- яка притягається до адмін. відповідальності: Береговий Сергій Володимирович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Номер справи 220/923/21
Номер провадження 3/220/449/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 липня 2021 року суддя Великоновосілківського районного суду Донецької області Фисун Л.С., розглянувши матеріали, що надійшли від Головного управління ДФС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , не працюючого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за частиною 1 ст. 164 КУпАП, -
у с т а н о в и в:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 0189 від 24.05.2021 року, 24.05.2021 року о 11 год. 30 хв. ОСОБА_1 , здійснював господарську діяльність без державної реєстрації, як суб`єкта господарської діяльності та без відповідної ліцензії на перевезення пасажирів, а саме керуючи автомобілем марки VOLSWAGEN, державний номерний знак НОМЕР_2 , рухався за маршрутом "Харків-Вугледар" по автодорозі Донецьк-Запоріжжя, перетинаючи блокпост «Богатир», здійснював перевезення пасажирів у кількості 7 осіб з метою отримання від них матеріальної винагороди, чим порушив ст. 58 Господарського Кодексу України. Своїми діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст.164 ч.1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав та пояснив що 24.05.2021 року підвозив своїх знайомих, без отримання від них матеріальної вигоди. Пояснення складені в присутності представника податкової міліції, в яких він вказує, що здійснював пасажирські перевезення 4 рази на місяць та отримував від пасажирів кошти, надав надав із метою повернення йому автомобіля.
Приписами ст.280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За правилами ст.245КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, вважає що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.164 ч.1 КУпАП, виходячи з наступного.
Ч. 1 ст. 164 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Об`єктивна сторона вказаного правопорушення полягає у діяльності, що містить ознаки господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта підприємницької діяльності, або здійсненні без одержання ліцензії видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону.
Згідно ст.3 Господарського кодексу України під господарською діяльністю розуміється діяльність суб`єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб`єкти підприємництва - підприємцями.
Згідно ст.42 Господарського кодексу України підприємництво як вид господарської діяльності - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб`єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
У постанові Пленуму ВСУ від 25.04.2003 р. № 3 "Про практику застосування судами законодавства про відповідальність за окремі злочини у сфері господарської діяльності" Верховний Суд України роз`яснив, що під здійсненням особою, не зареєстрованою як суб`єкт підприємництва, будь-якого виду підприємницької діяльності з числа тих, що підлягають ліцензуванню, слід розуміти діяльність фізичної особи, пов`язану із виробництвом чи реалізацією продукції, виконанням робіт, наданням послуг з метою отримання прибутку, яка містить ознаки підприємницької, тобто провадиться зазначеною особою безпосередньо самостійно, систематично (не менше ніж три рази протягом одного календарного року) і на власний ризик.
За змістом ст. 164 КУпАП відповідальність за вказане правопорушення настає перш за все, за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Згідно зі ст. 20 ч. 1 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" від 02.03.2015 року № 222-VIII, за провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, без ліцензії чи у період зупинення дії ліцензії повністю або частково, невиконання ліцензіатом розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов, порушення ліцензіатом строку повідомлення про всі зміни даних, зазначених у заяві та документах, а також за наявності контролю за діяльністю ліцензіата у значенні, наведеному у статті 1 Закону України "Про захист економічної конкуренції", резидентами держав, що здійснюють збройну агресію проти України, у значенні, наведеному у статті 1 Закону України "Про оборону України", суб`єкти господарювання притягаються до адміністративної відповідальності, передбаченої Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Оскільки норма ст. 164 КУпАП є бланкетною, в протоколі обов`язково має бути посилання на норму спеціального закону, за порушення якої настає відповідальність, в даному випадку, на Закон України "Про ліцензування видів господарської діяльності" від 02.03.2015 № 222-VIII.
Між тим, згідно з протоколом, складеним старшим оперуповноваженим з ОВС 3-го відділу УОЗ зон проведення АТО ГУДФС у Донецькій області лейтенантом податкової міліції Буштруком Є.О., ОСОБА_1 , притягується до адміністративної відповідальності за те, що 24.05.2021 року о 11 год. 30 хв., керуючи автомобілем марки VOLSWAGEN, державний номерний знак НОМЕР_2 , рухався за маршрутом "Харків-Вугледар" по автодорозі Донецьк-Запоріжжя, перетинаючи блокпост «Богатир», займався господарською діяльністю без державної реєстрації суб`єкта господарювання, а саме здійснював перевезення пасажирів у кількості 7 осіб з метою отримання від них матеріальної винагороди, чим порушив ст.58 Господарського Кодексу України.
З наведеного вбачається, що у протоколі особа, яка його складала, мала навести відповідні норми закону, що регулюють заняття господарською діяльністю по перевезенню та яку саме норму закону порушив ОСОБА_1 , і у чому це виразилося, однак цього в протоколі вказано не було.
Таким чином, складаючи протокол про адміністративне правопорушення посадова особа, яка його склала, з-поміж наведених, чи інших норм, мав вибрати та навести у протоколі ті порушення діючого законодавства, які на його думку ОСОБА_1 порушив, та інкримінувати їх йому.
Крім того в протоколі зазначено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1ст. 164 КУпАП, однак не зазначено точних обставин вчинення адміністративного правопорушення, а саме не відображена систематичність його дій по здійсненню господарської діяльності, відсутня інформація про регулярність, самостійність та суттєвість діяльності ОСОБА_1 . До протоколу не додано докази того, що ОСОБА_1 за свою діяльність отримував оплату, не вилучено грошові кошти, не допитані свідки.
Відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в зв`язку з відсутністю подій і складу адміністративного правопорушення.
Оскільки в ході розгляду справи встановлено, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КупАП, провадження по справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст .245, 280, 256, 247 п.1, 284 п.3, КпАП України, суд -
п о с т а н о в и в:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП, закрити в зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Автомобіль VOLSWAGEN, державний номерний знак НОМЕР_2 , який згідно акту прийому-передачі від 24.05.2021р. переданий ОСОБА_1 на відповідне зберігання - залишити в його розпорядженні.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Великоновосілківський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає чинності після закінчення строку на її оскарження, а у разі її оскарження після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя Л.С. Фисун
- Номер: 3/220/449/21
- Опис: здійснював господарську діяльність без державної реєстрації, як суб'єкта господарської діяльності
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 220/923/21
- Суд: Великоновосілківський районний суд Донецької області
- Суддя: Фисун Л.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.06.2021
- Дата етапу: 14.07.2021