Судове рішення #95290725

Справа №463/7532/21

Провадження №1-кс/463/4498/21


У Х В А Л А


09 липня 2021 року м. Львів


Слідчий суддя Личаківського районного суду м. Львова - Яворський С.Й., секретар судового засідання Козак О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м Львові клопотання слідчої відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого відділу Львівського районного управління поліції ГУНП у Львівській області старшого лейтенанта поліції Савич О.В, погоджене прокурором Галицької окружної прокуратури м. Львова Квасницею В.М., про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12021141050001104 від 31.05.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України,,

встановив:

08 липня 2021 року слідчий СВ Львівського РУП ГУНП у Львівській області Савич О.В. звернувся до слідчого судді з вказаним клопотанням.

В судове засідання учасники судового провадження не з`явилися, про час та місце розгляду клопотання повідомлялися. Від слідчого надійшла заява про розгляд клопотання за його відсутності. Розгляд клопотання проводиться за відсутності учасників розгляду та без фіксування ходу засідання за допомогою технічних засобів відповідно до положень ч.4 ст.107 КПК України.

Дослідивши матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, копії матеріалів, якими обґрунтовуються доводи клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.

31 травня 2021 року розпочате досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021141050001104 від 31.05.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України.

Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що в період часу з 09:00 год. 29.05.2021 по 12:30 год. 30.05.2021 невідома особа, шляхом злому ролокасети та металопластикових дверей проникла в приміщення магазину " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 викрала комп`ютерну техніку. Сума завданої шкоди встановлюється.

В ході проведення досудового розслідування до ВРЗЗС СВ ЛРУП ГУ НП у Львівській області, на виконання доручення слідчого, надійшов рапорт старшого оперуповноваженого ВКП ЛРУП ГУ НП у Львівській області старшого лейтенанта поліції Нискогуза П. У вище вказаному рапорті зазначено, що при аналізі оперативної інформації встановлено, що до вчинення даного кримінального правопорушення може бути причетна невідома особа, яка користується мобільним оператором ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з номерами НОМЕР_1 та НОМЕР_2 . Також в ході виконання та аналізу оперативної інформації, встановлено, що невідома особа, котра користується мобільним телефоном з вище вказаним номером телефону з 01.03.2021 користувалась номером телефону в момент вчинення кримінального правопорушення та по даний час активно спілкується.

Слідчий вважає, що для встановлення особи, яка вчинила вищевказане кримінальне правопорушення, а також для перевірки на причетність до скоєння даного кримінального правопорушення інших осіб, необхідно отримати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів абонентів стільникового мобільного зв`язку, а саме за вказаним вище номерами телефонів та мобільними терміналами.

Встановивши обставини та мотиви клопотання, приходу до наступного висновку.

Згідно з ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Частиною 6 даної статті передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно зі ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: зокрема, інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Отже, слідчий звернувся з клопотанням про дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, однак дане клопотання не містить жодних обґрунтувань щодо можливості використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Крім цього, слідчим не надано належних та допустимих доказів причетності осіб, які користуються номерами телефонів вказаних у клопотанні до вказаного кримінального правопорушення.

Аналізуючи мотивованість та підставність заявленого слідчим клопотання на предмет його обґрунтованості та відповідності вищенаведеним положенням чинного КПК України, слідчий суддя приходить до висновку, що в порушення вимог п.п.5,6 ч.2 ст.160 КПК України в поданому клопотанні слідчим не зазначено, яке саме значення мають для розслідуваного кримінального провадження документи, тимчасовий доступ до яких просить надати, а також не зазначено, які обставини у кримінальному провадженні планується встановити за їх допомогою. Крім цього, слідчим не доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Також, слідчим не доведено, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.

Зважаючи на вищенаведене та з урахуванням аналізу поданого слідчим клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та доданих до нього письмових документів, суд вважає, що слідчим не доведено необхідності отримання тимчасового доступу до зазначених у прохальній частині клопотання документів, а тому суд в клопотанні відмовляє.

Керуючись вимогами статей131,159,160,163,164 КПК України, -


постановив:

В задоволенні клопотання слідчої відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого відділу Львівського районного управління поліції ГУНП у Львівській області старшого лейтенанта поліції Савич О.В, погоджене прокурором Галицької окружної прокуратури м. Львова Квасницею В.М., про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12021141050001104 від 31.05.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Слідчий суддя: С.Й. Яворський





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація