вимоги під номером 3. "скасувати в державному земельному кадастрі державну реєстрацію земельної ділянки, здійснену 20.08.2020 року" та правового обгрунтування такого скасування.

Оскільки заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України, провадження у справі не може бути відкрито, а тому її слід залишити без руху з вказаних вище підстав та надати заявникові строк для усунення недоліків, протягом десяти днів з дня отримання ухвали

Позовну заяву слід викласти у новій редакції,з урахувавнням обгрунтування підвідомчості справи.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві, що встановлено положеннями частини 3 ст. 185 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1-19, 23, 33, 34, 49, 174-177, 184, 185, 352-355 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, -

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175,177,185, 260 ЦПК України, -

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Міськрайонного управління у Броварському районі та м. Бровари Головного управління Держгеокадастру у Київській області, Зазимської сільської ради Броварського району Київської області, Калинівської селищної ради Броварського району Київської області про скасування Державної реєстрації права власності на земельну ділянку та скасування Державної реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк, позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачеві зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.



Суддя                                                        А.М. Гридасова











  • Номер: 2/361/2887/21
  • Опис: про скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку та скасування державної реєстрації земельної дідянки в Державному земельному кадастрі
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 361/4457/21
  • Суд: Броварський міськрайонний суд Київської області
  • Суддя: Гридасова А.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 24.05.2021
  • Дата етапу: 12.07.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація