- позивач: Дроздова Людмила Петрівна
- відповідач: Джуринська сільська рада
- відповідач: Ловчикова Олена Петрівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Номер провадження 2/243/2245/20221
Номер справи 243/7395/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 липня 2021 року суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області Агеєва О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Джуринської сільської ради Жмеринського району Вінницької області, про встановлення факту спільного проживання однією сім`єю зі спадкодавцем, -
ВСТАНОВИВ:
До Слов`янського міськрайонного суду Донецької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Джуринської сільської ради, про встановлення факту спільного проживання однією сім`єю зі спадкодавцем.
Дослідивши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку, що вказана позовна заява не підсудна Слов`янському міськрайонному суду Донецької області.
Частиною 1 статті 1 ЦПК України, передбачено, що цивільний процесуальний кодекс України визначає юрисдикцію та повноваження загальних судів щодо цивільних спорів та інших визначених цим Кодексом справ, встановлює порядок здійснення цивільного судочинства.
Частиною 1 ст. 2 ЦПК України передбачено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
За правилами частини 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
При пред`явленні позову до суду позивачу необхідно визначити, до якого суду звернутися. Це питання вирішує інститут підсудності цивільних справ.
Підсудність - це розмежування компетенції між судами щодо розгляду і вирішення справ.
Питання про підсудність постає перед суддею після отримання позову та відомостей про зареєстроване місце проживання або перебування відповідача.
Вирішуючи питання про відкриття провадження, суддя повинен визначити, який саме суд повинен розглядати дану справу.
Так, за правилами встановленими ч. 1 ст. 30 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Як вбачається з позовної заяви, спір, що виник між сторонами, пов`язаний з реалізацією позивачем свого права на спадщину, до складу якої, зокрема, входить нерухоме майно – земельна ділянка, що розташована на території Хоменківської сільської ради Шаргородського району Вінницької області.
Гарантоване ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право на справедливий суд включає право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи судом, встановленим законом.
Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.
Згідно з судовою практикою Європейського Суду з прав людини фраза «встановленого законом», крім іншого, поширюється на дотримання судом певних норм, які регулюють його діяльність; у разі перевищення судом повноважень, які чітко викладені в процесуальному законі, такий суд не може вважатися «судом, встановленим законом» у значенні п. 1 ст. 6 Конвенції (справа «Сокуренко і Стригун проти України»).
Враховуючи наведене, Слов`янському міськрайонному суду Донецької області, як місцевому суду, територіально не підсудна цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Джуринської сільської ради, про встановлення факту спільного проживання однією сім`єю зі спадкодавцем.
Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що дана справа підсудна Шаргородському районному суду Вінницької області.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 ЦПК України, жодна особа не може бути позбавлена права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.
Відповідно до ч. 9 ст. 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Таким чином, враховуючи правила виключної підсудності та знаходження нерухомого майна – земельної ділянки на території Шаргородського району Вінницької області, та беручи до уваги, що завданням цивільного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб та те, що відповідач не може бути позбавлений права на участь у розгляді своєї справи, приходжу до переконання, що справа підлягає переданню до Шаргородського районного суду Вінницької області.
Керуючись ст. ст. 2, 4, 27,31, 32, 187, 260,261, 353 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Джуринської сільської ради Жмеринського району Вінницької області, про встановлення факту спільного проживання однією сім`єю зі спадкодавцем - передати на розгляд до Шаргородського районного суду Вінницької області.
Ухвалу суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до суду апеляційної інстанції через Слов`янський міськрайонний суд Донецької області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Передача справи з одного суду до іншого на підставі даної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Суддя Слов`янського
міськрайонного суду О.В. Агеєва
- Номер: 2/243/2245/2021
- Опис: Дроздова Л. П про встановлення факту спільного проживання однією сімєю із спадкодавцем
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 243/7395/21
- Суд: Слов'янський міськрайонний суд Донецької області
- Суддя: Агеєва О.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено за підсудністю: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.07.2021
- Дата етапу: 19.07.2021
- Номер: 2/152/367/21
- Опис: про встановлення факту спільного проживання однією сім"єю зі спадкодавцем
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 243/7395/21
- Суд: Шаргородський районний суд Вінницької області
- Суддя: Агеєва О.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.08.2021
- Дата етапу: 27.08.2021