Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #95291374

Справа № 308/3425/21


У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


09 липня 2021 року                                                                 м. Ужгород

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в особі головуючого - судді Логойди І.В., за участі секретаря судового засідання Лупак В.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 звернулася до суду із позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої доньки – ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у твердій грошовій сумі в розмірі 3000 грн щомісяця, з врахуванням індексації відповідно до закону, починаючи від дня пред`явлення даної позовної заяви до суду і до досягнення дитиною повноліття.

Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 07.04.2021 прийнято до розгляду та відкрито провадження у цивільній справі за вказаною позовною заявою. Постановлено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін. Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслано учасникам справи.

05.05.2021 відповідачем подано відзив на позовну заяву, у якому останній повідомив, що перебуває у складному матеріальному становищі, знаходиться у пошуках роботи, його дохід є недостатнім для задоволення своїх потреб, потреб своєї дитини та своїх батьків, які проживають із відповідачем, знаходяться на його утриманні та є пенсіонерами непрацездатного віку. Відповідач також вказує, що є платником аліментів для дитини від першої сім`ї. Зазначає, що може сплачувати аліменти на утримання неповнолітньої доньки в розмірі 1 500 гривень і ніколи від цього не відмовлявся.

Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 06.05.2021 постановлено відкласти розгляд справи, оскільки у судове засідання 06.05.2021 року учасники справи не з`явилися, хоча належним чином повідомлялися про дату, час і місце цього засідання.

Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 07.06.2021 постановлено відкласти розгляд справи, оскільки у судове засідання 07.06.2021 року учасники справи не з`явилися, хоча належним чином повідомлялися про дату, час і місце цього засідання.

Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 24.06.2021 постановлено відкласти розгляд справи, оскільки у судове засідання 24.06.2021 року учасники справи не з`явилися, хоча належним чином повідомлялися про дату, час і місце цього засідання.

Позивач в судове засідання повторно не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена судом належним чином, про причини неявки позивач суд не повідомила та не скористалась процесуальним правом подати заяву про розгляд справи без її участі.

Відповідач в судове засідання не з`явився, через канцелярію суду подав заяву про розгляд справи за його відсутності, просив задовольнити позовні вимоги частково, згоден сплачувати аліменти в розмірі 1500 грн.

Через неявку в судове засідання всіх учасників справи судом у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Вивчивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 131 ЦПК України, учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з`явились в судове засідання без поважних причин.

Статтею 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 р. № 475/97-ВР, гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.

Як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, позивач як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

За нормами ч. 5 ст. 223, п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України, у разі повторної неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач повторно не з`явилась в судове засідання, докази, які мали підтвердити поважні причини неявки позивача до суду в матеріалах справи відсутні, позивач не скористалась процесуальним правом подати заяву про розгляд справи без її участі, в той же час проведення судового розгляду справи без участі позивача суперечить положенням цивільного процесуального законодавства, оскільки позивач протягом усього часу розгляду справи має право збільшити або зменшити розмір позовних вимог, відмовитися від позову, укласти мирову угоду з відповідачем, розпоряджаючись своїми правами щодо предмету спору на власний розсуд, а суд при здійсненні правосуддя має сприяти як всебічному і повному з`ясуванню обставин справи, так і здійсненню сторонами їх прав.

Таким чином, суд вважає, що відповідно до вимог цивільного процесуального законодавства повторна неявка позивача в судове засідання є підставою для залишення позовної заяви без розгляду.

Водночас слід роз`яснити позивачеві, що згідно з ч. 2 ст. 257 ЦПК України, особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 223, 257, 260, 261, 353, 354, 355 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:


Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Повний текст ухвали складено 09.07.2021.


Суддя Ужгородського міськрайонного суду

Закарпатської області І.В.Логойда





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація