Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #95463025

справа № 197/621/21

провадження № 1-в/197/107/21



ШИРОКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ




УХВАЛА

16 липня 2021 року


Широківський районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді: Охнач О.В.,

за участі:

секретаря судового засідання: Гетьманенко О.І.,

розглянувши в приміщенні суду в смт Широке подання Державної установи «Широківський виправний центр (№ 75)» про його умовно-дострокове звільнення від відбування покарання засудженого ОСОБА_1 ,


ВСТАНОВИВ:

       

       На адресу суду надійшло подання Державної установи «Широківський виправний центр (№ 75)» про його умовно-дострокове звільнення від відбування покарання засудженого ОСОБА_1 .


Особи, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання,  в  судове  засідання  не  з`явилися.   Від  засудженого, представника установи  виконання  покарань надійшли клопотання про розгляд справи за їх відсутності.

Прокурор заперечував проти задоволення подання.

Згідно ч. 5 ст. 539 КПК України, неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду.

       Вироком Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 18.10.2018, який змінено вироком Дніпровського апеляційного суду від 09.04.2019 та засуджено за ст. 286 ч. 3 КК України до 6 років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортним засобом на 3 роки.

       Ухвалою суду від 08.07.2020 покарання замінене на обмеження волі.

       Ухвалою суду від 30.04.2021 зараховано час слідування до виправного центру.

На адресу суду надійшло подання начальника Державної установи «Широківський виправний центр (№ 75)» про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання засудженого.

Початок строку відбування покарання – 23.06.2018.

Станом на 16.07.2021 не відбута частина покарання засудженого складає 02 роки 04 місяці 13 днів. Відбув більше Ѕ строку покарання.

Зі змісту частини другої статті 50 КК України випливає, що покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами.

Відповідно до ст. 6 КВК України виправлення засудженого - це процес позитивних змін, які відбуваються в його особистості та створюють у нього готовність до самокерованої правослухняної поведінки. Основними засобами такого виправлення є встановлений порядок виконання та відбування покарання (режим), суспільно корисна праця, соціально-виховна робота, загальноосвітнє і професійно-технічне навчання, громадський вплив.

Як слідує з роз`яснень Верховного Суду України щодо правильного та однакового застосування вказаної норми закону України про кримінальну відповідальність, які містяться в постанові Пленуму Верховного Суду України від 26.04.2002 року № 2 «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким» умовно-дострокове звільнення від відбування покарання можливі лише після повного та всебічного вивчення даних про особу засудженого. Умовно-достроковому звільненню підлягають ті засуджені, які протягом всього, а не певного періоду часу, сумлінною поведінкою і ставленням до праці довели своє виправлення і для цього дані беруться в їх сукупності.

 Таким чином, з вищенаведених статей випливає, що головною передумовою для звільнення особи умовно-достроково є не формальний сплив певного строку покарання та стан здоров`я засудженого, а факт виправлення засудженої особи, яке вона довела своєю сумлінною поведінкою та ставленням до праці за весь час відбування покарання, а також досягнення цілей покарання.

На підставі наданих суду матеріалів судом встановлено, що:

- засуджений, характеризується за місцем відбування покарання (де відбуває покарання з 05.02.2021) позитивно,

- за сумлінне ставлення до праці та зразкову поведінку має 6 заохочень, стягнення, як і порушення ПВР, відсутні протягом всього часу відбування покарання,

- на виконання вироку сплачено судові витрати,

- в позасудовому добровільному порядку всім потерпілим сплачено відшкодування шкоди, що підтверджується їх розписками та квитанціями,

- засуджений 1 раз.

Отже, з початку строку відбування покарання засуджений режим утримання не порушує, має зразкову поведінку, працевлаштований, сумлінно ставиться до праці, за що має заохочення у вигляді подяк, заходи виховного впливу відвідує регулярно, в скоєнні злочину щиро розкаявся, про що зазначено у вироку, стягнення відсутні, відшкодував заподіяну шкоду в позасудовому добровільному порядку за 3 роки до звернення до суду з поданням.

Оцінивши поведінку засудженого за весь час відбування покарання, суд приходить до висновку щодо готовності засудженого до самокерованої правослухняної поведінки.

Факт виправлення засуджений довів своєю сумлінною поведінкою та ставленням до праці за весь час відбування покарання.

Отже, подання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.


       На підставі викладеного, керуючись ст. 81 КК України, ст. ст. 372, 539 КПК України, суд


ПОСТАНОВИВ:


Подання задовольнити.


Умовно-достроково звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування покарання, призначеного вироком Дніпровського апеляційного суду від 09.04.2019, з не відбутою станом на 16.07.2021 частиною покарання 02 роки 04 місяці 13 днів.


Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом семи днів з дня її проголошення через Широківський районний суд Дніпропетровської області. Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Оскарження прокурором ухвали суду зупиняє її виконання.



СУДДЯ О.В.ОХНАЧ








Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація