Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #95506545

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


       21.07.2021                         Справа № 425/1872/21

                                                                Провадження № 1-кп/425/405/21

місто Рубіжне Луганської області

Рубіжанський міський суд Луганської області у складі:

головуючого судді - Романовського Є.О.,

за участю секретаря

судового засідання - Чикунової Ю.С.,

за відсутності учасників кримінального провадження,

розглянувши у підготовчому відкритому судовому засіданні у залі суду в

м. Рубіжному Луганської області клопотання прокурора Рубіжанського відділу Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області Зубрицької Н.Є. про закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за

№ 12014130330001598 від 07 грудня 2014 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, на підставі п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України,


В С Т А Н О В И В :


       23.06.2021 року до Рубіжанського міського суду Луганської області надійшло клопотання прокурора Рубіжанського відділу Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області Зубрицької Н.Є. про закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12014130330001598 від 07.12.2014 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, на підставі п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України.

       Клопотання мотивовано тим, що 07.12.2014 року в період з 00-00 по 03-00 год. невстановлена особа, знаходячись в кафе-барі «Гурман», розташованого за адресою: Луганська область, м. Рубіжне, пр. Московський, 27, таємно заволоділа мобільним телефоном заявника ОСОБА_1 «Lenovo S-820».

       В ході проведення досудового розслідування вказаного кримінального провадження проведено ряд слідчих (розшукових) дій, спрямованих на встановлення особи, яка скоїла крадіжку, однак особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, наразі не встановлено.

Таким чином, враховуючи, що особу, яка вчинила кримінальне правопорушення не встановлено, а строк притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення даного кримінального правопорушення, який становить 3 роки, закінчився, прокурор просила закрити кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за

№ 12014130330001598 від 07.12.2014 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, у зв`язку з невстановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

       Прокурор в підготовче судове засідання не з`явилася, про місце та час розгляду клопотання була повідомлена належним чином, надала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі, клопотання підтримала в повному обсязі.

       Потерпіла ОСОБА_1 в підготовче судове засідання не з`явилася, про місце та час розгляду клопотання була повідомлена належним чином, надала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі, проти задоволення даного клопотання не заперечувала.

       Дослідивши матеріали кримінального провадження, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню виходячи з наступних підстав.

       Судом встановлено, що 07.12.2014 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань зареєстровано кримінальне провадження за № 12014130330001598 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, щодо того, що 07.12.2014 року в період часу з 00-00 год. до 03-00 год. невстановлена особа, знаходячись у приміщенні кафе-бару «Гурман» у м. Рубіжне Луганської області, таємно шляхом вільного доступу, викрала мобільний телефон «Lenovo S-820», який належить ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , чим самим спричинила матеріальний збиток останній на суму 2 200 грн. (а.с.5).

Статтею 2 КПК України визначено, що завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з   тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і    щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 9 КПК України під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства. Прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

За змістом закріпленого у ст. 25 КПК України принципу публічності прокурор, слідчий зобов`язані в межах своєї компетенції розпочати досудове розслідування в   кожному випадку безпосереднього виявлення ознак кримінального правопорушення (за виключенням випадків, коли кримінальне провадження може бути розпочате лише на підставі заяви потерпілого) або в разі надходження заяви (повідомлення) про вчинення кримінального правопорушення, а також вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.

Частиною 1 ст. 185 КК України передбачено, що таємне викрадення чужого майна (крадіжка) карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п`яти років.

Відповідно до ч. 2 ст. 12 КК України, кримінальним проступком є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов`язане з позбавленням волі.

В силу вимог ст. 12 КК України, ч. 1 ст. 185 КК України, відноситься до категорії кримінальних проступків.

Пунктом 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України передбачено, що кримінальне провадження закривається, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров`я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.

Відповідно до ч. 4 ст. 284 КПК України закриття кримінального провадження з підстави, передбаченої пунктом 3-1 частини першої ст. 284 КПК України, здійснюється судом за клопотанням прокурора.

З матеріалів кримінального провадження та клопотання про закриття кримінального провадження від 22.06.2021 року встановлено, що в ході проведення досудового розслідування з метою встановлення всіх обставин кримінального правопорушення, збирання доказів, встановлення особи, яка скоїли кримінальне правопорушення проведено ряд слідчих (розшукових) дій, а саме: допитано в якості потерпілої ОСОБА_1 , прийнято заяву про залучення до провадження як потерпілу, проведено огляд місця події 07.12.2014 року, допитано свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , призначено та проведено товарознавчу експертизу № 218/7 іфд 11.12.2014 року, з метою встановлення особи, яка вчинила правопорушення перевірені можливі місця збуту майна, а також особи раніше засуджені за скоєння аналогічних крадіжок та перевірені місця збуту викраденого майна.

Окрім цього, під час досудового слідства неодноразово надавались доручення, в порядку

ст. 40 КПК України, оперативним підрозділам з метою встановлення місцезнаходження очевидців злочину, та осіб причетних до крадіжки майна.

Згідно із положеннями ч. 1 ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки:

1) два роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі;

2) три роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі;

3) п`ять років - у разі вчинення злочину середньої тяжкості;

4) десять років - у разі вчинення тяжкого злочину;

5) п`ятнадцять років - у разі вчинення особливо тяжкого злочину.

Судом враховано, що 01.07.2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018 року № 2617-VIII, яким запроваджено інститут кримінальних проступків, з урахуванням статті 49 КК України, встановлено що строки давності притягнення до кримінальної відповідальності з дня вчинення особою вказаного проступку становлять три роки.

Таким чином, суд заслухавши думку прокурора, дослідивши клопотання про закриття кримінального провадження, а також матеріали кримінального провадження, встановив, що подія кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України сталася 07.12.2014 року, та з урахуванням вимог визначених п. 3-1 ч. 1 ст. 284, оскільки з моменту вчинення крадіжки минуло більше шести років, а особу що вчинила злочин не встановлено, то суд вважає необхідним задовольнити клопотання прокурора про закриття кримінального провадження та закрити кримінальне провадження на підставі п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України.

Керуючись ст. ст. 2, 9, 25, 36, 284, 369-372 КПК України,


У Х В А Л И В:


Клопотання прокурора Рубіжанського відділу Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області Зубрицької Н.Є. про закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12014130330001598 від 07 грудня 2014 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, на підставі

п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України – задовольнити.

Закрити кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12014130330001598 від 07 грудня 2014 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, на підставі п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв`язку з не встановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Копію ухвали вручити учасникам кримінального провадження.

Ухвалу може бути оскаржено до Луганського апеляційного суду через Рубіжанський міський суд Луганської області шляхом подання апеляційної скарги протягом семи днів з дня її оголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо така скарга не була подана. У разі подання апеляційної скарги, ухвала суду, якщо вона не скасована, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.


Суддя                                     Є.О. Романовський



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація