- позивач: Прядка Андрій Павлович
- відповідач: Мілокост Ольга Миколаївна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 409/334/20
Провадження № 2/417/13/21
УХВАЛА
"27" липня 2021 р. смт Марківка
Марківський районний суд Луганської області
у складі:
головуючого судді Чернік А.П.
за участю секретаря Кузьмич А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_1 про призначення судової медико-генетичної експертизи в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виключення запису про батьківство з актового запису про народження дитини,
в с т а н о в и в:
10.02.2020 року позивач звернувся до Білокуракинського районного суду Луганської області з позовом до відповідача про виключення запису про батьківство з актового запису про народження дитини.
05.03.2020 року цивільна справа за вказаним позовом надійшла до Марківського районного суду Луганської області за підсудністю.
23.02.2021 року суд постановив ухвалу про закриття підготовчого провадження та про розгляд клопотання позивача про проведення судової медико-генетичної експертизи і клопотання відповідача про витребування доказів саме під час судового розгляду, оскільки відповідач у підготовче судове засідання не з`явилась.
Під час підготовчого провадження позивач надав клопотання про призначення у справі судової медико-генетичної експертизи, проведення якої просив доручити експертам комунального закладу «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» Дніпропетровської обласної Ради (49005, м.Дніпро, площа Соборна, 14); відібрання біологічних зразків - доручити комунальному закладу « Харківське обласне бюро судово-медичної експертизи» (61052, м. Харків, вул. Дмитрівська,14). На вирішення експертизи поставити питання: чи є він батьком дитини, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою суду від 22.03.2021 року вказане клопотання було задоволено судом.
Постановою Луганського апеляційного суду від 20.05.2021 року ухвалу Марківського районного суду Луганської області від 22.03.2021 року про призначення судової медико-генетичної експертизи було скасовано.
У судовому засіданні позивач та його представник, адвокат Якуніна С.Г., підтримали вказане клопотання.
Ухвалою суду від 19.07.2021 року судове засідання було відкладено та сторонам надано строк до 27.07.2021 року до 10-30 год. для обрання експерта чи експертної установи для проведення судової медико-генетичної експертизи.
Відповідач, якій у встановленому законом порядку, через підсистему «Електронний суд», та на її електронну адресу була направлена копія ухвали суду від 19.07.2021 рок, у судове засідання не з`явилась, клопотань про відкладення судового розгляду не подавала, пояснень щодо призначення судової медико-генетичної експертизи не надала.
Дослідивши клопотання про призначення судової медико-генетичної експертизи, суд дійшов висновку про його задоволення з таких підстав.
Відповідно до ч.1 ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:
1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;
2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
У п.9 постанови Пленуму Верховного суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» № 3 від 15.05.2006 року зазначено, що рішення щодо визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них. Питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це, у тому числі висновку судово-генетичної експертизи.
Відповідно до ч.3 ст. 103 ЦПК України при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд.
Оскільки для з`ясування обставин у справі необхідні спеціальні знання в області судової медицини, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача та призначити судову медико-генетичну експертизу для встановлення батьківства.
Згідно з вимогами ч.1 ст.104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються на дослідження та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про судову експертизу» виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням криміналістичних, судово-медичних і судово-психіатричних експертиз.
Зважаючи на те, що сторони у встановлений судом строк не досягли згоди щодо обрання експерта чи експертної установи, експертну установу визначає суд.
Враховуючи обставини справи, суд вважає за необхідне проведення експертизи доручити експертам комунального закладу «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» Дніпропетровської обласної Ради (49005, м.Дніпро, площа Соборна, 14), відібрання біологічних зразків - комунальному закладу «Харківське обласне бюро судово-медичної експертизи» (61052, м. Харків, вул. Дмитрівська,14).
Клопотання про призначення судової медико-генетичної експертизи заявлено позивачем, тому суд вважає за необхідне покласти обов`язок по оплаті витрат на проведення експертизи на позивача.
Згідно з приписами п. 5 ч.1 ст.252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.253ЦПК України провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Керуючись ст. 103,104,109, ,252,253,258,260 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про призначення судової медико-генетичної експертизи в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виключення запису про батьківство з актового запису про народження дитини - задовольнити.
Призначити в цивільній справі судову медико-генетичну експертизу, на вирішення якої поставити питання:
«Чи є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець с. Морозівка Міловського району Луганської області, біологічним батьком дитини - ОСОБА_3 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 у м. Луганськ Луганської області, Україна?».
Проведення експертизи доручити експертам комунального закладу «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» Дніпропетровської обласної Ради (49005, м.Дніпро, площа Соборна, 14).
Відібрання біологічних зразків у дитини - ОСОБА_3 , її матері - ОСОБА_2 та її батька - ОСОБА_1 доручити комунальному закладу « Харківське обласне бюро судово-медичної експертизи» (61052, м. Харків, вул. Дмитрівська,14).
Попередити експертів за дачу завідомо неправдивого висновку або за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків відповідно до ст.ст. 384, 385 КК України.
Оплату за проведення експертизи покласти на ОСОБА_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ; засоби зв`язку: моб. тел. НОМЕР_1 .
Зобов`язати ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_2 ; місце реєстрації: АДРЕСА_3 ; моб. тел. НОМЕР_2 ) з`явитись у визначений експертами день та час для відібрання біологічних зразків і проведення експертного дослідження, а також зобов`язати відповідача, ОСОБА_2 , забезпечити явку в експертну установу дитини, ОСОБА_3 .
Роз`яснити сторонам, що згідно з приписами ст. 109 ЦПК України у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Копії ухвали для виконання надати експертним установам та сторонам у справі.
Зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду, а також з інших поважних причин.
Ухвала підписана та повний її текст складено 27.07.2021 року.
Суддя: А.П. Чернік
- Номер: 2/409/415/20
- Опис: про виключення запису про батьківство з актового запису про народження дитини
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 409/334/20
- Суд: Білокуракинський районний суд Луганської області
- Суддя: Чернік А.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.02.2020
- Дата етапу: 10.02.2020
- Номер: 2/417/161/20
- Опис: про виключення запису про батьківство з актового запису про народження дитини
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 409/334/20
- Суд: Марківський районний суд Луганської області
- Суддя: Чернік А.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.03.2020
- Дата етапу: 05.03.2020
- Номер: 22-ц/810/354/21
- Опис: про виключення запису про батьківство з актового запису про народження дитини
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 409/334/20
- Суд: Луганський апеляційний суд
- Суддя: Чернік А.П.
- Результати справи: скасовано ухвалу, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлено справу для продовження розгляду до суду першої інстанції
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.04.2021
- Дата етапу: 20.05.2021