Справа № 22ц-2219/2010 р. Головуючий у першій інстанції – Логвіна Т.В.
Категорія - цивільна Доповідач – Страшний М. М.
У Х В А Л А
10 червня 2010 року м. Чернігів
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:
головуючого – судді Хромець Н.С.,
суддів – Страшного М.М., Острянського В.І.,
при секретарі – Вареник О.М.
з участю – представника позивача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові апеляційну скаргу ОСОБА_3 на ухвалу Деснянського районного суду м. Чернігова від 2 квітня 2010 року про повернення позовної заяви ОСОБА_3 до акціонерного страхового товариства „Вексель” про стягнення заборгованості за договором страхування,
В С Т А Н О В И В :
В апеляційній скарзі ОСОБА_3 просить скасувати ухвалу судді та передати позовну заяву на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвалою судді Деснянського районного суду м. Чернігова від 2 квітня 2010 року повернуто позовну заяву ОСОБА_3
Доводи апеляційної скарги зводяться до того, ОСОБА_3 має право звернутись до суду за місцем його проживання, що передбачено ч.5 ст. 110 ЦПК України, оскільки спірні правовідносини регулюються також Законом України „Про захист прав споживача”.
Вислухавши суддю-доповідача, пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Повертаючи позовну заяву ОСОБА_3 з підстав, передбачених п.4 ч.3 ст. 121 ЦПК України, суд першої інстанції виходив з того, що відповідно до ч.2 ст. 109 ЦПК України позови до юридичних осіб пред”являються в суд за місцем їх знаходження. Щодо посилання позивача на положення Закону України „Про захист праві споживачів” є необгрунтовним, оскільки спірні правовідносини випливають з договірних відносин та регулюються Цивільним Кодексом України.
Проте, з даним висновком суду не може погодитись апеляційний суд.
Згідно з нормами Глави І розділу ІІІ ЦПК України за загальним правилом позови до юридичних осіб пред’являються в суд за їх місцезнаходженням. Проте, відповідно до положень ч. 7 ст. 110 ЦПК України, позови, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, можуть пред’являтись також за місцем їх знаходження. Названою вище нормою процесуального закону право вибору підсудності у таких випадках надається позивачеві. З даних договору добровільного страхування наземних транспортних засобів № 202-0806/08-чн від 3 липня 2008 року, укладеного між сторонами (а.с. 16) встановлено, що договір укладено саме в м. Чернігові.
Крім того, на дані правовідносини поширюється дія Закону України „Про захист прав споживачів”, оскільки ОСОБА_3 уклав договір добровільного страхування з відповідачем, скориставшись наданням послуг останнім.
Враховуючи наведене, апеляційний суд приходить до висновку, що ухвала підлягає скасуванню, а справа передачі до суду І інстанції для вирішення питання підсудності.
Керуючись ст.ст. 303, ч.1 п.3 ст. 312, 314-315, 319, 325 ЦПК України, апеляційний суд
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 задовольнити.
Ухвалу судді Деснянського районного суду м. Чернігова від 2 квітня 2010 року скасувати і передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий: Судді: