Судове рішення #9549089

Справа № 22ц-  4327/2010р.          Головуючий у 1 інстанції :Костюков Д.Г.

Категорія: 57                             Доповідач –  Новікова Г.В.

                                                                                                   

УХВАЛА

Іменем України

 05 травня 2010 року           Апеляційний суд Донецької області у складі:

                                      головуючого:Новікової Г.В.

                                      суддів:Хейло Я.В., Стратіло В.І.

                                      при секретарі: Ледовській О.М.

                                         

      розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Донецьку апеляційну скаргу представника управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську на постанову Краматорського міського суду від 20 листопада 2009 року  по справі за позовом   ОСОБА_4  до управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську про визнання бездіяльність неправомірною, зобов’язання провести доплату соціального підвищення як « дитині війни» ,-

 

                                                                ВСТАНОВИВ:

Позивачка 06.10.2009 року звернулася до суду з позовною заявою про визнання неправомірною бездіяльності відповідача, зобов’язання провести доплату соціального підвищення як дитини війни за період з 01.01.2008 року. Просила поновити їй строк для звернення.

Постановою   Краматорського міського суду від  20 листопада 2009 року   позовні вимоги задоволені частково. Визнано бездіяльність неправомірною, зобов’язано відповідача здійснити нарахування та виплату позивачу  щомісячну доплату до пенсії як дитині війни в розмірі 30 % мінімальної пенсії за період з 06.10.2008 року по 31.12.2008 року включно в сумі 282,74грн. в інший частині позовних вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати постанову суду першої інстанції як прийняту з порушенням норм матеріального права та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позову.

  Апеляційний суд вважає, що скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.  

Підпунктом 2 пункту 41 розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2007 року N 107-VI, що набрав чинності з 1 січня 2008 року, стаття 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" викладена в новій редакції, яка передбачає, що дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни, тобто на 10 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, при цьому зміни, внесені підпунктом 2 пункту 41 розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» були визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року N 10-рп/2008. У вказаному рішенні Конституційним судом України було зазначено, що положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення. Рішення Конституційного Суду України у цій справі має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", визнаних неконституційними.  

Статтею 152 Конституції України передбачено, що Закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність. Суд першої інстанції правильно визначив, виходячи з рішення Конституційного суду N 10-рп/2008 від 22 травня 2008 року, що передбачене статтею 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" підвищення пенсії на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком діяло з 22 травня 2008 року.

Таким чином, висновок суду першої інстанції про визнання права позивачки на виплату підвищення до пенсії за віком як дитині війни в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком з 06 жовтня 2008 року по 31 грудня 2008 року з урахуванням фактично здійснених виплат є вірним.

Статтею 7 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" передбачено, що фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Колегія суддів не приймає до уваги посилання  на відсутність бюджетного фінансування в обсязі передбаченому Законом України "Про соціальний захист дітей війни" для здійснення соціальних виплат, з огляду на  приписи статті 88 Закону України „ Про Державний бюджет на 2007 рік ” та статті 113 Закону України „ Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України ” в яких визначено, що в разі  недостатності виділених з Державного бюджету України коштів по бюджетних програмах, пов’язаних з розмежуванням джерел виплати пенсій між Державним бюджетом України та Пенсійним фондом України, пенсії, визначені  законодавством для відповідних категорій громадян, виплачуються у повному обсязі  за рахунок власних надходжень Пенсійного фонду України.

 Також  не приймається до уваги посилання  на відсутність бюджетного фінансування в обсязі передбаченому Законом України "Про соціальний захист дітей війни" для здійснення соціальних виплат, з огляду на те, що судові рішення ухвалюються в межах норм діючого законодавства в незалежності від причин ненадходження коштів з Державного бюджету України на виплату допомоги, відповідно до вимог частини 2 статті 3 Конституції України, за якою права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, держава відповідає перед людиною за свою діяльність, утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.  

Таким чином, висновок суду першої інстанції про задоволення позовних вимог про зобов’язання відповідача здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії як дитині війни   з урахуванням фактично здійснених виплат відповідає вимогам закону.

           Постановлене судом рішення є законним і обґрунтованим, вимоги матеріального і процесуального права при розгляді справи додержані.

            Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.

 

Керуючись ст. ст. 308,314 ЦПК України, апеляційний  суд ,-

 

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську  відхилити.

Постанову Краматорського міського суду від  20 листопада 2009 року залишити без зміни.

  Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом  2 місяців з дня набрання законної сили.

Головуючий:                                                                                                    

Судді :                                                                                                    

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація