АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц-1180/2009 р. Головуючий по 1-й інстанції
Чумак О.В.
Суддя-доповідач: Гальонкін С.А.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2009 року квітня місяця 29 дня м. Полтава
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: Гальонкіна С.А.
Суддів: Абрамова П.С.. Шабовської В.А.
при секретарі Колеснік Л.І.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_4
на рішення Київського районного суду м. Полтави від 18 лютого 2009 року
по справі за позовом ОСОБА_4 до товариства з обмеженою відповідальністю «Дунай» про відшкодування майнової та моральної шкоди.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача апеляційного суду,-
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Київського районного суду м. Полтави від 18 лютого 2009 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погодившись з вказаним рішенням, ОСОБА_4 подав апеляційну скаргу, в якій рішення суду вважає незаконним та необґрунтованим, таким, що ухвалене з неповним з’ясуванням обставин, що мають значення для справи, висновки суду не відповідають обставинам справи, а тому просить його скасувати, ухваливши нове рішення про задоволення позову .
Колегія суддів, заслухавши доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі, перевіривши матеріали справи та мотиви скарги , підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення суду не вбачає.
У відповідності до ч.1 ст. 308 ЦПК України, апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Судом вірно встановлено , що позивачем та представником відповідача Цюрюпа М.А. у липні 2008 року обговорювалось питання щодо укладення договору на обслуговування весільного банкету в кафе-бар "Дунай" на 15.08.2008 року.
Згідно до ст. 642 ЦК України відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти договір, про її прийняття повинна бути повною і безумовною. Якщо особа, яка одержала пропозицію укласти договір, у межах строку для відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору, яка засвідчує її бажання укласти договір, ця дія є прийняттям пропозиції, якщо інше не вказане в пропозиції укласти договір або не встановлено законом.
Відповідно Порядку прийняття банкетного (весільного) замовлення в кафе "Дунай", затвердженого директором ТОВ "Дунай" 01.03.2007 року, замовнику пропонується банкетне (весільне) меню, складається меню замовлення разом із замовником, яке затверджується адміністрацією кафе. Після чого виписується рахунок у двох примірниках, один з яких залишається у замовника (в ньому зазначається попередня оплата – третя частина суми замовлення), а другий у бухгалтерії кафе.
Разом з тим, як встановлено в судовому засіданні суду першої інстанції сторони не склали відповідне меню замовлення та не затвердили його у визначеному порядку.
Весільне меню, складене позивачем ОСОБА_4, не затверджено адміністрацією а також не погоджено і не підписане сторонами.
У відповідності з ст. ст. 10, 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Суд сприяє всебічному і повному з’ясуванню обставин справи.
Оскільки позивачем не надано будь-яких доказів на підтвердження укладення між ним та відповідачем договору на обслуговування весільного банкету, досягнення згоди з усіх істотних умов договору, сплату завдатку а також заподіяння з вини відповідача майнової та моральної шкоди, суд вірно відмовив в задоволенні позову.
Враховуючи викладене, судова колегія підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення Київського районного суду м. Полтави від 18 лютого 2009 року не вбачає.
Керуючись ст.ст.303, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_4 відхилити.
Рішення Київського районного суду м. Полтави від 18 лютого 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.
Головуючий : Гальонкін С.А.
Судді: Абрамов П.С.
Шабовська В.А.