Копія
Справа № 2-а-2438/10/2270/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 червня 2010 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіМайстер П.М.
секретаряГолуб О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом прокурора Ізяславського району в інтересах держави в особі відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Ізяславському районі Хмельницької області < 3-тя особа > до державного підприємства Замкової виправної колонії № 58 < 3-тя особа > про стягнення недоїмки, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Ізяславського району в інтересах держави в особі відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Ізяславському районі Хмельницької області звернувся до суду з позовом до державного підприємства Замкової виправної колонії № 58 про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків.
В обґрунтування своїх вимог вказує, що відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» відповідач, як роботодавець, зареєстрований у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України і зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески. Згідно з даними розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду, поданої відповідачем за 2009 року сума недоїмки станом на 01 січня 2010 року становить 13447,60 грн. Просить стягнути з відповідача вказану суму заборгованості в повному обсязі.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, про день, час, місце судового засідання повідомлений належним чином, подав суду клопотання про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про день, час, місце судового засідання повідомлений належним чином, надіслав суду клопотання про розгляд справи без його участі.
У відповідності до ст.ст. 112, 122 КАС України, суд ухвалив розглянути справу без участі сторін.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована та підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Згідно довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 89, підприємство Замкової виправної колонії № 58 управління державного Департаменту України з питань виконання покарань в Хмельницькій області зареєстроване як юридична особа 17.04.2000 року, код ЄДРПОУ - 08681028.
Судом встановлено, що згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», державне підприємство Замкової виправної колонії № 58, як роботодавець, зареєстроване у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України і зобов'язане своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески.
Згідно з даними розрахункової відомості про нарахування та перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, поданої відповідачем за 2009 рік, сума недоїмки станом на 01 січня 2009 року становить 13447,60, вона є обґрунтованою, відповідає чинному законодавству і підлягає стягненню. На даний час заборгованість відповідачем не погашена.
Відповідно до Закону України «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» та Інструкції «Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» (Інструкції) розміри страхових внесків страхувальників обчислюються: для роботодавців - у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у т.ч. в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», які підлягають обкладанню прибутковим податком з громадян.
Згідно п. 4.12 Інструкції страхові внески сплачуються у день одержання коштів на оплату праці в установах банків, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи в натуральній формі платник зобов’язаний не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду соціального страхування.
Внаслідок ненадходження коштів в Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фонд не має можливості здійснювати профілактичні заходи, спрямовані на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням, здійснювати заходи по відновленню здоров’я та працездатності потерпілих від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Таким чином, судом вірно встановлено наявність у державного підприємства Замкової виправної колонії № 58 заборгованості перед відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Ізяславському, в зв’язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 136, 158 - 163, 167, 186, 255, 257 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з державного підприємства Замкової виправної колонії № 58 (Хмельницька область, м. Ізяслав, вул. Гагаріна, 2, код ЄДРПОУ – 08681028) недоїмку по страхових внесках у сумі 13447,60 грн. (тринадцять тисяч чотириста сорок сім гривень 60 коп.) на користь відділення виконавчої дирекції фонду Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Ізяславському районі.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 01 червня 2010 року
Суддя/підпис/< Суддя >
"Згідно з оригіналом" СуддяП.М. Майстер