Судове рішення #9497516

Справа №22-893/2009

Категорія: 45

Головуючий в суді першої інстанції ОСОБА_1

Доповідач: Щолокова О.В.

УХВАЛА

14 квітня 2009 року м. Вінниця

колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі:

Головуючого: Щолокової О.В.

Суддів: Якути О.І., Міхасішина І.В.

При секретарі: Яблонській І.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області заяву представника ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Шаргородського районного суду Вінницької області від 26 червня 2003 року та ухвали Шаргородського районного суду Вінницької області від 19 січня 2004 року про роз’яснення рішення Шаргородського районного суду Вінницької області від 26 червня 2003 року по справі за скаргою ОСОБА_4 на незаконні дії Гибалівської сільської ради, -

ВСТАНОВИЛА:

Рішенням Шаргородського районного суду Вінницької області від 26 червня 2003 року скаргу ОСОБА_4 задоволено повністю.

Визнано незаконним та скасовано рішення шостої сесії четвертого скликання Гибалівської сільської ради Шаргородського району Вінницької області від 21.04.2003 року про відмову ОСОБА_4 у виділенні йому земельної ділянки та надання дозволу ОСОБА_2 на виготовлення технічної документації на 0,22 га земельної ділянки.

Зобов’язано Гибалівську сільську раду Шаргородського району Вінницької області надати ОСОБА_4 земельну ділянку із земель запасу, яка межує з його земельною ділянкою по АДРЕСА_1, площею 0,12 га.

Ухвалою Шаргородського районного суду Вінницької області від 19 січня 2004 року зазначене рішення роз’яснено.

13 березня 2009 року представник ОСОБА_2 звернувся до суду з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження вказаних судового рішення та ухвали, посилаючись на пропущення його з поважних причин.

Колегія суддів, перевіривши обґрунтованість поданої заяви, дійшла до висновку про відмову в її задоволенні з наступних підстав.

Згідно із ч. 1 ст. 73 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі пропущення його з поважних причин.

Як вбачається з матеріалів справи, зокрема, протоколу судового засідання (а. с. 29-39), ОСОБА_2 була допитана в якості свідка та була присутня в судовому засіданні 26 червня 2003 року, тобто в день постановления оскаржуваного рішення.

Ухвалою Шаргородського районного суду Вінницької області від 19 січня 2004 року вказане судове рішення було роз’яснено.

Після роз’яснення рішення і відповідно до постанови державного виконавця Шаргородського районного управління юстиції від 05.04.2004 року про закінчення виконавчого провадження, рішення місцевого суду виконано повністю (а. с. 66-68,71).

Зазначені обставини свідчать про те, що ОСОБА_2 було достовірно відомо про наявність рішення та ухвали суду першої інстанції та їх виконання, однак вона не оскаржила їх в установлений законом строк.

Згідно вимог ч. 3 ст. 294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Апелянт не надав суду переконливих доказів на підтвердження поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження судових рішень, тому підстав для його поновлення колегія суддів не вбачає.

Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 294,315 ЦПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Відмовити представнику ОСОБА_2 - адвокату ОСОБА_3 в поновленні строку на апеляційне оскарження рішення Шаргородського районного суду Вінницької області від 26 червня 2003 року та ухвали Шаргородського районного суду Вінницької області від 19 січня 2004 року про роз’яснення рішення Шаргородського районного суду Вінницької області від 26 червня 2003 року по справі за скаргою ОСОБА_4 на незаконні дії Гибалівської сільської ради.

Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення та з цього моменту може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація