- стосовно якої вирішується питання щодо звільнення від кримінальної відповідальності: Уляніченко Володимир Олександрович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
РОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
_____________________________________________________________________________________________________________________________
Справа № 327/170/21
Провадження № 1-кп/327/21/2021
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07.07.2021 року смт. Розівка
Розівський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді - Завіновської А.П.,
при секретарі судового засідання – Захаренко А.В.,
за участю: прокурора – Тімченка В.М.,
особи, щодо якої вирішується питання про звільнення від кримінальної відповідальності, – ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в режимі відеоконференції клопотання прокурора Більмацького відділу Пологівської окружної прокуратури Запорізької області Вінницького В.В. у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12021082270000073 від 03.06.2021 року, про звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ч. 3 ст. 263 КК України:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Розівка Запорізької області, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, не працюючого, одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого: 29.10.2014 року Куйбишевським районним судом Запорізької області за ч. 1 ст. 186 КК України до штрафу в розмірі 850 грн.; 19.12.2014 року Орджонікідзевським районним судом м. Маріуполя Донецької області за ч. 2 ст. 186 КК України до 4 років позбавлення волі, на підставі ст. ст. 75, 76 КК України, звільненого від відбування покарання з випробуванням строком на 2 роки; 26.05.2015 року Волноваським районним судом Донецької області за ч. 2 ст. 190, ч. 1 ст. 296, ч. 1 ст. 70 КК України до 1 року позбавлення волі. На підставі ч. 1 ст. 71 КК України до вказаного покарання частково приєднано покарання за вироком Орджонікідзевського районного суду м. Маріуполя Донецької області від 19.12.2014 року і остаточно призначено покарання 4 роки 3 місяця позбавлення волі, звільнений 04.03.2020 року умовно-достроково на невідбутий строк 2 місяці 8 днів,
за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України,
в с т а н о в и в:
до суду надійшло клопотання прокурора Більмацького відділу Пологівської окружної прокуратури Запорізької області Вінницького В.В. про звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності на підставі ч. 3 ст. 263 КК України у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12021082270000073 від 03.06.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України. До клопотання прокурора додана письмова згода ОСОБА_1 на звільнення від кримінальної відповідальності.
Згідно до змісту клопотання, ОСОБА_1 приблизно увечері, в першій декаді травня 2021 року (точної дати встановити не виявилось можливим), рухаючись по території залізничної станції «Розівка», розташованої за адресою: Запорізька область, смт. Розівка, вул. Вокзальна, б. 4, в напрямку вул. Південної, переходячи залізничну колію, на землі знайшов пластмасову прямокутну коробку, в якій знаходилися два предмета, один із яких схожий на корпус до гранати типу Ф-1, а інший на запал типу УЗРГМ.
Після чого, ОСОБА_1 , маючи умисел на незаконне придбання та зберігання вибухової речовини та вибухового пристрою, шляхом привласнення знайденого, незаконно придбав вказану вибухову речовину та вибуховий пристрій, які взявши із собою переніс до приміщення колишнього вугільного складу, розташованого по вул. Вокзальній в смт. Розівка Запорізькій області в напрямку с. Луганське Пологівського (раніше - Розівського) району Запорізької області, де сховав в одній із кімнат вищевказаного приміщення, а саме в правому ближньому куті від входу під фрагментами цегли, де умисно, незаконно, без передбаченого законом дозволу, зберігав їх до 03.06.2021 року.
03.06.2021 року ОСОБА_1 , з метою добровільної здачі вибухової речовини та вибухового пристрою звернувся до відділення поліції № 2 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області, де в період часу з 16 год. 25 хв. до 17 год. 13 хв. добровільно видав, згідно висновку експерта № КСЕ – 19/108-21/6979 від 09.06.2021 року: предмет еліпсоїдної форми, який є корпусом бойової ручної оборонної осколкової гранати Ф-1 із закріпленою в ньому холостою пробкою гранат, промислового виготовлення, який до бойових припасів не відноситься; предмет циліндричної форми, який є бойовим уніфікованим підривачем дистанційної дії УЗРГМ промислового виготовлення, який до бойових припасів не відноситься, але є самостійним вибуховим пристроєм і відноситься до засобів підриву (ініціювання вибуху). Корпус бойової ручної оборонної осколкової гранати Ф-1 в сукупності з бойовим уніфікованим підривачем дистанційної дії УЗРГМ є вибуховим пристроєм військового призначення, а саме бойовою ручною оборонною осколковою гранатою Ф-1 промислового виготовлення, яка відноситься до бойових припасів. Корпус бойової ручної оборонної осколкової гранати Ф-1 містить в собі заряд бризантної вибухової речовини – тротил, масою 50-56 г. Бойовий уніфікований підривач дистанційної дії УЗРГМ містить в собі ініціюючу вибухову речовину ТНРС масою 0,1 г, азид свинцю масою 0,2 г, та бризантну вибухову речовину підвищеної потужності ТЕН або гексоген масою 1 г. Заряд вибухової речовини, яким споряджений корпус бойової ручної оборонної осколкової гранати Ф-1 придатний для здійснення вибуху та руйнування корпусу з утворенням характерних осколків, при наявності засобу підриву (ініціювання вибуху) або при утворенні необхідних для цього умов. Бойовий уніфікований підривач дистанційної дії УЗРГМ придатний для здійснення вибуху у якості підриву (ініціювання вибуху), які ОСОБА_1 , незаконно придбав та зберігав без передбаченого законом дозволу.
Враховуючи, що під час досудового розслідування у кримінальному провадженні були встановлені підстави для звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності, на підставі ч. 3 ст. 263 КК України, так як останній добровільно здав органам влади вибухову речовину та вибуховий пристрій, та надав згоду на його звільнення, прокурор у клопотанні порушував питання про звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за вчинення дій, передбачених ч. 1 ст. 263 КК України, а саме незаконне придбання та зберігання вибухової речовини та вибухового пристрою без передбаченого законом дозволу.
Прокурор у підготовчому судовому засіданні просив клопотання задовольнити по доводам зазначеним у ньому.
ОСОБА_1 підтримав клопотання прокурора та пояснив обставини, за яких він придбав та зберігав вибухову речовину та вибуховий пристрій, та які добровільно здав органам влади, беззастережно визнавши вину у вчиненні кримінального правопорушення, та надавши згоду на звільнення його від кримінальної відповідальності.
Заслухавши у підготовчому судовому засіданні прокурора, особу, щодо якої порушено питання про звільнення від кримінальної відповідальності, перевіривши матеріали провадження, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення клопотання прокурора.
Відповідно до частини 1 статті 285 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Виходячи з положень частини 3 статті 263 КК України, особа, яка добровільно здала вибухові речовини та вибухові пристрої, звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені ч. 1 ст. 263 КК України.
Частиною 1 статті 286 КПК України встановлено, що звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом.
Згідно до частини 2 наведеної вище статті КПК України, встановивши на стадії досудового розслідування підстави для звільнення від кримінальної відповідальності та отримавши згоду підозрюваного на таке звільнення, прокурор складає клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності та без проведення досудового розслідування у повному обсязі надсилає його до суду.
Частиною 3 статті 288 КПК України визначено, що суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Обґрунтованість клопотання прокурора підтверджується наявністю в діях ОСОБА_1 ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, зокрема:
- протоколом огляду місця події від 03.06.2021 року, в ході якого в період часу з 16 години 25 хвилин до 17 години 13 хвилин, в нежитловому приміщенні колишнього вугільного складу, розташованого по вул. Вокзальній в смт. Розівка Запорізької області були оглянуто та вилучено два придмета, один із яких схожий на корпус до гранати типу Ф-1, а інший на запал типу УЗРГМ, які добровільно видав ОСОБА_1 ;
- висновком судової експертизи № КСЕ-19/108-21/6979 від 09.06.2021 року, згідно якої предмет еліпсоїдної форми, який є корпусом бойової ручної оборонної осколкової гранати Ф-1 із закріпленою в ньому холостою пробкою гранат, промислового виготовлення, який до бойових припасів не відноситься; предмет циліндричної форми, який є бойовим уніфікованим підривачем дистанційної дії УЗРГМ промислового виготовлення, який до бойових припасів не відноситься, але є самостійним вибуховим пристроєм і відноситься до засобів підриву (ініціювання вибуху). Корпус бойової ручної оборонної осколкової гранати Ф-1 в сукупності з бойовим уніфікованим підривачем дистанційної дії УЗРГМ є вибуховим пристроєм військового призначення, а саме бойовою ручною оборонною осколковою гранатою Ф-1 промислового виготовлення, яка відноситься до бойових припасів. Корпус бойової ручної оборонної осколкової гранати Ф-1 містить в собі заряд бризантної вибухової речовини – тротил, масою 50-56 г. Бойовий уніфікований підривач дистанційної дії УЗРГМ містить в собі ініціюючу вибухову речовину ТНРС масою 0,1 г, азид свинцю масою 0,2 г, та бризантну вибухову речовину підвищеної потужності ТЕН або гексоген масою 1 г. Заряд вибухової речовини, яким споряджений корпус бойової ручної оборонної осколкової гранати Ф-1 придатний для здійснення вибуху та руйнування корпусу з утворенням характерних осколків, при наявності засобу підриву (ініціювання вибуху) або при утворенні необхідних для цього умов. Бойовий уніфікований підривач дистанційної дії УЗРГМ придатний для здійснення вибуху у якості підриву (ініціювання вибуху);
- постановою від 11.06.2021 року про визнання речовими доказами уламків (залишків) корпусу бойової ручної оборонної осколкової гранати Ф-1 та бойового уніфікованого підривача дистанційної дії УЗРГМ, та передачі їх на зберігання до камери зберігання речових доказів Відділення поліції № 2 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області;
- протоколом слідчого експерименту від 14.06.2021 року, під час якого ОСОБА_1 розповів та показав місце, де він знайшов та зберігав корпус бойової ручної оборонної осколкової гранати Ф-1 та бойовий уніфікований підривач дистанційної дії УЗРГМ, та іншими доказами.
Тобто, своїми діями ОСОБА_1 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 263 КК України, а саме незаконне придбання та зберігання вибухової речовини та вибухового пристрою без передбаченого законом дозволу.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 добровільно здав вибухову речовину та вибуховий пристрій працівникам поліції та надав згоду на звільнення від кримінальної відповідальності, не заперечуючи проти закриття кримінального провадження.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8 частини першої або частиною другою статті 284 КПК України.
Частиною 2 статті 284 КПК України встановлено, що кримінальне провадження закривається судом у зв`язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Враховуючи наведене, суд доходить висновку про наявність підстав для звільнення на підставі ч. 3 ст. 263 КК України, ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України та закриття кримінального провадження щодо останнього.
Долю речових доказів суд вирішує відповідно до ст. 100 КПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст. 263 КК України, ст. ст. 100, 336, 284-286, 288, 314 КПК України, суд
п о с т а н о в и в:
клопотання прокурора Більмацького відділу Пологівської окружної прокуратури Запорізької області Вінницького В.В. про звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності на підставі ч. 3 ст. 263 КК України у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12021082270000073 від 03.06.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, - задовольнити.
На підставі ч. 3 ст. 263 КК України звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.
Закрити кримінальне провадження стосовно ОСОБА_1 у зв`язку із звільненням його від кримінальної відповідальності.
Речові докази: уламки (залишки) корпусу бойової ручної оборонної осколкової гранати Ф-1 та бойового уніфікованого підривача дистанційної дії УЗРГМ, які містяться в сейф-пакеті Експертної служби МВС України № 3990649, та передані на зберігання до камери зберігання речових доказів Відділення поліції № 2 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області, знищити.
Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Розівський районний суд Запорізької області протягом семи днів з моменту її проголошення.
Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не передбачено КПК України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя: А.П. Завіновська
- Номер: 1-кп/327/21/2021
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 327/170/21
- Суд: Розівський районний суд Запорізької області
- Суддя: Завіновська А.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.06.2021
- Дата етапу: 15.07.2021