Судове рішення #9549154

Справа № 22ц- 4404/2010р.                     Головуючий у 1 інстанції : Бакуменко А.В.

Категорія: 57                             Доповідач –  Новікова Г.В.

                                                                                         

УХВАЛА

Іменем України

                 

 05 квітня 2010 року           Апеляційний суд Донецької області у складі:

                                      головуючого:Новікової Г.В.

                                      суддів:Хейло Я.В., Стратіло В.І.

                                      при секретарі: Ледовській О.М.

         розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Донецьку апеляційну скаргу представника  управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську на постанову Краматорського міського суду від   23 листопада 2009 року  по справі за позовом  ОСОБА_4 до управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську про  зобов’язання зробити перерахунок та виплату доплати до пенсії,-

                                                                ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась до суду з позовною заявою про визнання неправомірною бездіяльності відповідача, зобов’язання провести доплату  до пенсії  як дитині війни  за період 2006 - 2007 роки.  

Постановою Краматорського міського суду   від  23 листопада 2009 року   позовні вимоги задоволено частково. Зобов’язано відповідача здійснити нарахування та виплату позивачу підвищення до пенсії як дитині війни в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком з 12 грудня 2007 року по 31 грудня 2007 року включно в сумі 76 грн.19 коп. В інший частині позову відмовлено.

В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати постанову суду першої інстанції як прийняту з порушенням норм матеріального права та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позову.

  Апеляційний суд вважає, що скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Задовольняючи позовні вимоги, суд правомірно виходив з того, що Управління, як орган, якому делеговано повноваження щодо призначення і виплати пенсій та доплат до них, повинно було діяти відповідно до вимог ст. 6 Закону №2195-1V і здійснити позивачу відповідні нарахування, але на порушення зазначеної статті таких нарахувань не проводило, чим і допустило протиправну бездіяльність.

Висновок суду підтверджується положеннями Закону України "Про соціальний захист дітей війни" № 2195-IV від 18 листопада 2004 року (зі змінами та доповненнями станом на час розгляду спірних правовідносин), який набрав чинності з 1 січня 2006 року, встановлює правовий статус дітей війни та визначає основи їх соціального захисту та гарантує їх соціальну захищеність шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки.

Відповідно до статті 1 вказаного закону позивач має правовий статус  дитини війни. Крім того, згідно зі статтею 6 цього Закону він має право на підвищення  пенсії на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

  Пунктом 12 статті 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» було зупинено на 2007 рік дію статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".  

Рішенням Конституційного Суду України N 6-рп/2007 від 9 липня 2007 року у справі N 1-29/2007 про соціальні гарантії громадян був визнаний таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) пункт 12 статті 71, стаття 111 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" від 19 грудня 2006 року N 489-V, яким була зупинена на 2007 рік дія статті  6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

Рішення Конституційного Суду України є обов'язковими до виконання на території України, остаточними, не можуть бути оскаржені та мають преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей зазначених законів, що визнані неконституційними.

Таким чином, висновок суду першої інстанції про задоволення позовних вимог про зобов’язання відповідача здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії як дитині війни з урахуванням фактично здійснених виплат відповідає вимогам закону.

           Постановлене судом рішення є законним і обґрунтованим, вимоги матеріального і процесуального права при розгляді справи додержані.

            Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.

 

Керуючись ст. ст. 308,314 ЦПК України, апеляційний  суд ,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську відхилити.

Постанову   Краматорського міського суду від 23 листопада 2009 року залишити без зміни.

  Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом 2 місяців з дня набрання законної сили.

Головуючий:                                                                                                    

Судді :                                                                                                    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація