Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #95493213

Зіньківський районний суд Полтавської області

_________________________________________________________________________________

38100, м. Зіньків, вул. Соборності, 2. Тел.3-24-41/факс 3-11-95


Справа № 530/983/21

Номер провадження 1-кп/530/108/21

                                               

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19.07.2021 р. м. Зіньків


Зіньківський районний суд Полтавської області у складі головуючого – судді Дем`янченка С.М., за участю секретаря -  Тараненко Т.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Зіньків клопотання прокурора Зіньківського відділу Диканської окружної прокуратури Полтавської області Костенка І.А. про закриття кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 120161701700000380 від 11.09.2016 року за ознаками кримінального правопорушення , передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України,-


В С Т А Н О В И В:


22.06.2021 року прокурор Зіньківського відділу Диканської окружної прокуратури Полтавської області Костенко І.А. звернувся до Зіньківського районного суду Полтавської області з клопотанням про закриття кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 120161701700000380 від 11.09.2016 року за ознаками кримінального правопорушення , передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, у зв`язку закінченням строку давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Клопотання мотивоване тим, що 10.09.2016 року близько 23 години 50 хв невідома особа знаходячись біля літнього майданчика дитячого парку “Форт”, розташованого в м. Зіньків, вулиця Воздвиженська Полтавської області шляхом вільного доступу ,таємно викрала рюкзак у якому знаходився мобільний телефон марки “Lenovo S-850” та 250 грн, що належали ОСОБА_1 ,чим завдала останній матеріальних збитків на суму 4700 грн

10.09.2016 року близько 23 години 50 хв невідома особа знаходячись біля літнього майданчика дитячого парку “Форт”, розташованого в м. Зіньків, вулиця Воздвиженська Полтавської області шляхом вільного доступу ,таємно викрала рюкзак у якому знаходився мобільний телефон марки “LG-G3S”,що належав ОСОБА_2 ,чим завдала останній матеріальних збитків на суму 4000 грн

10.09.2016 року близько 23 години 50 хв невідома особа знаходячись біля літнього майданчика дитячого парку “Форт”, розташованого в м. Зіньків, вулиця Воздвиженська Полтавської області шляхом вільного доступу ,таємно викрала рюкзак у якому знаходився мобільний телефон марки “Престижіо ”,що належав ОСОБА_3 ,чим завдала останній матеріальних збитків на суму 2000 грн

11.09.2016 року за вищевказаним фактом було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 120161701700000380 від 11.09.2016 року за ознаками кримінального правопорушення , передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, та розпочато проведення досудового розслідування.

На даний час особу, яка вчинила крадіжку не встановлено.

В ході досудового розслідування було проведені дії, направлені на встановлення всіх обставин вчинення даного злочину та особи, яка його вчинила, проте винну особу не встановлено, повідомлення про підозру в межах кримінального провадження не здійснювалося. Внаслідок чого прокурор звернувся до суду з клопотанням та просив закрити кримінальне провадження за № 120161701700000380 від 11.09.2016 року за ознаками кримінального правопорушення , передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, у зв`язку з закінчення строків давності притягнення особи до кримінальної відповідальності.

В судове засідання прокурор Костенко І.А. не з`явився, надіслав до суду клопотання про розгляду клопотання в його відсутність, клопотання підтримав в повному обсязі. Потерпілі ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 в судове засідання не з`явилися.

Суд, дослідивши матеріали кримінального провадження, дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання прокурора з наступних підстав.

Судом встановлено, що 11.09.2016 року за фактом вчинення крадіжки у ОСОБА_3 ОСОБА_1 , ОСОБА_2 було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 120161701700000380 від 11.09.2016 року за ознаками кримінального правопорушення , передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України. В ході досудового розслідування було проведені дії, направлені на встановлення всіх обставин вчинення даного злочину та особи, яка його вчинила, проте винну особу не встановлено, повідомлення про підозру в межах кримінального провадження не здійснювалося.

Відповідно до ч.2 ст. 12 КК України, кримінальним проступком є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу не більше трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов`язане з позбавлення волі.

Згідно положень п.3 ч.1 ст. 49 КК України у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років, особа звільняється від кримінальної відповідальності за умови, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки.

Санкцією ст. 185 ч.1 КК України передбачене максимальне покарання у виді обмеженням волі на строк до п`яти років.

Відповідно до п. 2 ч. 1ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років.

Відповідно до п. 3-1 ч. 1, п. 1-1 ч. 2ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом в разі, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров`я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.

Приймаючи до уваги те, що мотиви, наведені прокурором знайшли своє підтвердження, оскільки злочин, який був вчинений 10.09.2016 року є кримінальним проступком, строки давності притягнення до відповідальності закінчилися, та особу яка вчинила даний злочин не встановлено, тому суд вважає, що клопотання прокурора обгрунтоване та підлягає задоволенню, а кримінальне провадження за № 120161701700000380 від 11.09.2016 року за ознаками кримінального правопорушення , передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, підлягає закриттю.

На підставі викладеного, керуючись ст.12,49 КК України, ст.107,284 - 288,370-372 КПК України, -

У Х В А Л И В:


Клопотання прокурора про закриття кримінального провадження за № 120161701700000380 від 11.09.2016 року за ознаками кримінального правопорушення , передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності - задовольнити.

Закрити кримінальне провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 120161701700000380 від 11.09.2016 року за ознаками кримінального правопорушення , передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, у зв`язку з закінченням строків давності притягнення особи до кримінальної відповідальності.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду на протязі 7 днів, з дня її оголошення, шляхом подачі апеляційних скарг через Зіньківський районний суд Полтавської області

Суддя -















Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація