Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #95026502

Справа № 349/774/21

Провадження № 1-кп/349/121/21


В И Р О К

іменем України

25 червня 2021 року м. Рогатин

       Рогатинський районний суд Івано-Франківської області

в складі головуючого судді Гаврилюк О.О.

з участю секретаря судового засідання Гошко І.В.

       розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали кримінального провадження, яке було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021091210000035, щодо

ОСОБА_1 ,  ІНФОРМАЦІЯ_1 , який  народився в с.Лучинці Рогатинського району Івано-Франківської області, проживає  за  адресою:  АДРЕСА_1 ,   українець, громадянин  України, з професійно-технічною  освітою, одруженого, який не працює, раніше несудимий, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.382 КК України,

учасники судового провадження:

прокурор Шувар М.Т.

обвинувачений ОСОБА_1

встановив:

ОСОБА_1 вчинив умисні дії, які виразились в умисному невиконанні рішення суду, що набрало законної сили.

Кримінальне правопорушення вчинено за таких обставин.

Згідно ч.1 ст.1291 Конституції України та ч.2 ст.13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.

Постановою Галицького районного суду Івано-Франківської  області  від 14 квітня 2021 року, яка  набрала  законної  сили  26 квітня 2021  року,  ОСОБА_1   визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого  ч.1 ст.1222  КУпАП та накладено  адміністративне стягнення  у виді позбавленням права керування транспортними засобами на строк 6 (шість) місяців.

ОСОБА_1 , будучи належним чином ознайомлений з вказаною постановою суду, діючи умисно, в порушення вимог ч.1 ст.1291 Конституції України, ч.2  ст.13 Закону України «Про судоустрій  і статус суддів», не виконував вказане судове  рішення щодо  позбавлення  права  керування  транспортними  засобами, яке  набрало законної  сили та  17 травня 2021 року о 17 год. 30 хв.  на ділянці автодороги Н-09 сполученням "Мукачево-Львів" в с.Бабухів Івано-Франківської області керував  транспортним  засобом марки "ВАЗ 2109" реєстраційний номер   НОМЕР_1 без посвідчення водія.

Таким чином ОСОБА_1 не було добровільно виконано постанову суду від 14 квітня 2021 року, яка набрала законної сили, чим порушено один із основних принципів судочинства - обов`язковість судових рішень, за що передбачена кримінальна відповідальність за ч.1 ст.382 КК України.

У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 визнав себе винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.382 КК України, за обставин, які викладені в обвинувальному акті, а інші учасники судового провадження не заперечували щодо розгляду кримінального провадження в порядку, передбаченому ч. 3 ст.349 КПК України, а тому суд, визнав недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин провадження, які ніким з учасників процесу не оспорюються. Дослідження фактичних обставин справи було обмежено допитом обвинуваченого.

У судовому засіданні обвинувачений  ОСОБА_1   надав показання, що йому  було  відомо про винесення судом  постанови  від  14 квітня 2021  року,  якою його було  позбавлено  права  керування  транспортними  засобами  строком  на  шість місяців. Однак 17 травня 2021 року о 17 год. 30 він  керував транспортним  засобом без  посвідчення  водія. У вчиненому щиро розкаявся, просив суворо його не карати.

Призначаючи обвинуваченому ОСОБА_1 покарання, суд виходить з наступного.

Згідно ч.2 ст.50 КК України покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами.

За загальними положеннями призначення покарання, які зазначені в приписах частин 1 та 2  статті 65 КК України суд призначає покарання: у межах, установлених у санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу, що передбачає відповідальність за вчинене кримінальне правопорушення; відповідно до положень Загальної частини цього Кодексу; враховуючи ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного, а також обставини, що пом`якшують і обтяжують покарання. Особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень.

Обставинами, які пом`якшують покарання обвинуваченому суд визнає: щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

       Обставин, які обтяжують покарання судом не встановлено.

Врахувавши характер та ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке відповідно до ст.12 КК України є нетяжким злочином, дані про особу винного, який раніше несудимий, позитивнохарактеризується за місцем  проживання, одружений,  на обліку в нарколога чи психіатра не числиться, а також враховуючи наявність обставин, які пом`якшують покарання та відсутність обставин, які обтяжують покарання,  суд дійшов висновку про призначення йому покарання у виді штрафу в межах мінімальної санкції, яка передбачена ч.1 ст.382 КК України. 

Покарання у виді штрафу в розмірі п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 8 500 грн буде необхідним й достатнім для його виправлення та попередження вчинення нових кримінальних правопорушень, а також буде справедливим щодо досягнення мети покарання виходячи з вимог ст.50 КК України.

Питання речових доказів необхідно вирішити згідно вимог ст.100 КПК України.

Під час судового провадження учасники процесу не заявляли клопотань стосовно грошового розміру процесуальних витрат, які повинні бути їм компенсовані.

       На час ухвалення вироку до обвинуваченого не застосований жодний вид запобіжного заходу.

Керуючись ст.ст. 368 -369, 373- 374 КПК України,

ухвалив:

        ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.382 КК України  та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8 500 грн. (вісім тисяч п`ятсот грн.).

Штраф оплатити на користь держави з зарахуванням на рахунок UA698999980313080106000009652, отримувач коштів ГУК в Івано-Франківській області/ТГ Рогатин/21081100, код за ЄДРПОУ 37951998, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходу  21081100.

Речові докази - оптичний  диск  з  відеозаписами  із камер відеоспостереження  "Безпечне місто"  залишити при матеріалах кримінального провадження протягом усього часу їх зберігання.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги, вирок, якщо його не буде скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на вирок може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Рогатинський районний суд Івано-Франківської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Копію вироку негайно вручити обвинуваченому та прокурору, а іншим учасникам судового провадження – за їх заявами.

Суддя О.О.Гаврилюк











Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація