Судове рішення #9554328

Справа № 2-3158/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2010р. Малиновський районний суд м. Одеси в складі:

головуючого – судді Вербицької Н.В.,

за участю секретаря судового засідання – Солтис О.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розлучення, -

ВСТАНОВИВ:

До Малиновського районного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, обґрунтовуючи свої вимоги неможливістю збереження цього шлюбу, припиненням шлюбних відносин та спільного проживання.

Позивачка в судовому засіданні пояснила, що 17 серпня 2002 року вона з відповідачем одружилась. ІНФОРМАЦІЯ_1 народилась від шлюбу дитина – ОСОБА_3.  Спільне життя у сторін не склалось, вже два роки вони не проживають разом. Дитина проживає з позивачкою.

Відповідач в судовому засіданні проти задоволення позову не заперечував. Вважав можливим розірвати шлюб, підтвердив, що вони разом два роки не проживають, примирення не має сенсу. Про дитину він піклується, оплачує дитячий садок, проводить з нею вихідні дні, зустрічається, приділяє увагу її вихованню.

Суд, оглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що 17 серпня 2002 р. між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 був укладений шлюб, про що Міським відділом реєстрації актів громадянського стану Одеського обласного управління юстиції був зроблений актовий запис № 890.

У сторін це перший шлюб.

Встановлено, що було підтверджено сторонами в справі, що сторони близько двох років разом не проживають, спільного господарства не ведуть, шлюбні стосунки не підтримують. На теперішній час шлюб існує лише формально.

Від шлюбу у сторін є дитина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, про народження якої Другим відділом реєстрації актів цивільного стану Приморського районного управління юстиції м. Одеси був зроблений актовий запис № 291. Згідно довідки про склад сімї та прописку від 11.02.2010р. за № 344 донька проживає разом з матірю – позивачкою за адресою: АДРЕСА_1.

Відповідач оплачує дитячий садок, проводить час з дитиною, спілкується з нею, приділяє увагу вихованню та розвитку. Позивачка проти цього не заперечувала..  

У сторін майновий спір на даний час відсутній.

Збереження шлюбу неможливо, сторони на примирення не згодні.

Відповідно до ст. 105 Сімейного кодексу України шлюб може бути розірваний за заявою одного з подружжя на підставі рішення суду. Судом, відповідно до ст. 112 Сімейного кодексу України були з’ясовані фактичні взаємовідносини подружжя, причини розірвання шлюбу, якими є відсутність порозуміння та взаємної поваги, неможливість подальшого збереження шлюбу, а спільне життя у майбутньому суперечило б інтересам подружжя та дитини.

Приймаючи до уваги те, що між сторонами не існує спору щодо утримання та виховання дитини, умов та порядку надання їй повноцінного батьківського піклування, суд вважає, що розірвання шлюбу не порушує прав дітей, встановлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини та ін. законодавчими актами та узгоджується з положенням ч. 3 ст. 56 СК України, відповідно до якої кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини.

Аналізуючи вищевикладені обставини, те, що сторони не бажають зберігати шлюб, а його збереження може створити негативні передумови виховання дитини, враховуючи принцип добровільності шлюбу та моральні засади правового інституту сімї,  суд вважає позов обґрунтованим та задовольняє його.

Керуючись ст. 3, 5, 55, 105 Сімейного кодексу України, ст. 10, 11, 60, 130, 174, 213-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

    Розірвати шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, зареєстрований 17 серпня 2002р. Міським відділом реєстрації актів громадянського стану Одеського обласного управління юстиції, актовий запис № 880.

При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 державне мито в розмірі 17 грн., ОСОБА_1 від сплати держмита звільнити.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Головуючий                         Н.В.Вербицька

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація