Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #94917812

Справа№938/304/21

Провадження № 2/938/138/21

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


       24 червня 2021 року, суддя Верховинського районного суду Івано-Франківської області Бучинський А.Б., в селищі Верховина, Верховинського району, Івано-Франківської області, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,-


в с т а н о в и в:


       позивач звернулася до суду з позовом до відповідача, в якому просить стягнути аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в твердій грошовій сумі в розмірі по 2000,00 гривень, щомісячно, але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, які підлягають індексації відповідно до закону, починаючи з дня звернення з позовом до суду і до досягнення дитиною повноліття.

Свої вимоги мотивує тим, що в шлюбі з відповідачем у них народився син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Шлюб між ними розірвано 23.03.2021, однак вони з відповідачем вже більше року спільно не проживають і з того часу дитина проживає з нею у будинку батьків і з відповідачем бачиться тільки на вихідних. За весь час, відповідач жодного разу не надавав їй коштів на утримання дитини, всього двічі за рік оплатив харчування в ДЗО "Сонечко" який відвідує син, не цікавиться захопленнями сина Вона самостійно утримує дитину, оскільки відповідач самоусунувся від його виховання та ухиляється від свого обов`язку щодо утримання дитини, хоча має змогу надавати матеріальну допомогу, так як отримує нерегулярний дохід, на утриманні інших неповнолітніх дітей чи непрацездатних членів сім`ї не має, а тому просить стягувати аліменти на утримання дитини у твердій грошовій сумі в розмірі 2000 гривень щомісячно.

Ухвалою суду від 31.05.2021 прийнято до розгляду та відкрито провадження по справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, роз`яснено відповідачу про його право на надання відзиву на позовну заяву.

Відповідач ОСОБА_2 , у встановлений судом строк подав відзив на позовну заяву, яким позовні вимоги в заявленому позивачем обсязі не визнав. Зазначив, що наведені позивачем підстави позову не відповідають дійсності. Він цікавиться сином, в нього з ним склались добрі та довірливі стосунки, він намагається якнайбільше часу проводити з сином, брати участь в його вихованні. Однак позивач перешкоджає йому у здійсненні його батьківських прав та обов`язків по відношенню до дитини. Також, заявлений позивачем розмір аліментів не підтверджено жодними доказами. Закрема зазначає про те, що гарантований мінімальний розмір аліментів для дитини віком до 6 років на даний час становить 960,50 грн., на даний час він не працює, заробляє на життя тимчасовими заробітками, а тому сплачувати аліменти в запропонованому позивачем розмірі в сумі 2000,00 грн., що вдвічі перевищує мінімальний, не має можливості. Прийнятним для нього розміром аліментів, який він згідний сплачувати на утримання сина є сума 1300,00 грн. Крім того, він за можливості буде продовжувати надавати кошти особисто сину, купляти йому необхідні речі.

       Позивач у строк встановлений судом відповіді на відзив не подала.

Згідно з ч. 2 ст. 247 ЦПК України якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

За таких обставин суд вирішує справу на підставі наявних у ній матеріалів.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

З врахуванням положень ч.ч. 2, 3 ст. 181 СК України способи виконання батьками обов`язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом.

У відповідності до вимог ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Законом передбачена рівність такого обов`язку.

З врахуванням положень ч.ч. 2, 3 ст. 181 СК України способи виконання батьками обов`язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом.

Як вбачається із свідоцтва про народження серія НОМЕР_1  виданого 11.10.2016 Верховинським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківської області (а.с.9)  ОСОБА_2  та ОСОБА_1  являються батьками неповнолітнього ОСОБА_3 ,  ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Судом встановлено, що неповнолітня дитина проживає з матір`ю ОСОБА_1 , дані обставини не заперечуються відповідачем по справі.

В той же час позивач зазначає, що відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, хоча має змогу таку допомогу надавати, так як має нерегулярний (мінливий) дохід, інших утриманців не має, а тому просить визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі в розмірі по 2000,00 гривень щомісячно.

Суд приймає до уваги доводи відповідача з приводу добровільного надання ним допомоги дитині, проте, на сьогоднішній день між ним та позивачкою виник спір з приводу розміру такої допомоги, а відтак суд переконаний, що позивачка потребує допомоги на утримання дитини, а відповідач зобов`язаний їй таку допомогу надавати. А тому, з врахуванням наведеного, вимога позивача про стягнення аліментів з відповідача на утримання неповнолітньої дитини є підставною та підлягає задоволенню.

При визначенні розміру аліментів, що підлягає стягненню з відповідача на користь позивача суд виходить з наступного.

Згідно статті 8 Закону України "Про охорону дитинства" передбачено, що кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх заміняють, несуть відповідальність за створення необхідних для всебічного розвитку дитини відповідно до законів України.

Ураховуючи положення ч. 1 ст. 3 Конвенції про права дитини, ч. 7, 8 ст. 7 СК України при вирішення будь-яких питань щодо дітей, суд повинен виходити з якнайкращого забезпечення інтересів дитини.

Відповідно до ст. 182 СК України (зі змінами, внесеними згідно із Законом № 2037-VIII від 17.05.2017 р.), при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

За частинами першою, другою статті 184 СК України суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі, який підлягає індексації відповідно до закону.

При визначенні розміру аліментів, суд враховуючи стан здоров`я та матеріальне становище дитини, те, що відповідач є здоровою та працездатною людиною, інших аліментних зобов`язань не має та виходячи з визначеного законодавством рівного обов`язку батьків щодо утримання неповнолітньої дитини, прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, приходить до висновку про те, що слід визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі в розмірі 1500,00 грн., щомісячно, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, що з врахуванням наданої допомоги матір`ю дитини, забезпечить їй, належні умови для існування, повноцінного розвитку та належних умов проживання, а тому позовні вимоги підлягають до часткового задоволення.

       Разом з тим, суд приходить до переконання про те, що визначення позивачкою розміру аліментів в твердій грошовій сумі в розмірі 2000,00 гривень щомісячно є безпідставними, оскільки позивачем не підтверджено відповідно до вимог ст. 81 ЦПК України жодними належними та допустимими доказами наявності у відповідача доходів, що здатні забезпечити виплату ним аліментів у запропонованому позивачкою розмірі.

       Керуючись ст.ст.10-13, 76-81, 141, 247, 259, 263-265, 268, 273, 354, 355, Розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України, суд, -


у х в а л и в:

       позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

       Стягувати із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 , аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в твердій грошовій сумі в розмірі по 1500 гривень 00 копійок (одна тисяча п`ятсот гривень нуль копійок), щомісячно, але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, які підлягають індексації відповідно до закону, починаючи з дня звернення до суду 24 травня 2021 року і до досягнення дитиною повноліття.

       В задоволенні решти позову відмовити за його безпідставністю.

Допустити негайне виконання рішення суду у частині стягнення аліментів із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 , на утримання неповнолітньої дитини  ОСОБА_3 ,  ІНФОРМАЦІЯ_2 в твердій грошовій сумі, в межах суми платежу за один місяць, в розмірі 1500 гривень 00 копійок (одна тисяча п`ятсот гривень нуль копійок).

       Стягнути із ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 908 гривень 00 копійок (дев`ятсот вісім гривень нуль копійок).

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Івано-Франківського апеляційного суду через Верховинський районний суд Івано-Франківської області або безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.


Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: селище Верховина, Верховинський район, Івано-Франківська область, присілок НОМЕР_2 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 .

Відповідач: ОСОБА_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 .




Суддя:                                                                Бучинський А.Б.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація