Судове рішення #9489572

Справа 2-229/2010 р.                                  

                                                                     

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

03 червня 2010 року Золочівський районний суд Харківської області

у       складі:  

                                 головуючої судді:                         Юхименко О. М.  

                                 при секретарі:                                Озерській Ю. М..

розглянувши у відкритому  судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до УПФ України в Золочівському районі Харківської області про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії, -  

                                                 

В С Т А Н О В И В:

      19.03.2010 року позивачка звернулася з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі Харківської області про визнання неправомірними дій Управління Пенсійного фонду України та стягнення щомісячної доплати до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком у відповідності до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» як дитині війни за період за 2008 - 2009 рік.    

В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначила, що вона має статус «дитини війни» у зв'язку, з чим, у відповідності до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», виплачувана їй пенсія повинна підвищуватися на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Позивачці така допомога не сплачувалась. Вважає, що положення Законів України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» та «Про Державний бюджет України на 2008 рік» в частині зупинення дії ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» не відповідають       Конституції України  і тому не можуть застосовуватись.  

Представник позивача в судове засідання з’явився, позовні вимоги підтримав.

Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав. Відповідачем надано заперечення проти позову, у якому він посилається на те, що порядок надання пільг, передбачених статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», Кабінетом Міністрів України у 2006 році не було розроблено. Законом України «Про Державній бюджет України на 2008, 2009 роки» дія ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" призупинена, законодавчо не було врегульовано питання стосовно фінансування виплати підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком дітям війни. Відповідно до вказаного Закону підвищення до пенсії дітям війни виплачується за рахунок коштів Державного бюджету України, а не за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Вимоги позивача щодо підвищення пенсії вважає незаконними, просив суд відмовити у задоволенні позову.  

Дослідивши матеріали справи, суд вважає що позов підлягає повному задоволенню з наступних підстав.  

      З матеріалів справи вбачається що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, має правовий статус «дитини війни», що підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_1.  

      Відповідно до ст.6 Закону України «про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року, що набрав чинності 01.01.2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30% мінімальної пенсії за віком.  

       Законом України « Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2007 року, внесено зміни до Закону України « Про соціальний захист дітей війни». Ст. 6 вказаного Закону після внесення змін передбачалося, що дітям  війни  до  пенсії  або  щомісячного  довічного  грошового  утримання,  державної соціальної                                                                                                                                                                                                                      допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.                                                                                                                                                                                                                                  

        Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10 – рп /2008 положення пункту 28 розділу 11 « Внесення змін до деяких законодавчих актів України», Закону України  «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2007 року щодо внесення змін до Закону України « Про соціальний захист дітей війни» визнані такими, що не відповідають Конституції України ( неконституційними).  

        Таким чином, вимоги позивача щодо зобов’язання Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі Харківської області здійснити перерахунок підвищення до пенсії  «дитині війни» у 2008 році підлягають задоволенню лише з 22 травня 2008 року , з часу визнання неконституційними зміни до Закону України « Про державний бюджет України на 2008 рік» по 31 грудня 2008 року.  

        Статтею 71 Закону України  «Про Державний бюджет України на 2009 рік» № 835-У1 від 26 грудня 2008 року,  надано право Кабінету Міністрів України у 2009 році встановлювати розмір соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених бюджетними програмами.  

        Вказана стаття передбачає встановлення в абсолютних сумах розмірів лише тих виплат, вихідним критерієм розрахунку яких є розмір мінімальної заробітної плати. Таким чином, її дія не поширюється на спірні відносини, оскільки розмір зазначених соціальних виплат відповідно до Закону України « Про соціальний захист дітей війни» залежить до розміру мінімальної пенсії за віком.                                                                                

          На виконання вищевказаної норми Кабінетом міністрів України не приймалося окремої постанови щодо встановлення в 2009 році розміру підвищення до пенсії особам, віднесеним до категорії « дитина війни». Пунктом 8  постанови  кабінету  Міністрів  України  № 530  від  28  травня  2008 року  « Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» передбачено, що дітям війни ( крім тих,  на яких поширюється дія Законів України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»  до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у розмірах,                                                                                           встановлених вказаною постановою. Розмір підвищення до пенсії з 01 січня 2009 року цією постановою не визначений і змін стосовно цього питання у 2009 році у вказану постанову не вносилося.  

         Отже, стаття 6 Закону України « Про соціальний захист дітей війни» з  01 січня 2009 року по дійсний час є діючою у наступній редакції:  « дітям війни пенсії або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком».  

        Таким чином, суд вважає позовні вимоги  позивачки задовольнити  і зобов’язати відповідача провести перерахування та виплату підвищення до пенсії за період з з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року та з 01 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року, у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, з урахуванням фактично виплачених сум.  

          На підставі викладеного та ст. ст. 6,7 Закону України « Про соціальний захист дітей війни», керуючись ст. ст. 60,212,213,214,215,218 ЦПК України суд , -  

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги   ОСОБА_1 до УПФ України в Золочівському районі Харківської області про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії задовольнити в повному обсязі.

          Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі Харківської області нарахувати  та виплатити на користь  ОСОБА_1 щомісячну державну соціальну допомогу  у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком як дитині війни,  за період  з  22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року та за період з 1 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року.  

            Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку п.4 ст. 295 ЦПК України. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у вищезазначений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Головуючий:

  • Номер: 22-з/821/94/21
  • Опис: про ухвалення додаткового рішення
  • Тип справи: на заяву (роз'яснення рішення суду, виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні, повернення судового збору, додаткове рішення суду)
  • Номер справи: 2-229/2010
  • Суд: Черкаський апеляційний суд
  • Суддя: Юхименко Олексій Михайлович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.12.2021
  • Дата етапу: 17.12.2021
  • Номер: 22-ц/801/767/2022
  • Опис: за матеріалами заяви Терлецького Олександра Олеговича про заміну про заміну сторони виконавчого провадження у справі №2-229/2010
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-229/2010
  • Суд: Вінницький апеляційний суд
  • Суддя: Юхименко Олексій Михайлович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.03.2022
  • Дата етапу: 14.03.2022
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація