Судове рішення #9563141

                                                      Справа   №3-1194/2010р

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2010 року   Суддя Дзержинського районного суду  м. Харкова Наумова С.М., розглянувши  матеріали, що надійшли від ДАІ з обслуговування  Дзержинського району м.Харкова  та АТІ ГУМВСУ в Харківській області про притягнення   до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_2  , ІНФОРМАЦІЯ_1, народженого в м.Миколаїв  , мешкає : АДРЕСА_1    ,   працює П “Аліна”- директор    ,-  

у скоєні правопорушення, передбаченого ст. 122 ч 3  КУпАП

У С Т А Н О В И В:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ,  який складений інспектором ДПС роти ДПС ОДДЗ при УМВС в м. Житомир  старшиною міліції  Павлушко Сергієм Володимировичем , 07.01.2010 року о 12-56 годин ОСОБА_2, керуючи автомобілем Лексус д/н НОМЕР_1  на 171 км автодороги Київ-Чоп   позначений дорожнім знаком  1.37 ( дорожні роботи)  при обмеженні швидкості руху 70км/год , рухався зі швидкістю 123 км/год , чим перевищів швидкість   на 53 км/год.  Швидкість вимірювалась приладом “Беркут” № 0601064.

ОСОБА_2.в судове засідання  з*явився ,  провину у скоєнні даного правопорушення не визнав , надав  пісьмові запереченння з приводу складання протоколу , де зазначив , що рухався зі швидкістю 74 км/год , вимірювання  швидкості руху   співробітноким ДАІ  було проведено  приладом Беркут , який не дозволяє ідентифікувати , якому конкретно автомобілю  належить заміряна швидкість. Крім цього  пояснив , що на  прохання   надати можливість   отримати юридичну допомогу    отримав відмову від інспектора ДПС , про що зазначив в протоколі  , а також ,      інспектором ДПС  під час складання   протоколу  про адміністративне  правопорушення  був  проігнорований  факт  знаходження  в автомобілі  свідка -  ОСОБА_4 .  Також зазначив що ,   на даній  ділянці дороги  ніяких  дорожніх робіт  не проводилося.   Знак 1.37  вважається таким , який залишений  після завершення   робіт , якщо на відстані 2 км від місця  його встановлення   відсутні таки работи .

Суддя, вивчивши матеріал про адміністратівне правопорушення ,  вислухавши пояснення ОСОБА_2 , приходить до наступого .

Відповідно  до ст. 9 КупАП , адміністративним правопорушенням ( проступком)   визнається  протиправна , винна ( умисна або необережна)  дія чи бездіяльність  , яка посягає  на громадській  порядок  , власність , права  і свободи  громадян , на встановлений   порядок  управління   і за яку  законом  передбачено  адміністративну відповідальність.

Згідно ст. 251 КупАП , доказами  в справі  про адміністративне  правопорушення  , є будь – які фактичні дані , на основі яких  у визначеному   законом порядку  орган ( посадова особа) встановлює  наявність  чи відсутність   адміністративного правопорушення , винність  даної особи  в його  вчиненні  та інши обставини , що мають значення  для правильного вирішення справи.  Ці дані встановлюються протколом  про адміністративне правопорушення , поясненнями особи , яка притягається  до адміністративної відповідальності, потерпілих , свідків , висновком експерта , речовими доказами  , показаннями  технічних   приладів  та техничних засобів  , що мають функції  фото і кінозйомки , відеозапису   чи засобів   фото і кінозйомки , відеозапису , які використовуються   при нагляді   за виконанням правил  , норм і стандартів   , що стосуються  забезпечення   безпеки дорожнього руху  , протоколом    про вилучення  речей  і документів , а також іншими докуменами .

    Факт правопорушення , зробленого водієм ОСОБА_2, підтвержується протоколом про адміністративне правопорушення.

    Ст. 254 КУпАП  зазначає , що протокол  про адміністративне правопорушення  складається  в разі його вчинення.

    Адміністративне правопорушення  було зафіксовано    належним чином  , як того вимагає чинне законодавство і за таких обставин  підстав відповідно  до п. 1 ст 247 КУпАП про закриття провадження  по справі не має.

    Посилання ОСОБА_2 , що  на ділянці дороги  яка була позначена  дорожнім знаком 1.37 ніяких дорожніх робот  не проводилось , та знак 1.37 вважається таким  , який залишений   після завершення  робіт , не може бути прийнято  до уваги , оскільки   до теперешнього часу ОСОБА_2не були оскаржені дії інспектора щодо складення протоколу , у порядку, визначеному Кодексом  адміністративного судочинства України,  а також , він не звертався   до суду з позовом про    незаконність установки  дорожніх знаков. .

Крім цього , в повноваження   інспектора ДПС не входить   надання юридичних послуг. Інспектором ДПС  були роз*яснені  ОСОБА_2  його права  та обов*язки  , передбачені ст. 63 Конституції України , ст. 268 КУпАП , про що зазначено в протоколі , та ОСОБА_2 поставив свій  підпис.

 Відповідно до ст. 268 КУпАП  правопорушник має право  подавати докази  , що мають  значення для  правильного вирішення  справи  . Окрім пояснень правопорушник  ОСОБА_2 ніяких доказів не надав та в протоколі   про адміністративне  правопорушення  про  свідка ОСОБА_4 він  також не       зазначив.

Виходячі з викладеного , суддя дійшов  висновку , що дії інспектора ДПС   при складанні протоколу про адміністративне правопорушення за ч 3 ст. 122 КУпАП  є правомірними.

Ст. 122 ч 3 КУпАП  передбачено , перевищення  водіями транспортних засобів  встановлених обмежень  швидкості руху   транспортних засобів  більш як на п*ятдесят кілометів  на годину , ненадання  переваги в русі  транспортним  засобам  аварійно-рятувальних служб , швидкої медичної допомоги , пожежної охорони , міліції ,  що рухаються з увімкненими  спеціальними  світловими  або звуковими сигнальними  пристроями , а так само  порушення правил зупинки , стоянки , що створюють  перешкоди дорожнього руху  або загрозу  безпеці руху.

 Суддя, вивчивши матеріал про адміністративне правопорушення, вбачає, що у діях водія ОСОБА_2 вбачається порушення п.12.9б ПДР України, склад правопорушення передбачений ст. 122 ч 3  КУпАП,

               Керуючись ст.ст.122 ч 3, 245, 251, 268  КУПАП, суддя

П О С Т А Н О В И В:

  Притягнути водія ОСОБА_2   до адміністративної відповідальності по ст. 122 ч 3 КУпАП та накласти адміністративне стягнення  у вигляді штрафу в сумі 510 (п*ятсот десять  ) гривень.

Постанова може бути  оскаржена протягом десяти днів до  Апеляційного суду Харківської області .

           Суддя                              С.М. НАУМОВА

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація