Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #95051593

Справа № 909/619/21



ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  

УХВАЛА  

   

30.06.2021 м. Івано-Франківськ

          Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Шіляк М. А., розглянувши матеріали позовної заяви Приватного акціонерного товариства - Акціонерна страхова компанія "Скарбниця" (  вх. № 10359/21 від 25.06.2021)

за позовом: Приватного акціонерного товариства - Акціонерна страхова компанія "Скарбниця"

до відповідача: Комунального підприємства "Івано-Франківськводоекотехпром"

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Пасічна-ІФ"

про стягнення заборгованості в сумі 22 511,00грн,


без виклику представників сторін.

ВСТАНОВИВ:


          Приватне акціонерне товариство - Акціонерна страхова компанія "Скарбниця" звернулось до суду з позовом до Комунального підприємства "Івано-Франківськводоекотехпром" та  Товариства з обмеженою відповідальністю "Пасічна-ІФ"

про стягнення заборгованості в сумі 22 511,00грн.

          Згідно пункту 8 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України у позовній заяві повинно бути зазначено про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

          Разом з тим, позивачем у позовній заяві цього не вказано.

          Відповідно до частини другої статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

          Частиною другою статті 91 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

          Згідно пункту 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації», затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003 відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

          В той же час, додані до позовної заяви копії документів не завірені належним чином, відповідно до зазначених норм чинного законодавства, а відтак позивачем не долучено до матеріалів позовної заяви докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

          Відповідно до ч.1 ст. 60 ГПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи; свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.

          Як передбачено ч.2 ст. 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

          Натомість до поданих позовних матеріалів позивачем не долучено копії довіреності на представника Фартушка Н.Б., який підписав позовну заяву.

          З огляду на викладене, суд вважає за доцільне, зобов`язати Приватне акціонерне товариство - Акціонерна страхова компанія "Скарбниця" подати суду належним чином завірену копію довіреності на представника Фартушка Н.Б., який підписав  позовну заяву.

          З наведених підстав позовна заява залишається без руху.

          Відповідно до частини другої статті 174 Господарського процесуального кодексу України   в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

          Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини четвертої   статті 174 Господарського процесуального кодексу України   якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

          На підставі викладеного та керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд


          ПОСТАНОВИВ:


           1.  Позовну заяву залишити без руху.

           2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.

           3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:

          - належним чином завірених копій документів, які додаються до позовної заяви;

          - письмових відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

          - належним чином завірену копію довіреності на представника Фартушка Н.Б., який підписав позовну заяву.

          Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

          Ухвала підписана 01.07.2021.


          Суддя                                                                             М.А.Шіляк


  • Номер:
  • Опис: стягнення заборгованості в сумі 22 511 грн
  • Тип справи: Прийняття додаткового рішення, ухвали (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 909/619/21
  • Суд: Господарський суд Івано-Франківської області
  • Суддя: Шіляк М.А.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.11.2021
  • Дата етапу: 19.11.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація