Судове рішення #952110
Справа № 2«о»-92/07 2007 р

Справа № 2«о»-92/07 2007 р.

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

22 червня 2007 року            Красноармійський міськрайонний суд

Донецької області

у складі:          головуючого-судді   Заруцької Г.М.

при секретарі Терещенко 0.1 за участю заявниці      ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 9 в місті Красноармійську цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, який має юридичне значення

ВСТАНОВИВ:

Заявниця, ОСОБА_1, звернулася до Красноармійського міськрайонного суду Донецької області з заявою про встановлення факту, який має юридичне значення. Обґрунтовуючи свої вимоги заявниця вказала, що 20.08.2002 року Красноармійське міське управління праці і соціального захисту населення розглянуло на своєму засіданні комісії по встановленню статусу учасника війни її заяву в якій вона просила встановити їй статус учасника війни, за наслідками чого їй у задоволенні заяви було відмовлено.

З даним рішенням вона не погодилася, оскільки згідно з п. 2 ст.9 Закону

України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту) учасниками війни

можуть бути визнані громадяни, які в період Великої Вітчизняної війни працювали в

тилу на підприємствах, в установах, організаціях, колгоспах і радгоспах, а також

продовжували навчання. Особам, які народилися до 31 грудня 1932 року включно і з

поважних причин не мають можливості надати документи, які підтверджували б факт

праці або навчання в період війни, статус учасника війни установлює спеціальна

комісія, організована при органах соціального захисту населення. У випадках спірних

питань комісія зобов'язана подати свої пропозиції, заперечення та рекомендації для

розгляду в обласну комісію. За відсутності документів й інших прямих доказів,

факт праці підтверджується показаннями не менш двох свідків.

Вона надала на засідання комісії показання трьох свідків які були написані ними власноруч, завірені мокрою печаткою і підписані головою комісії та членами комісії з призначення пенсій при виконкомі Красноармійської районної ради Сумської області.

Також вона додала до розгляду довідку з Самотоївської сільської ради проте що архівні документи за період 1943-1945 роки в Самотоївський сільський раді не збереглися.

 

 

2

Крім того, нею була надана довідка з АТП „Колос" про те що документи про стаж її праці не збереглись, до районного Краснопольского і Сумського обласного архівів не здавались у зв'язку з воєнними діями, ця довідка підписана головою правління і завірена мокрою печаткою.

Виходячи з наведеного, заявниця просить встановити юридичний факт того, що вона, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 має статус учасника війни, а також просить зобов'язати Красноармійське управління праці і соціального захисту населення надати їй статус учасника війни та видати посвідчення учасника війни.

У судовому засіданні заявниця наполягала на своїх вимогах і просила їх задовольнити.

Представник заінтересованої особи Красноармійське управління праці і соціального захисту населення не заперечував проти задоволення вимог заявниці і просив розглядати справу в їх відсутність, що підтверджується заявою на а. с. 29.

Заслухавши заявницю, вивчивши матеріали справи, дослідивши докази у їх сукупності, суд вважає, що вимоги заявниці обгрунтовані і підлягають задоволенню з таких підстав.

Судом установлено, що заявниця народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у селі Желєзняк Краснопільського району Сумської області, що підтверджується даними паспорту на а. с. 7.

Згідно з п. 2 ст.9 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту) учасниками війни можуть бути визнані громадяни, які в період Великої Вітчизняної війни працювали в тилу на підприємствах, в установах, організаціях, колгоспах і радгоспах, а також продовжували навчання.

Особам, які народилися до 31 грудня 1932 року включно і з поважних причин не мають можливості надати документи, які підтверджували б факт праці або навчання в період війни, статус учасника війни установлює спеціальна комісія, організована при органах соціального захисту населення. У випадках спірних питань комісія зобов'язана подати свої пропозиції, заперечення та рекомендації для розгляду  в обласну комісію.

За відсутності документів й інших прямих доказів, факт праці підтверджується показаннями не менш двох свідків.

На а. с. 24 мається довідка з Самотоївської сільської ради проте що архівні документи за період 1943-1945 роки в Самотоївський сільський раді не збереглись, довідка завірена сільським головою і мокрою печаткою.

Крім того, заявницею суду надана довідка з АТП „Колос" про те що документи про стаж її праці не збереглись, до районного Краснопольского і Сумського обласного архівів не здавались в зв'язку з воєнними діями, ця довідка підписана головою правління і завірено мокрою (а. с. 20).

Із протоколу допиту свідків на комісії з призначення пенсії при виконкомі Краснопільської районної ради Сумської області від 10 жовтня 1996 року: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 на а. с. 21-24 вбачається, що свідки з вірогідністю підтверджують, що заявниця з ними працювала з 10 серпня 1943 року по 1 січня 1951 року у АТП „Колос" і у колгоспі ім. „Газети „Правда".

Встановлення факту роботи заявниці в період Великої Вітчизняної війни в тилу на підприємствах, в установах, організаціях, колгоспах і радгоспах для неї має юридичне значення, оскільки надає їй можливість реалізувати своє право на отримання статусу учасника війни.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 234, 235, 256-257 ЦПК України, ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1   задовольнити.

 

 

3

Встановити факт належності ОСОБА_1  ІНФОРМАЦІЯ_1 статусу учасника війни і зобов'язати Красноармійське управління праці і соціального захисту населення видати ОСОБА_1 посвідчення учасника війни.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація