Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #95085257

29.06.2021 Справа № 756/9456/21




Справа №756/9456/21

Провадження № 2/756/5039/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 червня 2021 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Тиха О.О., ознайомившись з позовною заявою Приватного акціонерного товариства «ПРОСТО-страхування» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,


УСТАНОВИВ:


Приватне акціонерне товариство «ПРОСТО-страхування» звернувся до Оболонського районного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.

Ознайомившись із матеріалами позову суддя дійшов наступного висновку.

Підсудністю у цивільному судочинстві визначено розмежування компетенції між окремими ланками судової системи і між судами однієї ланки щодо розгляду і вирішення підвідомчих їм цивільних справ.

Згідно ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Приписами статті 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» місце проживання особи повинно бути зареєстрованим у встановленому законом порядку.

Так, у позовній заяві зазначено, що відповідач ОСОБА_1 мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .

Проте, згідно з довідкою про реєстрацію місця проживання особи №64143284 від 22.06.2021 вбачається, що відомості відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у Реєєстрі територіальної громади м . Києва відсутні.

Таким чином, у матеріалах справи відсутні докази на підтвердження зареєстрованого місця проживання/перебування відповідача ОСОБА_1 саме в Оболонському районі м. Києва, тобто на території, яка відносить до територіальної юрисдикції (підсудності) Оболонського районного суду м. Києва.

У постанові Подільського районного суду м. Києва від 10.07.2020, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП, зазначено, що на час розгляду справи ОСОБА_1 мешкав за адресою: АДРЕСА_1 , проте не зазначено, що останній зареєстрований за вказаною адресою.

Інші матеріали справи також не містять даних щодо зареєстрованого місця проживання/перебування відповідача ОСОБА_1 в Оболонському районі м. Києва.

За наведених обставин у суду відсутні підстави для застосування при вирішенні питання про прийняття позовної заяви до свого провадження положень ч. 1 ст. 27 та ч. 9 ст. 28 ЦПК України.

При цьому, згідно з ч.6 ст. 28 ЦПК України позови про відшкодування шкоди, заподіяної майну фізичних або юридичних осіб, можуть пред`являтися також за місцем заподіяння шкоди.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, дорожньо-транспортна пригода, яка мала місце 04.03.2020 за участю транспортного засобу «Dawoo», номерний знак НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_1 , відбулась на перехресті вул. Ярославської та вул. Волоської у м. Києві, що відноситься до Подільського району м. Києва.

Таким чином, компетентним та належним судом для розгляду даної справи є Подільський районний суд м. Києва.

Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.

Недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч. 1 ст. 378 ЦПК України).

Згідно з ч. 9 ст. 187 ЦПК України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

За таких обставин, беручи до уваги, що відповідач не має зареєстрованого місця проживання в Оболонському районі м. Києва, а також той факт, щодорожньо-транспортна пригода за участю ОСОБА_1 мала місце у Подільському району міста Києва, враховуючи приписи ч.6 ст. 28 ЦПК України, суд вважає за необхідне передати за підсудністю вказану цивільну справу на розгляд до Подільського районного суду м. Києва (04071, м. Київ, вул. Хорива, 21).

Керуючись ст. ст. 27, 31, 187, 260, 353 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Цивільну справу за позовом Приватного акціонерного товариства «ПРОСТО-страхування» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди,завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди передати на розгляд за підсудністю до Подільського районного суду м. Києва (04071, м. Київ, вул. Хорива, 21).

Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом п`ятнадцяти днів з моменту її підписання суддею.

Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручені у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя О.О. Тиха



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація