- Захисник: Іщенко Юрій Володимирович
- обвинувачений: Щербина Олена Володимирівна
- потерпілий: Харківський міський центр зайнятості Державної служби зайнятості
- Представник потерпілого: Мазуренко Алла Леонідівна
- Прокурор: Антон Анатолійович Лазарєв
- заява: Щербина Олена Володимирівна
- Прокурор: Немишлянська окружна прокуратура
- представник персоналу органу пробації: Немишлянський РВ філія ДУ Центр пробаціїї
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа№ 953/12847/21
н/п 1-кп/953/793/21
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08.07.2021 року Київський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого - судді Попрас В.О.,
при секретарі - Томіної І.В.,
розглянувши у порядку спрощеного провадження в м. Харкові обвинувальний акт у кримінальному провадженні №12021226130000685 від 14.05.2021 року за обвинуваченням
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м. Іваново,, яка має вищу освіту, офіційно працевлаштована у ТОВ «Техноком», не судима, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
21 вересня 2020 року ОСОБА_1 звернулась за сприянням у працевлаштуванні до Харківського міського центру зайнятості (далі ХМЦЗ), шляхом подачі заяви про надання статусу безробітного та заяви про призначення виплати допомоги по безробіттю. Згідно поданих заяв 21.09.2020 ОСОБА_1 було надано статус безробітного, на підставі ч.1 ст.43 ЗУ «Про зайнятість населення» та призначена виплата допомоги по безробіттю, на підставі п.п. 2,4, ст.22 та ч.3 п.1 ст.23 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» з 21.09.2020. ОСОБА_1 була зобов`язана своєчасно подавати відомості до ХМЦЗ про обставини, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг, передбачені ст.ст. 4, 44 Закону України «Про зайнятість населення». Особистим підписом підтвердила, що на час звернення до ХМЦЗ вона не відноситься до зайнятого населення, з правами та обов`язками безробітного, з відповідальністю за достовірність поданих даних і відомостей ознайомилась. Згідно ст.ст. 4, 44, 45 Закону України «Про зайнятість населення» ОСОБА_1 була зобов`язана інформувати територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, протягом трьох робочих днів про обставини припинення реєстрації, яка припиняється у разі встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи та відповідальність за достовірність поданих до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, даних та документів, на підставі яких приймається рішення щодо реєстрації безробітного та призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, покладається на зареєстрованого безробітного.
Так, ОСОБА_1 , перебуваючи на обліку у Харківському міському центрі зайнятості у м. Харкові, вул. Шевченка, 137 А, в статусі безробітного, будучи ознайомленою з обов`язком своєчасно повідомляти ХМЦЗ про влаштування на роботу та отримання заробітку, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його наслідки та бажаючи їх настання, приховала відомості про набуте зобов`язання по виконанню передбачених договором робіт, укладеним між нею та ТОВ «Техноком», які оплачувалися відповідно до чинного законодавства про працю, та незаконно отримала допомогу по безробіттю з бюджету в розмірі 869 грн. 18 коп., чим завдала державі в особі ХМЦЗ майнову шкоду на вказану суму.
Згідно акту розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 338 від 30.12.2020, було встановлено та підтверджено, що ОСОБА_1 , умисно, з корисливих мотивів, переслідуючи мету особистого незаконного збагачення, обманним шляхом не повідомила ХМЦЗ про факт працевлаштування до ТОВ «Техноком» з 15.10.2020 та продовжувала перебувати на обліку в ХМЦЗ і отримувати допомогу по безробіттю на свій розрахунковий рахунок НОМЕР_1 та незаконно заволоділа допомогою по безробіттю в розмірі 869 грн. 18 коп., чим спричинила матеріальну шкоду ХМЦЗ на вказану суму.
Прокурор звернувся з клопотанням про розгляд кримінального проступку у порядку спрощеного провадження без проведення судового розгляду в судовому засіданні.
В заяві від 06.07.2021 щодо визнання винуватості, згоди із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права на апеляційне оскарження та згоди на розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні, складеній в присутності захисника адвоката Іщенко Ю.В., ОСОБА_1 визнала свою винуватість у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України та погодилась із встановленими досудовим розслідуванням обставинами викладеними в обвинувальному акті. ОСОБА_1 ознайомлена з обмеженням права на апеляційне оскарження вироку, а також погодилась на розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні.
Відповідно до ч. 2 ст. 381 КПК України суд розглядає обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, якщо обвинувачений не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акта.
Згідно ч. 3 ст. 302 КПК України до обвинувального акта з клопотанням про його розгляд у спрощеному провадженні повинні бути додані: 1) письмова заява підозрюваного, складена в присутності захисника, щодо беззаперечного визнання своєї винуватості, згоди із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права апеляційного оскарження згідно з ч.2 ст.302 КПК України та згоди з розглядом обвинувального акта у спрощеному провадженні; 2) письмова заява потерпілого, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, щодо згоди із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права апеляційного оскарження згідно з ч.2 ст.302 КПК України та згоди з розглядом обвинувального акта у спрощеному провадженні; 3) матеріали досудового розслідування, у тому числі документи, які засвідчують беззаперечне визнання підозрюваним своєї винуватості.
На підставі ч. 2 ст. 382 КПК України вирок суду за результатами спрощеного провадження ухвалюється в порядку, визначеному КПК України, та повинен відповідати загальним вимогам до вироку суду. У вироку суду за результатами спрощеного провадження замість доказів на підтвердження встановлених судом обставин зазначаються встановлені органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються учасниками судового провадження.
Під час досудового розслідування ОСОБА_1 беззаперечно визнала свою винуватість, не оспорювала встановлені досудовим розслідуванням обставини і згодна з розглядом обвинувального акта за її відсутності, на підставі чого прокурор звернувся до суду обвинувальним актом, в якому зазначив клопотання про його розгляд у спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні.
Приймаючи до уваги викладене, дії ОСОБА_1 суд кваліфікує за ч.1 ст. 190 КК України, тобтозаволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство).
Призначаючи покарання обвинуваченій у відповідності до вимог ст. 65 КК України, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого нею кримінального проступку, особу винної та обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.
Вивченням особи обвинуваченої, встановлено, що вона не судима, на обліку у лікарів психіатра та нарколога не перебуває, працює, характеризується задовільно.
Обставиною, що пом`якшує покарання обвинуваченої, суд визнає щире каяття.
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченої, не встановлено.
При обранні виду та міри покарання обвинуваченій ОСОБА_1 , суд враховує характер і ступінь тяжкості скоєного нею кримінального проступку, дані про особу обвинуваченої, пом`якшуючу покарання обставину і відсутність обставин, які обтяжують покарання, та і вважає, що обвинуваченій ОСОБА_1 слід призначити покарання у вигляді обмеження волі і застосувати ст.75 КК України, звільнивши обвинувачену від відбування покарання з випробуванням, оскільки саме такий вид покарання на думку суду буде необхідним і достатнім для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення нею нових кримінальних правопорушень.
Цивільний позов Харківського міського центру зайнятості підлягає задоволенню в розмірі завданої кримінальним проступком матеріальної шкоди - 869 грн. 18 коп.
Долю речових доказів суд вирішує відповідно до ст.100 КПК України, процесуальні витрати на залучення експерта та проведення по справі судових експертиз підлягають стягненню на користь держави у відповідності до вимог ч.2 ст.124 КПК України.
Керуючись ст. ст. 369, 370, 373, 374, 381, 382 КПК України, суд -
У Х В А Л И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, та призначити їй у покарання у вигляді 1 /одного/ року обмеження волі.
В силу ст.75 КК України ОСОБА_1 від призначеного покарання звільнити з іспитовим строком 1 /один/ рік, поклавши на засуджену ОСОБА_1 у відповідності до ст.76 КК України обов`язок: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Цивільний позов Харківського міського центру зайнятості задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Харківського міського центру зайнятості в рахунок відшкодування завданої шкоди - 869 грн. 18 коп.
Копію вироку надсилати учасникам судового провадження не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення.
Вирок може бути оскаржений до Харківського апеляційного суду через Київський районний суд м. Харкова шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня отримання копії вироку учасникам судового провадження.
Вирок суду, ухвалений за результатами спрощеного провадження в порядку, передбаченому ст.ст. 381 та 382 КПК України, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
Головуючий - суддя Попрас В.О.
- Номер: 1-кп/953/793/21
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 953/12847/21
- Суд: Київський районний суд м. Харкова
- Суддя: Попрас В.О.
- Результати справи: розглянуто з постановленням вироку
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.07.2021
- Дата етапу: 08.07.2021
- Номер: 1-в/554/215/2022
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 953/12847/21
- Суд: Октябрський районний суд м. Полтави
- Суддя: Попрас В.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.07.2022
- Дата етапу: 30.09.2022