Судове рішення #95006057



Справа № 201/858/21

Провадження № 1-кп/201/538/2021


УХВАЛА


29 червня 2021 року м. Дніпро


Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська у складі судді Мельниченко С.П., за участі секретаря судового засідання Кірюшина Д.Л. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська кримінальне провадження № 12020040650001941 по обвинуваченню:


ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Запоріжжя, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні злочинів передбачених ч. 3 ст. 185 КК України,


ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с. Мануйлівка, Шахтарського району Донецької області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

у вчиненні злочинів передбачених ч. 3 ст. 185 КК України,


ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця м. Запоріжжя, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_3

у вчиненні злочинів передбачених ч. 3 ст. 185 КК України,


В судовому засіданні приймали участь:

прокурор Пахомова К.О.

обвинувачені ОСОБА_1

ОСОБА_2

ОСОБА_3

захисники Іванова В.М.

Ільїн А.М.

Логвінова В.В.

законні представник ОСОБА_4

ОСОБА_5

представник сектору

ювенальної превенції Діденко Д.В.

представник органу

поліції Мамченко Д.О.


ВСТАНОВИВ:


В провадженні суду знаходиться кримінальне провадження № 12020040650001941 по обвинуваченню ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.


Обвинувачені ОСОБА_2 і ОСОБА_3 утримуються під вартою і строк дії запобіжного заходу спливає, а тому судом, на виконання вимог ст. 331 КПК України поставлено питання про доцільність продовження строку дії найсуворішого запобіжного заходу на що прокурор просив про продовження строків тримання під вартою обвинувачених ОСОБА_2 та ОСОБА_3 так як наявні ризики визначені п. 1, 5 ст. 177 КПК України, а саме, обвинувачені можуть переховуватись від суду, оскільки останні вчинили тяжкий злочин та усвідомлюють, що можуть понести покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років, можуть вчинити інше кримінальне правопорушення, оскільки останні раніше притягувалися за вчинення аналогічних кримінальних правопорушень.

Крім того, прокурором заявлено клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту відносно обвинуваченого ОСОБА_1 так як наявні ризики визначені п. 1, 5 ст. 177 КПК України, а саме, обвинувачений може переховуватись від суду, оскільки останній вчинив тяжкий злочин та усвідомлює, що може понести покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років, може вчинити інше кримінальне правопорушення, оскільки останній раніше притягувався за вчинення аналогічних кримінальних правопорушень.


Обвинувачені та захисники заперечували проти клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою відносно ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , оскільки ризики заявлені прокурором не доведені та просили суд обрати запобіжний захід не пов`язаний з триманням під вартою, а обвинувачений ОСОБА_1 та його захисник просили відмовити в задоволені клопотання про продовження строку дії домашнього арешту.


Вирішуючи питання доцільності продовження строків тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_3 , суд враховує обставини, визначені ст. 178 КПК України, а саме: вік обвинуваченого, який є неповнолітнім, стан здоров`я обвинуваченого, щодо якого немає даних про те, що він хворіє на будь-які тяжкі хвороби, обставини злочину описані в обвинувальному акті, тяжкість покарання, що загрожує обвинуваченому у разі визнання його винним у вчиненні злочину передбаченого ч.3 ст. 185 КК України, яке являється тяжкими. Також суд враховує, що обвинувачений раніше засуджений за вчинення аналогічного злочину, обвинувачується у вчиненні злочину під час іспитового строку та відносно нього перебуває на розгляді суду інше кримінальне провадження, а тому всі ці обставини в своїй сукупності свідчать про наявність ризиків передбачених п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме, обвинувачений, перебуваючи на свободі може вчинити інше кримінальне правопорушення.

Вирішуючи питання про вид запобіжного заходу, суд враховуючи репутацію обвинуваченого та ступінь його суспільної небезпечності, вважає, що запобіжний захід у виді тримання під вартою має бути продовжений, так як більш м`які запобіжні заходи не здатні забезпечити нівелювання встановлених ризиків.


В той же час суд вважає за необхідне на підставі ч. 3 ст. 183 КПК України визначити розмір застави за умови внесення якого обвинувачений підлягає звільненню з-під варти.

Визначаючи розмір застави, суд враховує вище перелічені обставини та особу обвинуваченого та вважає за необхідне визначити розмір застави в сумі 43 400 гривень, оскільки саме такий розмір застави здатен забезпечити виконання обвинуваченим покладених на нього обов`язків.


Вирішуючи питання доцільності продовження строків тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_2 , суд враховує обставини, визначені ст. 178 КПК України, а саме: вік та стан здоров`я обвинуваченого, щодо якого немає даних про те, що він хворіє на будь-які тяжкі хвороби, обставини злочину описані в обвинувальному акті, тяжкість покарання, що загрожує обвинуваченому у разі визнання його винним у вчиненні злочину передбаченого ч.3 ст. 185 КК України, яке являється тяжкими. Також суд враховує, що відносно обвинуваченого перебуває на розгляді суду інше кримінальне провадження, а також те, що відносно останнього було обрано запобіжний захід, однак він його порушив, а тому всі ці обставини в своїй сукупності свідчать про наявність ризиків передбачених п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме, обвинувачений, перебуваючи на свободі може намагатись уникнути суду.

Вирішуючи питання про доцільність продовження застосування найсуворішого запобіжного заходу суд врахує вищевказаний ризик, те що метою запобіжного заходу є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також враховує вік обвинуваченого, його соціальні зв`язки, те що він обвинувачується у вчиненні тяжкого умисного злочину, обставини злочину описані в обвинувальному акті, а також тривалість тримання під вартою, яка сягає шести місяців.

Саме тривалість утримання обвинуваченого в умовах несвободи спонукає суд до висновку про те, що продовження дії цього запобіжного заходу буде свідчити про порушення ст. 5 в сукупності зі ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а тому запобіжний захід підлягає зміні в бік пом`якшення.

При цьому суд вважає, що запобіжний захід у виді домашнього арешту в нічний час зможе зменшити реальність ризику, який встановлено судом, а покладення додаткових обов`язків на обвинуваченого забезпечить як соціалізацію останнього, так і забезпечення його участі в судових засіданнях.


Що стосується клопотання прокурора про продовження дії запобіжного заходу відносно ОСОБА_1 , то воно не може бути розглянуто з огляду на те, що клопотання прокурора про продовження строку дії запобіжного заходу має бути подане у формі визначеній ст. 181, 199 КПК України, зокрема воно має бути викладене в письмовій формі, вручене стороні захисту і подане суду за п`ять днів до закінчення строку дії попередньої ухвали.

Оскільки цих вимог прокурором не дотримано, то суд вважає клопотання неподаним і, відповідно, таким, що не підлягає розгляду.

Крім того, строк дії запобіжного заходу відносно ОСОБА_1 сплив у травні 2021, а тому підстав його продовжувати немає.


На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 177, 314, 366 КПК України, суд -


ПОСТАНОВИВ:


Продовжити строк тримання під вартою обвинуваченого неповнолітнього ОСОБА_3 до 27 серпня 2021 року.

Встановити, що у разі внесення обвинуваченим ОСОБА_3 або іншою фізичною чи юридичною особою застави у розмірі 43 400 гривень, ОСОБА_3 підлягає звільненню з-під варти.

У разі внесення застави та звільнення обвинуваченого ОСОБА_3 з-під варти зобов`язати його прибувати за кожною вимогою суду, не відлучатися з постійного місця проживання без дозволу суду, повідомляти суд про зміну свого місця проживання.

Роз`яснити обвинуваченому ОСОБА_3 , що у разі порушення обов`язків, покладених на нього у цій ухвалі, застава звертається у дохід держави.


Застосувати з 29 червня 2021 року стосовно обвинуваченого ОСОБА_2 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час в період з 21:00 годин до 06:00 годин за адресою: АДРЕСА_2 строком до 29 серпня 2021

Покласти на обвинуваченого ОСОБА_2 обов`язки:

- прибувати до суду за його вимогою;

- щоденно в період з 21:00 годин до 06:00 годин не залишати місце фактичного проживання: АДРЕСА_2 без дозволу суду в провадженні якого перебуває кримінальне провадження;

- носити електронний засіб контролю.

ОСОБА_2 звільнити з-під варти в залі судового засідання


Ухвалу направити для контролю прокурору Правобережної окружної прокуратури м. Дніпро Пахомовій К.О. та на виконання до Відділення поліції № 4 Запорізького районного управління поліції ГУ НП України в Запорізькій області.


Ухвала може бути оскаржена в п`ятиденний строк з дня її проголошення, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду, а обвинуваченими в п`ятиденний строк з моменту отримання повного тексту ухвали.


Повний текст ухвали буде оголошено 29.06.2021 о 15-00 годин.


Суддя С.П. Мельниченко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація