Судове рішення #9486246

Справа № 3-237/10

П О С Т А Н О В А

                                            і м е н е м     У к р а ї н и

16 лютого 2010 року                                                                                          м. Макіївка

  Суддя Червоногвардійського районного суду м.Макіївки Донецької області Комаров В.А., розглянувши матеріал, який надійшов з відділення ОДР ВДАІ м. Макіївки при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Макіївки Донецької області, громадянина України, працюючого директором Відокремленого підрозділу Управління „Макіївспецремонт” Державного підприємства „Макіїввугілля”, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 140 ч. 4  КУпАП, –

                                                                    В С Т А Н О В И В :

Згідно протоколу серії АН № 302347 від 04 лютого 2010 року, 28 січня 2010 року, директор Відокремленого підрозділу Управління „Макіївспецремонт” Державного підприємства „Макіїввугілля” ОСОБА_2, перебуваючи посадовою особою, не дотримав у належному стані проїзну частину в районі будинку побуту „Угольок” в Червоногвардійському районі м. Макіївки, не зробив посипку протиожеледною речовиною,  згідно Наказу голови Червоногвардійської районної адміністрації Макіївської міської ради, в наслідок чого була скоєна дорожньо-транспортна пригода, чим порушив п. 1.5 Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність згідно ст. 140 ч. 4 КУпАП.

ОСОБА_2 у суді не визнав факт скоєного правопорушення та пояснив, що в Наказі голови Червоногвардійської районної адміністрації Макіївської міської ради від 03.09.2009 року за № 73 „Про забезпечення своєчасної боротьби зі сніговими заметами та ожеледдю на території району” не вказано, що до обов’язків Відокремленого підрозділу Управління „Макіївспецремонт” Державного підприємства „Макіїввугілля” не належить забезпечення ефективної та своєчасної боротьби зі сніговими заметами, тому що підрозділ не значиться у переліку підприємств, за котрими закріплені автошляхи району у доповненні № 2 до вказаного наказу. Соціально-економічні договори з органами місцевого самоврядування у 2008-2009 роках не укладалися, тому в обов’язки підрозділу не входить прийняття заходів щодо боротьби зі сніговими заметами на автошляхах міста. Крім того обов’язок керівників підприємств по прийняттю заходів своєчасної очистки ділянок автошляхів від снігу та їх посипки згідно п. 3 вказаного наказу мають рекомендаційний, а не обов’язковий характер. Обов’язки та відповідальність за стан автошляхів повинно нести підприємство або установа, на балансі якого знаходиться автошлях, а зазначена у протоколі ділянка автошляху на балансі підрозділу не перебуває. Підрозділ не має штатних робітників, в обов’язки яких входило би проведення яких-небудь робіт на автошляхах, в зв’язку з чим у підрозділу не має відповідних служб, забезпечуючих охорону праці при проведенні робіт на автошляхах, нормування цієї праці.

Вивчив матеріал, вважаю, що провадження по справі підлягає закриттю в зв'язку із відсутністю в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 140 ч. 4 КУпАП, з наступних підстав.

З Наказу голови Червоногвардійської районної адміністрації Макіївської міської ради від 03.09.2009 року за № 73 „Про забезпечення своєчасної боротьби зі сніговими заметами та ожеледдю на території району” вбачається, що Відокремлений підрозділ Управління „Макіївспецремонт” Державного підприємства „Макіїввугілля” не значиться у переліку підприємств, за котрими закріплені автошляхи району у доповненні № 2 до вказаного наказу. Обов’язок керівників підприємств по прийняттю заходів своєчасної очистки ділянок автошляхів від снігу та їх посипки згідно п. 2 вказаного наказу мають рекомендаційний, а не обов’язковий характер.

З Положення про Відокремлений підрозділ „Управління „Макіївспецремонт” Державного підприємства „Макіїввугілля” та штатного розпису вбачається, що підрозділ не має штатних робітників, в обов’язки яких входило би проведення яких-небудь робіт на автошляхах, в зв’язку з чим у підрозділу не має відповідних служб, забезпечуючих охорону праці при проведенні робіт на автошляхах, нормування цієї праці, соціально-економічні договори з органами місцевого самоврядування у 2008-2009 роках не укладалися, тому в обов’язки підрозділу не входить прийняття заходів щодо боротьби зі сніговими заметами на автошляхах міста. Зазначена у протоколі ділянка автошляху на балансі підрозділу не перебуває.

Таким чином встановлено, що в діях ОСОБА_2 відсутній склад правопорушення, передбаченого ст. 140 ч. 4 КУпАП, внаслідок чого провадження по справі підлягає закриттю згідно ст. 247 ч. 1 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст. 247 ч. 1, ст. 284 п. 3 КУпАП, -

                                                П О С Т А Н О В И В :

Провадження по справі відносно ОСОБА_2 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 140 ч. 4 КУпАП, закрити у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови через Червоногвардійський районний суд м. Макіївки Донецької області.

               

                Суддя:(підпис)

        З оригіналом згідно

         Суддя:                                                  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація