Справа № 2-1387/09
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 травня 2009 року Дзержинський районний суд м.Харкова
В складі- головуючого – судді – Наумової С.М.
при секретарі- Губській Н.О.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Харкові цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення порядку користування квартирою.
В с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулась до Дзержинського районного суду м.Харкова з позовом до ОСОБА_2 про визначення порядку користування квартирою АДРЕСА_1
В судовому засіданні позивачка та її представник підтримали позовні вимоги і просили їх задовольнити в повному обсязі.
. Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнала.
Суд , вислухавши пояснення сторін , перевіривши матеріали справи , вважає що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно до вимог ст.. 370 ЦК України співвласники мають право на виділ у натурі частки майна , що є у спільній сумісній власності.
У разі виділу частки із майна , що є у спільній сумісній власності , вважається , що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними , якщо інше не встановлено домовленістю між ними , законом або рішенням суду.
Судом встановлено :
ОСОБА_1 є власницею ? частини квартири АДРЕСА_1 , про що свідчить свідоцтво про право на спадщину за законом , видане Десятою Харківською нотаріальною конторою 24.07.2008 року , реєстраційний номер 2-1414.
Власником іншої ? частини вказаної квартири є відповідачка ОСОБА_2 .
Спірна квартира складається з двох житлових кімнат , площею 25,8 кв.м. : 9,6 кв.м. та 16,2 кв.м., відповідно , загальною площею 44,7 кв.м.
У спірній квартирі зареєстрована і постійно мешкає відповідачка , але позивачка також має намір реалізувати свої права співвласника житла та визначити якими саме приміщеннями квартири вона має право користуватися , при цьому не порушуючи житлових чи майнових прав відповідачки.
Відповідно до п.14 постанови Пленуму Верховного Суду України „Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності” від 22.12.1995 року № 20 ( із змінами та доповненнями) квартира яка є спільною сумісною чи спільною часткою власності , на вимогу учасника ( учасників) цієї власності підлягає поділу в натурі , якщо можливо виділити сторонам ізольовані жилі та інші приміщення із самостійними виходами , які можуть використовуватись як окремі квартири або ті , які можна переобладнати в такі квартири. У протилежному випадку може бути встановлено порядок користування приміщенням квартири , якщо про це заявлено позов.
Згідно ч. 2 ст.183 ЦК України , неподільною є річ , яку не можна поділити без втрати її цільового призначення.
Ідеальна частка в праві власності складає за кожним із сторін по 1/2 частки спірної квартири.
Позивачка та відповідачка погодились встановити такий порядок користування спірною квартирою , яким виділити у постійне користування позивачці кімнату , площею 9,6 кв.м. , а відповідачки кімнату , площею 16,2 кв.м. спірної квартири. Коридор , площею 9,5 кв.м., що на плані визначений цифрою 1 , кухню , площею 5,6 кв.м. , що на плані визначена цифрою 4 , туалет , площею 1.1 кв.м., визначений цифрою 2 та ванну кімнату , площею 2,0 кв.м. , визначену на плані цифрою 3 – залишити у спільному користуванні сторін.
Такий порядок користування жилим приміщенням є найбільш зручним для сторін , як вони повідомили суд та не порушує житлових і майнових прав сторін.
На підставі викладеного , суд задовольняє позовні вимоги позивачки в повному обсязі.
Керуючись ст..ст. 10 , 11 , 60,209 , 212, 214-215,218 ЦПК України , ст.319 ,370, 382 ЦК України , суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити порядок користування житловим приміщенням квартири АДРЕСА_1, виділити у користування позивачці ОСОБА_1 кімнату , площею 9,6 кв.м. , а відповідачки ОСОБА_2 кімнату , площею 16,2 кв.м. спірної квартири АДРЕСА_1 .
Коридор , площею 9,5 кв.м., що на плані визначений цифрою 1 , кухню , площею 5,6 кв.м. , що на плані визначена цифрою 4 , туалет , площею 1.1 кв.м., визначений цифрою 2 та ванну кімнату , площею 2,0 кв.м. , визначену на плані цифрою 3 – залишити у спільному користуванні сторін ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Харківської області через Дзержинський районний суд м.Харкова шляхом подачі в 10-ти денний строк заяви про апеляційне оскарження і після цього в 20-ти денний строк подати апеляційну скаргу , або в порядку ч. 4 ст.295 ЦПК України .
Суддя С.М.Наумова.