Справа № 2-2623/2007 року
РІШЕННЯ
Іменем України
Заочне
04 липня 2007 року Івано-Франківський міський суд, Івано-Франківської
області
в складі головуючого-судді: Островського Л.Є.
секретаря: ПоповичЛ.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Івано-Франківську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, суд, -
встановив:
Позивач пред'явила позов до відповідача про втрату права на житло в квартирі, яка знаходиться АДРЕСА_1. В судовому засіданні позивач позов підтримала, мотивуючи тим, що вона являється власником вказаної квартири, а відповідач її син, який одружився в 2004 році і перейшов проживати до своєї дружини по АДРЕСА_2. З того часу житлом відповідач не користувався. Оплату за житло і комунальні послуги не проводить.
Просить позов задоволити, визнати відповідача таким, що втратив право на користування житловим приміщенням.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час слухання справи повідомлявся належно, про причини неявки суд не повідомив.
Вислухавши позивача, свідків, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підстав :
Судом встановлено, що ОСОБА_1 являється власником квартири АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право власності від 06.07.07 року і договору дарування частини жилого будинку від 28.08.2001 року, а ОСОБА_2 її син, який одружився в 2004 році і перейшов проживати до своєї дружини по АДРЕСА_2. З 2004 року житлом відповідач не користувався. Оплату за житло і комунальні послуги не проводить. Вказаний факт в судовому засіданні підтвердили свідки ОСОБА_3, ОСОБА_4, які зазначили, що ОСОБА_2 з 2004 року в квартирі АДРЕСА_1 не бачили.
Відповідно до ст. 48 Закону України „Про власність" власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння.
Статтею 150 ЖК України передбачено, що громадяни, які мають у приватній власності квартиру, користуються нею для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатись цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати , закладати, укладати інші не заборонені законом угоди.
Статтею 167 ЖК України передбачено, що в разі вибуття наймача та членів його сім"ї в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття.
2
Таким чином, суд вважає, що вимоги позивача є підставними, а тому підлягають до задоволення.
На підставі ст.ст. 107, 109, 150,167 ЖК України, ст.ст. 48, 50 Закону України "Про власність" та керуючись ст.ст. 215-218 ЦПК України, суд, -
Вирішив:
Позов задоволити. Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування квартирою, яка знаходиться АДРЕСА_1.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через суд першої інстанції.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя: Островський Л.Є.
Копія вірно:
2