Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #95529580

Справа № 336/5838/21

Провадження № 2-о/336/147/2021


УХВАЛА

Іменем України


20 липня 2021 року  м. Запоріжжя


Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Савеленко О.А., розглянувши заяву окремого провадження лікаря-психіатра КНП «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги» ЗОР Кочетова В.С. про примусовий психіатричний огляд особи,-


ВСТАНОВИВ:

20.07.2021 року до Шевченківського районного суду м. Запоріжжя надійшла заява лікаря-психіатра Кочетова В.С. КНП «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги» ЗОР про примусовий психіатричний огляд ОСОБА_1 .

При вивченні заяви встановлено, що вона не відповідає вимогам ЦПК України у зв?язку з наступним.

Статтею 340 ч. 1, 2 ЦПК України визначено, що у заяві про проведення психіатричного огляду фізичної особи у примусовому порядку, про надання особі амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку та її продовження, про госпіталізацію до закладу з надання психіатричної допомоги у примусовому порядку та продовження такої госпіталізації повинні бути зазначені підстави для надання психіатричної допомоги у примусовому порядку, встановлені законом.

У відповідності до ст. 11 Закону України «Про психіатричну допомогу» психіатричний огляд особи може бути проведено без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника у випадках, коли одержані відомості дають достатні підстави для обґрунтованого припущення про наявність у особи тяжкого психічного розладу, внаслідок чого вона:

вчиняє чи виявляє реальні наміри вчинити дії, що являють собою безпосередню небезпеку для неї чи оточуючих, або

неспроможна самостійно задовольняти свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує її життєдіяльність, або

завдасть значної шкоди своєму здоров`ю у зв`язку з погіршенням психічного стану у разі ненадання їй психіатричної допомоги.

Рішення про проведення психіатричного огляду особи без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника приймається лікарем-психіатром за заявою, яка містить відомості, що дають достатні підстави для такого огляду. Із заявою можуть звернутися родичі особи, яка підлягає психіатричному огляду, лікар, який має будь-яку медичну спеціальність, інші особи.

Заява про психіатричний огляд особи без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника повинна бути подана у письмовій формі та містити відомості, що обґрунтовують необхідність психіатричного огляду і вказують на відмову особи чи її законного представника від звернення до лікаря-психіатра. Лікар-психіатр має право робити запит щодо надання йому додаткових медичних та інших відомостей, необхідних для прийняття відповідного рішення.

Тож у відповідності до вищевикладених положень чинного законодавства лікар-психіатр може провести психіатричний огляд особи без її усвідомленої згоди за наявності для того законних підстав.

Судом приймається рішення виключно про психіатричний огляд особи в примусовому порядку.

Натомість в заяві та доданих документів не зазначено підстав для проведення психіатричного огляду ОСОБА_1 саме в примусовому порядку, адже відсутні підстави вважати, що ОСОБА_1 відмовляється від проведення такого огляду та його проведення неможливе без її усвідомленої згоди за рішенням лікаря-психіатра.

Окрім того, не зазначено і доказів, що підтверджують викладені лікарем-психіатром обставини щодо наявності тяжкого психічного розладу ОСОБА_1 , що обумовлює небезпеку для себе і оточуючих, суттєву шкоду її здоров`ю внаслідок погіршення психічного стану у разі, якщо особі не буде надана психіатрична допомога.

Крім того, до заяви про примусову госпіталізацію додано лише висновок лікаря-психіатра, будь-яких інших відповідних матеріалів (довідок, особистих карток, історії хвороби) на підтвердження викладених у висновку обставин щодо діагнозу, суду не надано.

Підсумовуючи вищевикладене, подана заява не відповідає вимогам чинного законодавства, адже в ній не визначені підстави, передбачені ст. 340 ЦПК України та Законом України «Про психіатричну допомогу», що є підставою для залишення заяви без руху та надання строк для усунення недоліків.

Для усунення недоліків заявникові необхідно надати заяву з належним обґрунтуванням підстав для психіатричного огляду особи в примусовому порядку.


На підставі викладеного, керуючись ст.ст, 175.185, 340 ЦПК України, —


ПОСТАНОВИВ:

Заяву окремого провадження лікаря-психіатра КНП «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги» ЗОР Кочетова В.С. про примусовий психіатричний огляд особи залишити без руху.

Надати заявникові п`ятиденний строк з моменту отримання копії ухвали для усунення вищезазначених недоліків, інакше заяву вважати неподаною і повернути заявникові.

Надіслати копію ухвали заявникові.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.





Суддя: О.А. Савеленко









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація